wtv.pl > Facebook

Facebook

wtv
19.03.2022 08:29 Postać Dominica z Top Model oburza, a Dagmary z "Królowych życia" i jej przeszłość kryminalna już nie? Podwójne standardy czy zbiorowa hipokryzja?

Dagmara z "Królowych życia" wciąż pozostaje niekwestionowaną gwiazdą polskiego show-biznesu.Mimo tego, że udowodniono jej działania przestępcze, które dotyczyły bezpośredniego krzywdzenia kobiet, wciąż pojawia się na ekranach i jest uwielbiana przez widownię.Jej sprawa potoczyła się zupełnie inaczej niż afera wokół Dominica z "Top Model".Dlaczego media nie zareagowały odpowiednio, kiedy sprawa wyszła na jaw?Powodów może być wiele, ale parę z nich wysuwa się na pierwszy plan.

wtv
19.03.2022 08:29 20% kobiet w Polsce doświadczyło gwałtu. Nadal na temat przemocy seksualnej krąży wiele krzywdzących mitów

2) Według raportu Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji STER „Przełamać tabu” 92% kobiet po gwałcie nie zgłasza gwałtu na policję. Wstydzi się, boi się reakcji i nie wierzy w skuteczność wymiaru sprawiedliwości. 67% spraw dotyczących gwałtów w Polsce jest umarzanych. Nie dlatego, że do gwałtu nie doszło. Dlatego, że policja, sądy i prokuratura nie mają systemowej i rzetelnej edukacji dotyczącej przemocy seksualnej.Zamiast pytać „Czy zgłosiłaś to na policję?”, lepiej zapytać: „Jak mogę cię wesprzeć?”. Dlaczego pytasz: „A jaką ofiara miała spódniczkę”, a nie pytasz gwałciciela, jakie miał spodnie? Zamiast nacisku i wytwarzania w ofierze poczucia, że zrobiła coś źle – źle się ubrała, źle zareagowała, nie zgłosiła na policję – po prostu wspierajmy. Ofiara nie zrobiła nic źle. Gwałciciel zrobił – zgwałcił.1) Gwałt to każdy stosunek, na który nie było zgody jednej ze stron. Nie musi w nim być przemocy fizycznej. Wiele osób w trakcie gwałtu zamiera – z szoku, strachu lub przez wyparcie. Nie wyrywają się. To pierwotna reakcja organizmu. Po takim gwałcie nie pozostają rany ani ślady. Ale brak oporu ze strony ofiary nie oznacza, że gwałtu nie było. To oznacza tylko, że gwałciciel wykorzystał ten stan, by zgwałcić.

wtv
19.03.2022 08:29 Co robiliście, kiedy ogłoszono stan wojenny? Poruszające wspomnienia Pana Włodzimierza i Pani Heleny

13 grudnia 1981 roku ogłoszono stan wojenny.Moment ten i późniejszy czas różnie przeżywano w całej Polsce.O swoich wspomnieniach dotyczących tego czasu opowiedzieli pan Włodzimierz i pani Helena z Wałbrzycha. To też była niedziela. Jeszcze dzień wcześniej nic nie zapowiadało, że wkrótce otaczający Polaków świat zmieni się nie do poznania. Zimny, szary grudzień, zupełnie jak we wszystkich poprzednich latach. Krótkie dni, długie wieczory i dojmujący chłód. 12 grudnia nie był niczym innym, jak zwykłym dniem - czasem, żeby odwiedzić bliskich albo jechać do innego miasta, żeby załatwić sprawy służbowe.

wtv
19.03.2022 08:29 Kobiety przeżywają horror wracając wieczorami do domów. Przemilczany problem

Powrót do domu w godzinach wieczornych to dla wielu kobiet nieustanny strachAnia, Zuzanna, Zofia i Marta opowiedział nam swoje historie oraz zdradziły, jak się czują w takich sytuacjachGaz pieprzowy, geolokalizacja, podejrzewanie wszystkich o najgorsze zamiary, bieg do domu - oto co przeżywają codziennie kobiety"Podróżując środkami komunikacji miejskiej siadaj zawsze w grupie kilku osób lub blisko kierowcy". "Nie podróżuj pociągiem w pustym przedziale". Temat bezpieczeństwa pojawia się w naszym życiu od niemal od jego samego początku, jednak kobiety i mężczyźni otrzymują zupełnie różne komunikaty w tej sferze. Chłopcy mają się "dobrze bawić", a dziewczynki "uważać na siebie".Niebezpieczeństwo w teorii czyha wszędzie i na wszystkich, niemniej to niemal wyłącznie kobiety relacjonują, że praktycznie za każdym razem, gdy wracają do domu po zmroku, czują irracjonalny strach. Opowieści te to czasem gotowe scenariusze kryminalnej zagadki do rozwiązania. Horror oraz strach o swoje życie i zdrowie, codziennie towarzyszy milionom kobiet, które nawet w dorosłym życiu nie potrafią przebić się przez absurdalną narrację tej przemocy.

wtv
19.03.2022 08:29 Drugie dno przejęcia Polski Press przez Orlen. Władza może zdobyć dane milionów Polek i Polaków

W cyfrowym świecie trwa walka o nasze dane, których bardzo dużą ilość zbierają ze wszystkich stron pliki cookies.Dzięki tej wiedzy, można lepiej dopasować przekaz do danego klienta - głównie reklamowy, ale nie tylko.PKN Orlen, przejmując wydawnictwo Polska Press, zyska dostęp do ponad 17 milionów użytkowników.To oznacza, że rząd PiS może wpływać i lepiej profilować treści na stronach i w Internecie - to daje im kolejną ogromną przewagę. Chodzi między innymi o wybory - o wiele łatwiej będzie pozycjonować treści związane z wyborami i konkretnymi kandydatami. Dane to w tym momencie władza.

wtv
19.03.2022 08:28 Rodzina przekazała szczegóły pogrzebu Piotra Machalicy. Do żałobników skierowano ważną prośbę

14 grudnia zmarł znany polski aktor, Piotr Machalica. Miał na swoim koncie wiele doskonałych ról teatralnych i filmowych, m.in. w "Krótkim filmie o miłości" i "Dekalogu" Kieślowskiego.Wiadomo, że od dłuższego czasu chorował na COVID-19. Z tego powodu trafił do szpitala i przebywał w śpiączce farmakologicznej.Jego rodzina poprosiła żałobników o to, by nie kupowali kwiatów, a pieniądze, które mieli na nie przeznaczyć, oddali na szczytny cel, z którym Machalica był związany.Informację rodzina zamieściła na Facebooku, gdzie podzieliła się również informacją o dniu i godzinie pogrzebu.

wtv
19.03.2022 08:28 Uczestniczyłam w zajęciach na rzecz zdrowia psychicznego. Są darmowe i dostępne dla każdego

Początek? 18 osób w małych okienkach. Patrzymy na siebie z ekranów, uśmiechamy się. Przed nami wspólne 4 godziny. Warsztaty są darmowe, uczestniczą w nich psycholożki, edukatorzy i osoby z kryzysami zdrowia psychicznego. Organizator to Fundacja eF Kropka – takie warsztaty odbywają się tam od kilku razy w tygodniu do kilku razy w miesiącu. Terminy pojawiają się na stronie Fundacji na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjaefkropka .Dlaczego „eF Kropka”? W kodzie chorób ICD-10 wszystkie choroby psychiczne jako pierwszy znak mają literę „F”. Osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego mówią o sobie w tej Fundacji „efki”. Obecni na warsztatach edukatorzy z Fundacji to także osoby po kryzysach psychicznych, które mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, a także psycholożka.Spotkania nie można nagrywać, żeby każda osoba czuła się bezpiecznie. Nie ma tu złych pytań, jeśli szanujemy się i dbamy o siebie.

wtv
19.03.2022 08:28 Rozpoczynamy akcję #ŚwiętaZGłową. Dołączysz?

To był ciężki rok. Pandemia wielu z nas pozbawiła pracy, poczucia bezpieczeństwa, relacji z bliskimi i znajomymi. Innych obciążyła całodobową opieką nad dziećmi i chorymi bliskimi. U wielu osób wzmogła stany depresyjne i zaburzenia psychiczne. Częstsze stały się ataki paniki. Jednych dobija samotność, inni muszą siedzieć w domu z toksycznymi członkami rodziny. Wzrósł poziom przemocy domowej.Przetrwaliśmy ten rok, ale w naszych głowach pozostawił ślady i blizny. Przed nami święta Bożego Narodzenia. Na reklamach widzimy uśmiechniętych ludzi, piękne choinki, suto zastawione stoły pełne gości. Dla większości z nas to tylko fantazja. W okresie świątecznym rośnie ryzyko zaostrzenia się stanów lękowych i depresyjnych. Wiele osób nie spędzi świąt z bliskimi, by nie narazić ich na zarażenie. Inne przepracowują się, bo całe przygotowanie świąt spadło na nie. Po niektórych pozostanie puste miejsce przy stole – w tym roku odeszli. Osoby samotne, starsze, po rozstaniach, bez bliskich lub bez możliwości dotarcia do nich, w trakcie kwarantanny, bezdomne, bezsilne – będą siedziały przy stole same.Wszystko to rezonuje w naszym organizmie. I czasem okazuje się dla niego za ciężkie. Nie musimy z tym żyć sami. Mamy wsparcie.Wielu psychiatrów oraz psychoterapeutów przyjmuje na NFZ. Tylko psychiatra może zdiagnozować zaburzenie psychiczne – ani hejter z internetu, ani koleżanka, ani nawet my sami nie mamy takiej wiedzy.Darmowe wsparcie można uzyskać także w lokalnych centrach interwencji kryzysowej, centrach zdrowia psychicznego, a także organizacjach, takich jak eF Kropka, Psychologowie dla Społeczeństwa, Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, Pogotowie Psychologiczne, czy Klimat i Emocje.Są też całodobowe linie wsparcia:800 70 2222 – Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym800 70 2222 – ITAKA – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

wtv
19.03.2022 08:28 Drastyczne podwyżki cen już za 2 tygodnie. Policzono, ile zapłacisz za ulubione napoje

Joanna Michałowska i Julia Żuławińska opracował kalkulator podatku cukrowegoProjekt pozwala wyliczyć, ile wydamy na konkretny napój Dodatkowa opłata obowiązuje także za substancje z tauryną i kofeinąZjednoczona Prawica, chcąc walczyć z otyłością, nałożyła na Polaków podatek cukrowy. Większe pieniądze zapłacimy za napoje z dodatkiem cukrów, kofeiny i tauryny. W przypadku 1,5-litrowej butelki coli będziemy musieli dołożyć, według autorek akcji, aż 1,32 złotych. W ciągu roku przekłada się to na aż 206,63 złotych.

wtv
19.03.2022 08:28 Dziś 98. rocznica zabójstwa prezydenta Narutowicza. Narodowcy zakłócili obchody i spotkali się z ostrą reakcją

Gabriel Narutowicz był pierwszym prezydentem Polski.Zginął w zamachu dokonanym w galerii "Zachęta" przez człowieka związanego z partią narodowo-demokratyczną, Eligiusza Niewiadomskiego.Narutowicz swój urząd piastował jedynie przez 5 dni. Jego wybór też nie obył się bez trudności.Jest to pierwsze morderstwo polityczne w historii odrodzonej Polski - miało również znamiona walki z innymi nacjami mieszkającymi na terenie Rzeczpospolitej.W czasie dzisiejszych obchodów rocznicowych pod drzwiami galerii "Zachęta" pojawili się nacjonaliści, trzymający w rękach nacjonalistyczny symbol "mieczyka Chrobrego". Nie wiadomo, czy była to prowokacja, czy nieprzemyślane działanie.Narutowicz jest postacią znajdującą się w cieniu Piłsudskiego, Dmowskiego, Witosa czy Mościckiego. Był jednak postacią niezwykle ważną dla tego momentu polskiej historii.

wtv
19.03.2022 08:28 Lekarka nie chciała wypisać pani Joannie recepty na antykoncepcję. Odmówiła "ze względu na klauzulę sumienia"

Pani Joanna nagłośniła, że lekarka w czasie teleporady odmówiła jej wypisania recepty na leki antykoncepcyjneJako powód internistka podała klauzule sumieniaSieć Medicover odpowiedziała na opis sytuacji i zapewniła, że nie powinna ona mieć miejscaKiedy pani Joanna umawiała się na teleporadę, nie spodziewała się, że w słuchawce po drugiej stronie usłyszy, iż klauzula sumienia uniemożliwia internistce wypisania recepty na leki antykoncepcyjne.Cała sprawa i zasłanianie się przez lekarkę klauzulą sumienia opisana została przez pacjentkę na oficjalnym profilu Medicover w mediach społecznościowych. Pod postem pojawiło się wiele głosów oburzenia, a rzeczniczka prasowa centrum medycznego komentuje opisaną przez kobietę sytuację.

wtv
19.03.2022 08:28 Minęło 20 lat od polskiego wydania Harry'ego Pottera, a historia bezustannie wciąga i zyskuje nowych fanów. Jaki jest fenomen powieści?

Harry Potter trafił na polski rynek 10 kwietnia 2000 roku, a nadal jest jedną z najlepiej sprzedających się książekPo 19 latach od premiery "Harry Potter i kamień filozoficzny" w sierpniu na chiński rynek trafiła wersja 4K i 3DBox office wyniósł niemal 14 milinów dolarów i może zwiastować powrót przygód czarodzieja na duży ekranFenomen świata stworzonego przez J. K. Rowling nieustannie fascynuje badaczy literatury, którzy próbują zrozumieć, dlaczego cały świat oszalał na punkcie trójki młodych przyjaciółTrudno uwierzyć, że 20 lat temu, 10 kwietnia 2000 roku, na polskim rynku pojawiła się pierwsza książka traktująca o przygodach Harrego Pottera. Z miejsca stała się hitem masowo wykupowanym z księgarni.W tym roku film "Harry Potter i kamień filozoficzny" ponownie pojawiły się na szczycie tabeli zysków świata kinowego. To za sprawą Chin, gdzie po ponownym otwarciu kin zdecydowano się wyświetlić odświeżoną wersję pierwszych przygód młodego czarodzieja. Ponadczasowa historia wychowa kolejne pokolenia?

wtv
19.03.2022 08:28 Katarzyna Nosowska była współuzależniona. Szczera rozmowa u Sekielskiego, nałogi dotyczą każdego

Katarzyna Nosowska w szczerym wywiadzie z Markiem Sekielskim opowiedziała o swoim współuzależnieniu.Mówiła między innymi o tym, jak wyglądało jej życie przy mężu alkoholiku.Stwierdziła, że w pewnym momencie straciła samą siebie i przyjęła rolę opiekunki.Podobne doświadczenia w całej Polsce mają tysiące osób żyjących w rodzinach z problemem alkoholowym.

wtv
19.03.2022 08:28 Zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce, warto przypomnieć sobie najpiękniejsze. Mamy wyjątkową kulturę i piękne tradycje

Polska pełna jest wspaniałych zwyczajów bożonarodzeniowych nieobecnych w innych krajach. Jakie są najbardziej znane z nich, jakie o wiele mniej, a warto się o nich więcej dowiedzieć i skąd pochodzą te tradycje?

wtv
19.03.2022 08:28 Bezwzględnie wykorzystywał malutkie dzieci. Był bohaterem religijnego serialu, wcielał się w postać pastora

W październiku 2014 roku światło dzienne ujrzały nagrania Stephena Collinsa z gabinetu psychologicznego Aktor hitowego serialu "Siódme niebo" wcielający się w pastora przyznał się do molestowania dzieci w przeszłościW czasie wywiadu wyemitowanego na antenie ABC News zaprzeczył jednak, że czuje pociąg seksualny do nieletnichKiedy na jaw wyszło, że Stephen Collins znany głównie z hitowego serialu "Siódme niebo" miał molestować dzieci i obnażać się przed nimi wszyscy byli w szoku. Sympatyczny aktor przez lata ukrywał swoje niezdrowe i niebezpieczne skłonności.Poszkodowane przez niego dzieci opowiedziały o krzywdzie wyrządzonej na przestrzeni lat przez gwiazdę "Siódmego nieba" poruszającego tematy religijne oraz społeczne. Ciekawa jest sama linia obrony przyjęta przez Stephena Collinsa, który mimo potwierdzenia molestowania nieletnich zaprzeczał w wywiadzie, że pociągają go dzieci.

wtv
19.03.2022 08:28 Co oznacza w młodzieżowym slangu "chajzerować"? Wyjaśniamy i przedstawiamy etymologię nowego słowa

Filip Chajzer jest postacią dla wielu kontrowersyjną. Nie można zaprzeczyć, że przeżył przed laty ogromną tragedię, z której niesłusznie się naśmiewano, ale jego zachowanie miejscami zakrawa o całkowity brak szacunku do wielu osób. Kiedy to się dzieje, słynny prezenter „chajzeruje”. Co to dokładnie oznacza?

wtv
19.03.2022 08:28 "Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech pierwszy rzuci kamień". Rafał Ziemkiewicz odpowie przed sądem za swoje słowa

Dziennikarz i publicysta stanie przez Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieście w ramach procesu karnego Za zarzucane przestępstwo z artykułu 212 Kodeksu karnego może grozić kara pozbawienia wolności do rokuSprawa dotyczy wulgarnych słów, które Ziemkiewicz skierował wobec uczestniczek Strajku KobietOśrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wskazał wypowiedzi Rafała Ziemkiewicza, które będą przedmiotem rozprawy.

wtv
19.03.2022 08:28 PiS pokazał nowy spot, okraszony "wielkimi sukcesami". Wywiązała się burzliwa dyskusja

Prawo i Sprawiedliwość zamieściło na swoim Twitterze spot chwalący „sukces negocjacyjny” z Unią EuropejskąChwalili się w nim m. in. najwyższą wynegocjowaną w Europie sumąPod filmem natychmiast pojawiły się negatywne komentarze, zwracające uwagę na to, że jeszcze niedawno pieniądze unijne „nie były Polsce potrzebne”W spocie, jako główny sojusznik Polski, pojawia się również Viktor Orbán, premier Węgier.

wtv
19.03.2022 08:28 Tomasz Lis złożył życzenia i wspomniał, co działo się z nim dokładnie rok temu. "Zdarzają się zmiany na lepsze"

Na Twitterze Tomasza Lisa pojawiły się wyjątkowo intrygujące życzenia świąteczneDziennikarz wspomina swój zeszłoroczny grudniowy pobyt w szpitaluW życzeniach pojawiła się nadzieja, na "zmianę na lepsze", która odczytywana jest w kontekście dążeń do pozbawienia partii rządzącej władzyW Boże Narodzenie sieć zalewana jest życzeniami pomyślności i wśród morza wpisów polityków i dziennikarzy można znaleźć również wyróżniające się w tłumie słowa autorstwa Tomasza Lisa. Dziennikarz nie przepuścił okazji, aby odnieść się do obecnej sytuacji politycznej.Chociaż to 2020 rok będzie przez wszystkich zapamiętany jako rok katastrof, Tomasz Lis nie ma miłych wspomnień również z końcówką 2019 r. To właśnie wtedy trafił na oddział intensywnej terapii. Przypomniał o tym w czasie składania tegorocznych życzeń.

wtv
19.03.2022 08:28 Uwaga, seniorzy. Szef Kancelarii Premiera podał bardzo prawdopodobny, bliski termin, gdy ma rozpocząć się akcja szczepień

Najstarsze pokolenia nie otrzymają szczepień w "etapie 0"W nowym roku dopuszczony do obrotu zostanie preparat innego koncernu - zwiększy to ilość szczepień w PolsceSeniorzy będą mogli zapisać się na zabieg zaraz po pracownikach placówek pielęgnacyjno-opiekuńczychKomisja Europejska 21 grudnia w końcu dopuściła na unijny rynek preparat wynaleziony przez koncern Pfizer i firmę BioNTech. Przed wydaniem tego orzeczenia pozytywną opinię przekazała również Europejska Agencja Leków. Już od stycznia rozpoczną się więc pierwsze szczepienia.

wtv
19.03.2022 08:28 Kupił popularne świąteczne ciasto. Cała rodzina mogła się zatruć, gdyby nie jego fachowa wiedza

Biolog, Robert Maślak zakupił ciasto Stefanka, do którego dodano gałązek cisuCis zawiera w poszczególnych częściach taksyny - silnie trujące związki, wywołujące zagrażające życiu objawyNa truciznę nie ma sposobu. Możliwe jest jedynie leczenie objawowe"Jestem w szoku. W centrum handlowym Astra we Wrocławiu kupiłem bardzo dobre, ale ozdobione CISEM (!) ciasto Stefanka. Cała roślina, oprócz czerwonej osnówki, jest silnie trująca. Wystarczy 50g igieł do zgonu wskutek zaburzeń akcji serca, ukł. pokarmowego, nerwowego, oddechowego" - czytamy we wpisie doktora Uniwersytetu Wrocławskiego.Jestem w szoku. W centrum handlowym Astra we Wrocławiu kupiłem bardzo dobre, ale ozdobione CISEM (!) ciasto Stefanka. Cała roślina, oprócz czerwonej osnówki, jest silnie trująca. Wystarczy 50g igieł do zgonu wskutek zaburzeń akcji serca, ukł. pokarmowego, nerwowego, oddechowego pic.twitter.com/ahMFUxZ13C— Robert Maślak (@RobertMaslak) December 25, 2020

wtv
19.03.2022 08:28 Ujawniamy. Aleksander Jabłonowski, czyli Wojciech Olszański jest ojcem wybitnie zdolnej aktorki znanej za granicą

Michalina Olszańska jest bardzo znaną w całej Europie aktorką.Jej matka, aktorka, Agnieszka Fatyga, zmarła w tym roku.Jej ojcem jest Wojciech Olszański, znany szerzej jako Aleksander Jabłonowski - youtuber prowadzący kanał NPTV, na którym przedstawia szokujące poglądy. Córka niewiele wspomina o swoich rodzicach.

wtv
19.03.2022 08:28 Nie żyje Pierre Cardin, jeden z najznamienitszych projektantów mody

Poinformowano o śmierci Pierre'a CardinaLegendarny projektant mody zmarł w wieku 98 latNie podano oficjalnej przyczyny zgonu, wiadomo jedynie, że odszedł 29 grudnia 2020 r. we wtorek, a informacje o tym francuskiej agencji prasowej AFP przekazała rodzina zmarłegoMedia podały, że Pierre Cardin nie żyje. Ikona całego świata mody odeszła w wieku 98 lat. Na razie nie ma zbyt wielu informacji na temat okoliczności zgonu mężczyzny.

wtv
19.03.2022 08:28 Zakaz aborcji nie wystarczy. Ordo Iuris chce wycofania konwencji, chroniącej kobiety przed przemocą domową

Konwencja stambulska została ratyfikowana przez Polskę 13 kwietnia 2015 rokuProjekt zawiera szereg rozwiązań na rzecz walki z przemocą wobec kobiet i mężczyznOrdo Iuris domaga się wypowiedzenia aktu prawa międzynarodowego, proponując Konwencję Praw Rodziny28 grudnia prawnicy i aktywiści zrzeszeni w Ordo Iuris ogłosili zakończenie zbiórki podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Po przekazaniu 150 tysięcy sygnatur pod projektem Sejm został zobligowany do rozpatrzenia projektu. Jego założeniem jest nadanie Andrzejowi Dudzie prawa do wypowiedzenia konwencji stambulskiej.❗ Sejm będzie musiał zająć się tematem wypowiedzenia Konwencji stambulskiej. 150 tys. podpisów złożone w Sejmie❗➡...Opublikowany przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Poniedziałek, 28 grudnia 2020

wtv
19.03.2022 08:28 Quebonafide uderza w Kartky’ego za znęcanie się nad kobietami. Kartky odpowiada żartami z przemocy domowej

Quebonafide podsumował rok 2020 w kawałku „Matcha Latte”. Opowiada w nim o ruchu Black Lives Matter, Strajku Kobiet i innych ważnych wydarzeniach społecznych – na które patrzy zza czterech ścian, zamknięty podczas pandemii. W nagraniu wziął udział także amerykański raper Mick Jenkins.W tekście pojawiają się słowa:„Jeszcze wyhodowałem chwastyTyp z mojej wytwórni tłukł kobiety jak ćwiartkiPalę się ze wstydu jak kalifornijskie laskiDziś mu nie poświęcę nawet milimetra kartki”To nawiązanie – wprost wyrażone w ostatnim słowie tej części – przywołuje rapera Kartky’ego. Kartky dokładnie rok temu został oskarżony przez swoją byłą partnerkę, modelkę Wiktorię, o stosowanie przemocy fizycznej, psychicznej i nękanie. Wiktoria zamieściła wstrząsające nagrania, w których raper ją obrażał i poniżał. Kartky odpowiedział na to, że to on jest ofiarą, a Wiktoria jest chora psychicznie.Tyle że argument „chora psychicznie” nie oznacza, że ktoś jest agresywny. Zwykle służy do poniżenia osoby i podważenia jej słów. Bazuje na negatywnym stereotypie osoby z zaburzeniami psychicznymi jako niebezpiecznej. To fałszywy stereotyp. Choroby psychiczne to po prostu choroby – podobnie jak choroby uszu czy wzroku. To nie wstyd ani obelga. Nie oznaczają agresji. Można je leczyć.Pisaliśmy o tym więcej TUTAJ.

wtv
19.03.2022 08:28 Zmieniono słowa hymnu Australii. Chodzi o poszanowanie korzeni kraju

O zmianie słów hymnu zadecydował premier Australii Scott MorrisonPostanowienie weszło w życie dziś o połnocyChodzi o zastąpienie słowa "młodzi" na "razem""Australijczycy, cieszmy się że jesteśmy młodzi i wolni. Mamy cenną ziemię i bogactwo za pracę. Nasz dom jest opasany przez morze, Nasz kraj przepełniają dary natury niezwykłej piękności i obfitości. Na karcie historii, każdym jej etapie, Naprzód, Piękna Australio. Zaśpiewajmy zatem wesoło te słowa: Naprzód, Piękna Australio"- tak brzmi pierwsza zwrotka hymnu Australii.

wtv
19.03.2022 08:28 Marek "Krzykacz" Pawłowski zmarł przed Nowym Rokiem. Wspominamy najlepsze momenty jego kariery, wzruszające

Żegnają go nie tylko fani, ale również przyjaciele ze sklepu i warsztatu z motocyklami Vintage Garage.

wtv
19.03.2022 08:28 Piotr Żyła zaskoczył swoim wpisem w mediach społecznościowych. Nawiązał do Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki pobił rekord skoczni z wynikiem 144 metrówDwóch Polaków stanęło na podium. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 4 reprezentantów krajuPiotr Żyła zajął trzecie miejsce, a mimo to deklaruje, że "musi się poprawić""Hmmm, kto by się spodziewał że tak dobrze się uda zacząć Nowy Rok. Gratulacje @dawid.kubacki.official kolejny frend z teamu który ma patent na złote orły. Razem z @kamilstochofficial. A w klasyfikacji złotego Bażanta zajmuje ciągle drugie miejsce zaraz za @andrzejstekala. Musze się poprawić" - czytamy we wpisie Piotra Żyły na Instagramie.Wyświetl ten post na Instagramie.Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)