wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rodzina przekazała szczegóły pogrzebu Piotra Machalicy. Do żałobników skierowano ważną prośbę

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Piotr Machalica zmarł w wieku 65 lat. Aktor cierpiał na koronawirusa i trafił do szpitala, gdzie przez długi czas przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. Artysta zmarł jednak 14 grudnia nad ranem, a o jego śmierci poinformowała media Krystyna Janda.

  • 14 grudnia zmarł znany polski aktor, Piotr Machalica. Miał na swoim koncie wiele doskonałych ról teatralnych i filmowych, m.in. w "Krótkim filmie o miłości" i "Dekalogu" Kieślowskiego.

  • Wiadomo, że od dłuższego czasu chorował na COVID-19. Z tego powodu trafił do szpitala i przebywał w śpiączce farmakologicznej.

  • Jego rodzina poprosiła żałobników o to, by nie kupowali kwiatów, a pieniądze, które mieli na nie przeznaczyć, oddali na szczytny cel, z którym Machalica był związany.

Informację rodzina zamieściła na Facebooku, gdzie podzieliła się również informacją o dniu i godzinie pogrzebu. 

Na pogrzeb Piotra Machalicy bez kwiatów? Taką wolę wyraziła rodzina

Piotr Machalica zmarł 14 grudnia. Jedną z podawanych przyczyn jego zgonu miał być koronawirus. Aktor zaraził się nim i trafił do szpitala, gdzie przez długi czas pozostawał w stanie śpiączki farmakologicznej. Lekarze starali się w ten sposób uratować jego życie. Niestety, artysta po długich zmaganiach z chorobą, zmarł. 

O jego śmierci w mediach poinformowała Krystyna Janda, z którą blisko współpracował na przestrzeni ostatnich lat - grał w wielu spektaklach Teatru Polonia i Och-Teatru. Machalica, znany głównie dzięki filmowym rolom w obrazach Kieślowskiego, był również doskonałym aktorem głosowym (wcielił się m. in. w Aslana w polskich dubbingu "Opowieści z Narni") oraz, przede wszystkim, teatralnym. Wielu może go kojarzyć z nagranego przed laty "Big Zbig Show", recitalu Zbigniewa Zamachowskiego, gdzie Machalica wystąpił u boku Janusza Józefowicza. 

Zmarły aktor był również związany przez lata z warszawskim Teatrem Powszechnym, a w pewnym momencie powrócił do rodzinnej Częstochowy, gdzie pracował jako dyrektor artystyczny tamtejszego Teatru im. Mickiewicza.

Wiadomo już, że zmarłego, 65-letniego aktora, będzie żegnać grono wielbicieli jego talentu i przyjaciół. Rodzina artysty poinformowała o miejscu jego pochówku oraz godzinie rozpoczęcia uroczystości. 

- Pożegnalna msza święta zostanie odprawiona 18 grudnia o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnych w Warszawie. Następnie urna zostanie przewieziona do Częstochowy, gdzie w sobotę 19 grudnia Piotr zostanie pochowany w grobie rodzinnym - poinformowano na Facebooku.

Wiadomo już, że w środku kościoła w nabożeństwie będzie mogło uczestniczyć 40 osób. Pozostali zgromadzeni będą musieli pozostać na zewnątrz. 

W Częstochowie Machalica zostanie pochowany 19 grudnia, dzień po mszy żałobnej w Warszawie. 

- Bardzo prosimy o nieprzynoszenie kwiatów. Zachęcamy do przekazywania datków na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie - poproszono. 

Jest to częsty ostatnio trend w kwestii pogrzebów - wspieranie różnych instytucji potrzebujących pomocy zawsze jest chwalebne.

źródło: [plejada.pl]

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >