wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Piotr Żyła zaskoczył swoim wpisem w mediach społecznościowych. Nawiązał do Dawida Kubackiego

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na Instagramie Piotr Żyła opublikował niecodzienny wpis, odnoszący się do Dawida Kubackiego. Polscy skoczkowie pokazali klasę podczas Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Sportowiec zadeklarował jednak, że wciąż musi ćwiczyć nad swoimi umie

  • Dawid Kubacki pobił rekord skoczni z wynikiem 144 metrów

  • Dwóch Polaków stanęło na podium. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 4 reprezentantów kraju

  • Piotr Żyła zajął trzecie miejsce, a mimo to deklaruje, że "musi się poprawić"

"Hmmm, kto by się spodziewał że tak dobrze się uda zacząć Nowy Rok. Gratulacje @dawid.kubacki.official kolejny frend z teamu który ma patent na złote orły. Razem z @kamilstochofficial. A w klasyfikacji złotego Bażanta zajmuje ciągle drugie miejsce zaraz za @andrzejstekala. Musze się poprawić" - czytamy we wpisie Piotra Żyły na Instagramie.

Za pośrednictwem medium Piotr Żyła nawiązał do Dawida Kubackiego

Deklaracja skoczka zdobyła prawie 22 tysiące reakcji i wiele komentarzy. Swojego uznania dla Żyły, Kubackiego i Stocha nie szczędzili także wysoko postawieni politycy zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Gratulacje dla naszych reprezentantów przekazali nie tylko członkowie rządu, ale też przewodniczący Platformy Obywatelskiej - Borys Budka.

Cały Turniej Czterech Skoczni wywołał niesamowite emocje. Wydarzenie doprowadziło do sporów, zanim zdążyło się rozpocząć. Wszystko przez wzgląd na pozytywny wynik testu na wirusa, który otrzymał Klemens Murańka. Ostatecznie udało się dopuścić skoczka do zawodów.

Kontrowersje w świecie sportu spowodowały także oceny skoku Piotra Żyły. Komentatorzy wskazują na doskonałą technikę, a także niesprzyjający wiatr, z którym musiał zmagać się jeden z przedstawicieli Polski. Wbrew wszelkim przeszkodom gwiazdor dał prawdziwy popis, uzyskują 129,5 metra przy pierwszym podejściu. W finale zaś Żyła osiągnął 137 metrów z podmuchami skierowanymi prosto pod narty.

Sędziowie jednogłośnie przyznali skoczkowi cztery razy po 17,5 punkta. Wiele jednak wskazuje na pokorne podejście sportowca do decyzji osób oceniających umiejętności uczestników Turnieju Czterech Skoczni. We wpisie Piotra Żyły widać uznanie dla kolegów, a także deklaracje poprawy. Humorystyczny komentarz wywołał reakcję użytkowników Instagrama.

"Pietrek wariat", "Gratulacje! Świetna robota", "Gratulacje i szczęśliwego Nowego Roku!" - czytamy w odpowiedziach internautów.

Autor wpisu skacze na nartach już od 8 roku życia. W tym czasie zdobyl drużynowy złoty medal Mistrzostw Świata z 2017 roku, brązowy medal Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Jeszcze wcześniej, bo w 2005 Piotr Żyła został obdarowany tytułem wicemistrza świata juniorów w skokach. 

Rekord życiowy gwiazdora wynosi 248 metrów i został osiągnięty w 2019 roku w Planicy.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło; [Instagram/Piotr Żyła/Wikipedia]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >