wtv.pl > Gwiazdy > Sezon wiosenno-letni za pasem – jak o siebie zadbać?
Iberion Iberion
Iberion Iberion 16.03.2024 10:25

Sezon wiosenno-letni za pasem – jak o siebie zadbać?

przymierzalnia
Fot. Pixabay/Vika_Glitter

Nie tylko w kalendarzu, ale również za oknem widać wyraźnie, że wielkimi krokami zbliża się ku nam sezon wiosenno-letni – a wraz z nim coroczne, tradycyjne niemalże kontemplacje na temat tego, jak o siebie zadbać. Rozważania tego rodzaju dotykają nie tylko dbania o swoje zdrowie, ale również urodę czy styl. W jaki sposób zadbać o siebie w nadchodzącym sezonie? Skąd czerpać modowe inspiracje?

Zdrowie i uroda, czyli o czym pamiętać w nadchodzącym sezonie?

Nie tylko okres jesienno-zimowy sprzyja infekcjom czy rozwojowi chorób – w czasie zmiennej i nieprzewidywalnej wiosennej pogody również można nabawić się przynajmniej przeziębienia. Z tego powodu warto pamiętać nie tylko o zdrowym odżywianiu, opartym o dobrze zbilansowaną dietę – dobrze jest pomyśleć również o odpowiedniej suplementacji witaminami czy składnikami mineralnymi.

Szczególnie dla kobiet w okresie wiosenno-letnim ważna jest ich uroda. O nią również można zadbać na wiele sposobów, stosując odpowiednie kosmetyki, suplementy diety, czy po prostu nie stroniąc od aktywności fizycznej. Atrakcyjny wygląd ma pozytywny wpływ także na naszą psychikę – kiedy czujemy, że dobrze wyglądamy, automatycznie poprawia się nasza pewność siebie i wiara we własne możliwości.

Nadejście wiosny można potraktować również jako zwiastunkę szeroko pojętych przemian. Warto rozważyć pójście do fryzjera i zmianę swojej fryzury, czy odświeżyć nieco swoją szafę. W tym kontekście dobrze jest rozeznać się w nadchodzących trendach modowych.

Trendy modowe w sezonie wiosenno-letnim – gdzie szukać inspiracji?

Jeżeli chcielibyśmy zaczerpnąć modowych inspiracji na najbliższy sezon, to powinniśmy przejrzeć najnowsze plotki i newsy ze świata gwiazd, które bardzo chętnie podzielą się z nami ciekawymi trendami – a nawet je stworzą. Nie od dziś wiadomo bowiem, że to właśnie celebryci w dużej mierze kształtują współczesną modę, zarówno casualową, jak i nieco bardziej formalną. Nie zawsze chodzi o to, jakie kreacje prezentują „na czerwonym dywanie” – często większą nawet wartość ma to, w jaki sposób wyglądają przyłapani w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Najbardziej aktualnych trendów modowych można poszukiwać również na rozmaitych blogach czy w salonach projektantów. Bazując na najnowszych pogłoskach, już teraz można stwierdzić, że królować będzie styl minimalistyczny, dotykający z lekka estetyki skandynawskiej. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, to w najbliższym sezonie najmodniejsze będą kolory uniwersalne – biel, czerń, a także odcienie brązu i szarości.

Tagi: Kobieta
Powiązane