wtv.pl > Facebook

Facebook

Popularny portal społecznościowy, założony w 2004 r. przez Marka Zuckerberga, Chrisa Hughesa, Dustina Moskovitza, Eduardo Saverina i Andrew McColluma. Obecnie najpopularniejszy tego typu serwis na świecie.

wtv
14.06.2022 02:02 Żabka pogrążyła się właśnie najnowszą reklamą. Kto ją wymyślił?

Problemy ajentów, jako pierwsza ujawniła "Gazeta Wyborcza". Z jej artykułu mogliśmy dowiedzieć się, że właściciele placówek toną w długach o wysokości nawet 100 czy 200 tys. zł. Nie zmniejsza ich nawet nieludzka praca po paręnaście godzin dziennie.- Nie było mnie stać na pracownika, więc spędzałam w sklepie po 17 godzin dziennie. To był codzienny stres, presja i praca ponad siły. W efekcie mam 120 tys. długu i nic więcej - powiedziała Anna Mendrok, była ajentka Żabki.Żabka miała m.in. wymuszać na ajentach sprzedawanie produktów w cenie niższej niż ta, po której dokonali zakupu od sieci.Po publikacji artykułu Żabka domagała się jego cofnięcia oraz groziła podjęciem kroków prawnych. „Twierdzenia zawarte w treści materiału są bezzasadne, a informacje wprowadzają w błąd opinię publiczną oraz godzą w dobre imię Spółki, a także ponad czterech tysięcy franczyzobiorców tworzących sieć Żabka" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu.Jak łatwo się domyślić, artykuł bynajmniej nie zniknął z sieci a problemami ajentów zaczęły interesować się kolejne media oraz politycy. W Sejmie miała miejsce konferencja prasowa, przedstawicieli franczyzobiorców sieci oraz posłów Lewicy Razem w sprawie powołania stowarzyszenia, które ma zbadać skalę problemu.Żabka wypuszcza seksistowską reklamęTymczasem Żabka prowadzi regularną politykę marketingową tak, jakby nic się nie stało. Choć takiemu stanowi rzeczy, samemu w sobie trudno się dziwić, zaskakuje jawnie seksistowski wydźwięk jednej z ostatnich reklam, zaprezentowanych przez sieć.Widzimy w niej jak dwie klientki sklepu debatują nad gotowymi daniami. Jedna zauważa, że niepotrzebnie spędzała tyle czasu w kuchni, skoro mogła już wcześniej zdecydować się na ich zakup. Dzięki temu zyskałaby czas na "realizację swoich pasji". - A jakie ty masz pasje? - pyta druga z kobiet. - Tak z głowy to ci teraz nie powiem - odpowiada z niezbyt rozgarniętą miną.Warto podkreślić, że wraz z początkiem marca wiele sieci skupia swoją politykę marketingową na dniu kobiet. Przykładowo, Bolt zdecydował się na zniżki dla kobiet, wynoszące dokładnie tyle, ile tzw. pay gap. Na tym tle reklama Żabki wydaje się szczególnie oburzająca.

wtv
13.06.2022 02:02 Rozpoczął się Strajk Kobiet, odpalono race, na ulicach stoi wojsko i policja. Dzieje się teraz, słychać krzyki - co się dzieje?

Już 22 października, chwilę po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, Strajk Kobiet ogłosił przeprowadzenie licznych protestów. Z przedstawionych wiadomości wynika, że dziś cały gniew społeczny jest wyrażany na warszawskich ulicach. Organizatorki przedsięwzięcia rozbiły przemarsz na trzy części. Demonstrujący zbierają się przy najbardziej ruchliwych miejscach w stolicy. Jedno ze zgromadzeń trwa pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.Agnieszka Czerederecka, jedna z liderek Strajku Kobiet, zadeklarowała, że nie zejdą z ulic tak długo, aż Zjednoczona Prawica zrealizuje postulaty demonstrujących. Chodzi między innymi o unieważnienie wyroku TK, który według ruchu został wydany niezgodnie z prawem, wprowadzenie liberalizacji prawa aborcyjnego, edukacji seksualnej oraz powszechnie dostępnej antykoncepcji awaryjnej. Strajk Kobiet w wiadomości do mediów zaznaczył, że nie zamierza odpuścić. Feministki oznajmiły, że wojsko ani policja nie robią na nich wrażenia.

Facebook
19.03.2022 09:18 Przejęto profil Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe na Facebooku. Vlogi z Azji i zdjęcia jedzenia

Facebookowy profil Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe został przejęty przez nieznane osoby. Zaczęły pojawiać się na nim dziwne filmiki i zdjęcia jedzenia. Komentujący już od kilku dni bawią się w komentarzach. Nie było jak na razie żadnej reakcji ze strony sądu, a strona nie została też zablokowana przez Facebooka.

188780956 4434497089918207 6752232048231659768 n
19.03.2022 08:48 Madki P0lki - dlaczego Polska nienawidzi niezamożnych matek?

Karyna i Seba z Dżesiką i Brajankiem objadają się kiełbasą i jajkiem na wakacjach nad Bałtykiem, anektując plażę parawanem. Zostawiają po sobie śmieci, smród przekleństw i generalnie są patologią.Takie wizje jeszcze kilka lat temu roztaczali przed nami liberalni publicyści i politycy po wprowadzeniu 500+. Te wizje przetrwały do dziś w obrazie "madek". Dołączyłam do grupek "Madka Polka vol 2" i "Madki się zesrały", by zobaczyć, kim są "madki" i jaka społeczność gromadzi się na tych grupkach.

20 szkodliwych aplikacji w Sklepie Google
19.03.2022 08:46 Koniecznie je odinstaluj. Lista niebezpiecznych aplikacji

Specjaliści do spraw bezpieczeństwa z Sophos, jednego z czołowych producentów oprogramowania bezpieczeństwa IT, odkryli aż 20 aplikacji, z których korzystanie wiąże się z wysokimi, ukrytymi kosztami, informuje "Gazeta Pomorska". Łączna suma ich pobrań ze sklepu Google sięga nawet 600 mln.Aplikacje te dokonują oszustwa finansowego. Jak czytamy, niebezpieczne aplikacje oferują z początku okres próbny, jednak po jego upływie zaczynają pobierać bardzo wysokie opłaty, z których niezwykle trudno jest zrezygnować. Co więcej, odinstalowanie aplikacji nie wiąże się automatycznie z rezygnacją z subskrypcji. Zdaniem przedstawiciele Sophos mogą być to koszta sięgające nawet 240 dolarów rocznie. Sprawdź, czy na swoim telefonie masz którąkolwiek z nich.Sklep Google Play: lista szkodliwych aplikacjiPoniżej pełna lista szkodliwych aplikacji.Astrofun - com.astrofun.androidEasysnap - com.banuba.beautyVCUT - com.bestvideostudio.movieeditorFace X Play - com.faceditor.facexFortunemirror - com.fortunemirrorFilmigo - com.funcamerastudio.videomakerGO Keyboard - com.jb.emoji.gokeyboardGO Keyboard Lite - com.jb.gokeyboardGO SMS Pro - com.jb.gosmsGO Recorder - com.jb.screenrecorder.screen.record.videoGO Security - com.jb.securityZ Camera - com.jb.zcameraMaster Recorder - com.screenrecorder.recorder.editorS Photo Editor - com.steam.photoeditorWonder Video - com.video.masterClipvue - com.videoeditor.videomaker.photos.music.picturesFilmix - com.videomaker.editor.slideshow.songs.record.albumPhoto Recovery & Video Recovery - nfrt.recoverfreeScreenRecorder - screen.recorderV Recorder - screenrecorder.recorder.editorV Recorder - screenrecorder.recorder.editor.liteMimo że Sklep Google usunął już każdą z nich ze swojej oferty, nie znikają one automatyczne ze smartfonow użytkowników. Jeśli chcesz upewnić się, że żadna z zainstalowanych przez ciebie aplikacji nie pobiera dodatkowych opłat, wystarczy wejść do Sklepu Play i wybrać opcję "Subskrypcje". Wówczas rozwinie się pełna lista aplikacji pobierających dodatkowe płatności.

Ksiądz Kaczkowski
19.03.2022 08:46 Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Niezwykła charakteryzacja aktora, grającego główną rolę

Film fabularny "Na pełnej petardzie" (tytuł roboczy) drafi do polskich kin w 2021 roku. Reżyserem produkcji będzie Krzysztof Rzączyński, scenariusz zaś wyszedł spod pióra Łukasza Ludkowskiego.– Ksiądz Jan Kaczkowski był osobą, która w dzisiejszym kapłaństwie jest wyjątkowo pożądana. To przykład duchownego, który przemawiał do wiernych ludzkim głosem. W swoim powołaniu był bardzo blisko drugiego człowieka, nie skrywał się za swoją funkcją. Miał świadomość, że ten dystans w dzisiejszym Kościele nie spełnia swojej roli, co naturalnie wywoływało kontrowersje. Dla mnie, w budowaniu tej postaci nie jest najważniejszy cel, a podróż, w którą właśnie wyruszyliśmy. Mamy czas, którego nie wolno nam zmarnować. Od teraz trzeba żyć na pełnej petardzie! – mówił Dawid Ogrodnik, cytowany przez Onet.W rolę głównego bohatera wcieli się Dawid Ogrodnik. Podczas próbnej sesji fotograficznej do filmu mogliśmy zaobserwować efekty niezwykłej metamorfozy aktora. Jej świadkami byli również bliscy przyjaciele oraz przedstawiciele Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Pielęgniarki opublikowały zdjęcie, które powinien zobaczyć każdy rodzic. Czasem niewiele potrzeba do tragedii
19.03.2022 08:45 Pielęgniarki opublikowały zdjęcie, które powinien zobaczyć każdy rodzic. Czasem niewiele potrzeba do tragedii

– To zdjęcie płuc małego dziecka, które zmarło w wyniku uduszenia. To jest orzeszek ziemny – czytamy na Facebooku Nurse CPD UNITS. Jak przekonują filipińskie pielęgniarki, orzeszki ziemne oraz inne rodzaje orzechów są dokładnie wielkości dróg oddechowych dziecka w wieku poniżej 4-5 lat. – Ryzyko śmierci z powodu uduszenia jest realne, ale można go uniknąć – zapewniają kobiety.Przedstawicielki Nurse CPD UNITS apelują, by nie podawać małym dzieciom całych suszonych owoców, popcornu, orzechów oraz żadnego jedzenia o wielkości niewielkich cukierków. – Śmierci nie można odwrócić, ale można jej zapobiec – piszą.Pielęgniarki z Filipin biją na alarmOpublikowane przez filipińskie pielęgniarki zdjęcie całe szczeście zostało udostępnione już 47 tys. razy.Fotografia zszokowała tysiące odbiorców Facebooka. Zdjęcia, trzeba przyznać, jest niezwykle sugestywne. Pielęgniarki zaznaczają również, iż mimo że rodzice starają się dbać o bezpieczeństwo swoich pociech, tnąc i dzieląc podawane im jedzenie na drobne kawałki, wiedza w kwestii odpowiedniego pokrojenia serwowanego najmłodszych jedzenia jest również nieodzowna.Jak czytamy, najczęstszą przyczyną śmierci dzieci poprzez zadławienie są zatykające drogi oddechowe winogrona.Pielęgniarki apelują, by podawane dzieciom winogrona zawsze kroić w przedstawiony powyżej sposób oraz pod żadnym pozorem nie karmić najmłodszych całymi owocami.Dziennikarze "Polska Times" podają również czynności, które należy wykonać w sytuacji, gdy dziecko się krztusi:Sprawdź, czy dziecko może oddychać, kaszleć lub płakać. Jeśli dziecko oddycha, kaszle lub płacze, prawdopodobnie da radę usunąć pokarm przez kaszelNie próbuj usuwać jedzenia, uderzając dziecko w plecy, ponieważ może to spowodować przesunięcie jedzenia w bardziej niebezpieczną pozycję i spowodować, że dziecko przestanie oddychaćZostań z dzieckiem i obserwuj, czy jego oddech się poprawiJeśli dziecko przez kilka minut ma problem z oddychaniem, dzwoń po karetkę

Jeż
19.03.2022 08:45 Kilkanaście jeży zginęło w strasznych okolicznościach. Wina polskich urzędników czy zewnętrznej firmy?

- Wstępna ocena wskazuje, że zachowała się nadgorliwie, przekraczając zakres zlecenia – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta dla portalu gazetalubuska.pl.Ci sprzątanie zlecili firmie zewnętrznej, na którą zrzucają teraz winę za rzeź jeży, jaka dokonała się w trakcie jej pracy.Mieszkańcy Gorzowa narzekali na brud między blokami na Górczynie a szpitalem psychiatrycznym. Obecny niegdyś sad został wycięty a na jego miejscu wyrosły chaszcze. Coraz więcej osób zaczęło traktować 5-hektarowy teren jak śmietnik. O pomoc w rozwiązaniu problemu poproszono więc urzędników.

Lidl
19.03.2022 08:45 Aż 400 zł na zakupy w Lidlu. Bank z wyjątkową ofertą o ograniczonym czasie

Nazwa oferty „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i odbierz 400 zł na karcie prezentowej Lidl” zasadniczo zdradza jej podstawowe założenia. Beneficjentami promocji mogą zostać te osoby, które złożą wniosek o wspomnianą kartę kredytową.Jeżeli zostanie on pozytywnie rozpatrzony, należy spełnić jeszcze dwa warunki. Po pierwsze - przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej Citi Mobile. Nie może to nastąpić później, niż do końca 1 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę. Po drugie - dokonać transakcji nową kartą o łącznej wartości min. 2000 zł do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego.Lidl z wyjątkową ofertą dla klientów Citi HandlowegoOsoby, które spełnią wyżej wymienione kryteria, otrzymają karty podarunkowe do sieci Lidl o łącznej wartości 400 zł. 2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie - O spełnieniu warunków przyznania Nagrody, Uczestnicy zostaną powiadomieni przez Bank poprzez wysłanie wiadomości w serwisie Citibank Online nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym Uczestnik spełnił wszystkie warunki określone w pkt 4. Oferty - czytamy w regulaminie oferty.Nagrody wysłane zostaną na wskazany adres korespondencyjny w ciągu dwóch miesięcy. Ich posiadacze powinni zgłosić chęć użycia ich przy kasie sklepu, jeszcze przed rozliczeniem zakupów.Oferta ważna jest do 20 kwietnia 2020 roku.

Trzynaste emerytury już w kwietniu
19.03.2022 08:45 Nie tylko emeryci w kwietniu zobaczą więcej na swoich kontach. Lista uprawnionych do trzynastek jest długa

Kilka dni temu w zaskakująco uroczystych okolicznościach, w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie, Andrzej Duda podpisał ustawę o "trzynastkach". Od teraz świadczenie będzie wypłacane cyklicznie a sam prezydent, pytany o kolejne rozwiązania wyraził nadzieję, że na jego biurku znajdą się w końcu i "piętnastki".Choć do zapewnień Dudy podchodzić należy z pewną dozą rezerwy, pamiętać należy, że gwarantowane ustawą świadczenie obejmuje znacznie szerszą grupę beneficjentów, niż wskazywać mogłaby jego nazwa.Emerytury tylko z nazwy. Kto jeszcze otrzyma "trzynastki"?Już w kwietniu "trzynastkę", czyli dodatkowe 981 zł "na rękę" otrzyma aż 9,8 mln osób. Do grupy tej zaliczają się nie tylko emeryci i emerytki? Kto jeszcze?Ustawa mówi o: inwalidach wojennych i wojskowych, osobach pobierających zasiłki, świadczenia przedemerytalne, renty rodzinne, socjalne, emerytury matczyne i pomostowe oraz nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Nie należy zapominać również o rencistach.Warto jednak pamiętać, że spośród wymienionych nie wszyscy otrzymają pełną kwotę. Jeżeli renta jest dzielona na grupę krewnych, taka sama zasada obowiązywać będzie w przypadku "trzynastki" - zostanie ona podzielona na wskazanych członków rodziny.

Nagrania mroziły krew w żyłach. Radny PiS latami znęcał się nad żoną. Zapadł wyrok.
19.03.2022 08:45 Żona polskiego polityka ujawniła zatrważające nagrania. Mężczyzna znęcał się nad nią w niewyobrażalny sposób, teraz usłyszał wyrok

Koszmar kobiety trwał od lutego 2006 r. do końca 2017 r. Rafał P., były radny PiS, przez 11 lat psychicznie i fizycznie znęcał się nad żoną. Wszczynał dzikie awantury, obrażał, poniżał i bił kobietę. Groził jej nawet śmiercią i uszkodzeniem ciała, dodatkowo odbierał jej możliwość swobodnego korzystania ze wspólnych środków finansowych i rzeczy. W końcu kobieta powiedziała "nie" i doczekała się sprawiedliwości.Nagrania mrożą krew w żyłach. Rafał P. latami znęcał się nad żoną. Jest wyrokZapadł wyrok w sprawie wieloletniego znęcania się nad żoną przez Rafała P. Były radny PiS został prawomocnie skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności.Rafał P. jest oficjalnie winny psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Uznał to Sąd Okręgowy w Bydgoszczy. Dodatkowo Rafał P. ma zapłacić żonie 75 tys. zł. odszkodowania jako zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej za piekło, jakie jej zgotował.Sprawa wyszła na jaw, kiedy to w 2017 roku żona byłego radnego PiS odważyła się mu postawić i ujawnić nagrania, na których mąż ją wyzywa, poniża, bije i szarpie. Postanowiła także opowiedzieć całej Polsce o koszmarze, jaki przeżyła u jego boku.Kobieta wzięła nawet udział w kontrowersyjnej reklamie, gdzie ucharakteryzowana na ofiarę przemocy pozowała w pończochach i rozmazanym makijażu. - Może ktoś po tej kampanii zainteresuje się moją historią i nabierze odwagi. Chciałam pokazać, że nawet jeśli jest bardzo beznadziejnie, można walczyć i tę walkę wygrać. Ale potrzebne jest wsparcie - mówiła w rozmowie z WP. Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wiadomości
19.03.2022 08:45 Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku wydało pilne oświadczenie. Nie ma żadnego zagrożenia radiacyjnego

- Służby ochrony radiologicznej Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku nie rejestrują anomalii w promieniowaniu tła - mówił dr Marek Pawłowski rzecznik Narodowego Centrum Badań Jądrowych.Wiadomości o rejestrowaniu anomalii "W związku z rozpowszechnianymi w ostatnich godzinach nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zagrożeniu radiacyjnym wykrytym lub spowodowanym w Świerku, informuję, że Narodowe Centrum Badań Jądrowych pracuje normalnie, biorąc pod uwagę warunki epidemiologiczne. W instytucie nie występują i nie miały miejsca żadne zdarzenia nietypowe czy problemy techniczne, które mogłoby budzić niepokój" - opisuje komunikat.Dr Pawłowski informuje: "służby ochrony radiologicznej nie rejestrują też żadnych odczytów wskazujących na anomalie w poziomie promieniowania tła"."Co do zgłaszanych podejrzeń, że ktoś z pracowników NCBJ kanałami prywatnymi rozpowszechnia wspomniane nieprawdziwe informacje, to możemy jedynie wyrazić głębokie przekonanie, że nic takiego nie miało miejsca, a wszyscy nasi pracownicy postępują odpowiedzialnie" - dodaje dr Marek Pawłowski. Nie ma powodów do obaw? Rzecznik NCBJ zakończył swoją wypowiedź słowami, że "właściwą instytucją do udzielania informacji o sytuacji radiacyjnej w Polsce i poza granicami jest Państwowa Agencja Atomistyki, która nie donosi o żadnym zagrożeniu dla terenu naszego kraju".Fake newsa zdementował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. W mediach powielane są od jakiegoś czasu fałszywe informacje na ten temat. Praca reaktora nie została zaburzona i żadne zdarzenia nie są w stanie na to wpłynąć.

Matura 2020
19.03.2022 08:45 Nagłe oświadczenie ministra. W końcu podano terminy matur i egzaminów ósmoklasistów

Od dłuższego czasu wiele grup społecznych oraz zawodowych zmaga się z przykrymi skutkami COVID-19. Poza medykami, listonoszami i kasjerami w wyniku narastającego kryzysu cierpią również maturzyści. Nieprzygotowanie do nauczania zdalnego czy też brak oficjalnego zakończenia roku to tylko część problemów, które trapią młodych . Od kilku tygodni nie wiedzą też, kiedy odbędą się tegoroczne matury. Na dzisiejszej konferencji rządzący postanowili podać ostateczny termin przeprowadzenia egzaminów dojrzałości.Matura 2020: rządzący podali ostateczną datę Jeszcze dzisiaj rano rzecznik polskiego rządu, Piotr Müller na łamach "TVN24" zadeklarował, że w kwestii matur oraz egzaminu ósmoklasisty, przedstawiona zostanie konkretna data. Podczas popołudniowego briefingu Minister edukacji miał poinformować również do, kiedy pozostaną zamknięte szkoły. Warto przypomnieć, że jeszcze w środę deklarował, że w pierwszej kolejności szkolnictwo ma wznowić funkcjonowanie dla najmłodszych tak, żeby rodzice mogli znów wrócić do pracy.Na dzisiejszej konferencji prasowej, w której udział wziął między innymi Dariusz Piontkowski oraz Łukasz Szumowski, poruszono temat matury 2020. Minister zapowiedział, że odbędzie się ona już 8-29 czerwca, a młodzież kończąca szkoły podstawowe do swoich egzaminów podejdzie już 16-18 czerwca. Jak wiemy z przekazów rzecznika rady ministrów, w czwartek, wieczorem trwało opracowywanie szczegółów. Rządzący informują, że zostaną wprowadzone zasady bezpieczeństwa wynikające z troski o zdrowie uczniów i uczennic. W sprawie powrotu do szkół Piontkowski zadeklarował, że do 24 maja przedłużone zostanie zamknięcie placówek edukacyjnych. Zastrzegł również, że w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej terminy te mogą ulec zmianie.

Viola Kołakowska w mocnych słowach uderza w Łukasza Szumowskiego.
19.03.2022 08:45 Polska aktorka w bardzo wulgarnych słowach o ministrze Szumowskim. Nie wytrzymała i powiedziała za dużo?

Viola Kołakowska robi się coraz bardziej agresywna i zaczyna nie przebierać już w słowach. Aktorka od dłuższego czasu twierdzi, że pandemia koronawirusa to wymysł i spisek rządzących. Mówi o manipulacji i parszywej zmowie i co rusz dzieli się ze swoimi odbiorcami licznymi teoriami spiskowymi. Teraz na swoim profilu na Instagramie, w "instastory", udostępniła nagranie, na którym znowu atakuje ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Padają gorzkie słowa, zarzuty oraz wyzwiska pod jego adresem.Viola Kołakowska w mocnych słowach uderza w Łukasza Szumowskiego. "Przez tego sku***na..."Aktorka i celebrytka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie. Porusza tam różne tematy polityczno-społeczne oraz temat koronawirusa, którego jej zdaniem wcale nie ma, a wszystko to wymysł rządu, zmowa i manipulacja nami. Wytyka także błędy politykom i poszczególnym znanym osobom, niekiedy brutalnie w nich uderzając. Do grona tych najbardziej znienawidzonych przez nią należy minister zdrowia.W swoich ostatnich instagramowych aktywnościach, na udostępnionych krótkich nagraniach, po raz kolejny uderza w ministra Szumowskiego, nie szczędzac przy tym słów. Tym razem chyba naprawdę przeszła samą siebie. Padają zarzuty, wyzwiska, obelgi, wyznanie pogardy i nienawiści, a nawet groźby.Kołakowska, opowiadając o historii śmierci 18-letniego chłopca, oskarża za jego śmierć Łukasza Szumowskiego. - (...) zmarł przez procedury, przez tego sku***na ministra Szumowskiego - mówi na nagraniu.- Człowieku, jak ja bym cię złapała, to nie wiem co bym z tobą zrobiła - kontynuuje aktorka.- Gardzę tobą, gardzę całym waszym systemem - dodaje, wyraźnie rozemocjonowana.Co o tym sądzicie? Przesadziła?Źródło: Instagram / WTV

Jacob Roberts, Brytyjczyk, przebywając na wyspie Bali w Indonezji, uciekając przed goniącym go psem wpadł do studni. Spędził tam sześć dni.
19.03.2022 08:45 Uciekał przed psem i wpadł do studni. Po 6 dniach ratownicy dotarli na miejsce

Jak podała agencja AFP, cytowana przez dziennik Rzeczpospolita, uratowany został przez służby 29-letni Brytyjczyk, który w głębokiej na cztery metry studni spędził aż sześć dni.Jacob Roberts uciekał przed psem i wpadł do studni. Uratowany po sześciu dniachRatownicy wyciągnęli 29-letniego Jacoba Robertsa z głębokiej studni, w której przebywał aż tyle czasu i cudem uniknął śmierci, po tym jak odpowiednie służby zaalarmował rolnik z wioski Pecatu na wyspie Bali. Mężczyzna usłyszał jego krzyki i wołanie o pomoc. Prędko więc ją wezwał i w ten sposób uratował Robertsowi życie.- Jacob wołał o pomoc, a jego krzyki usłyszał jeden z okolicznych mieszkańców, który szedł nakarmić swe krowy - powiedział AFP szef miejscowych służb ratunkowych Gede Darmada.Mężczyzna opowiadał, że wpadł do studni uciekając przed goniącym go groźnym psem. Wpadając do niej Jacob Roberts złamał nogę i nie był w stanie samodzielnie wydostać się ze studni, także z racji jej głębokości. Utknął więc w pułapce. Przed sześć dni nic nie jadł ani nie pił oraz opadał z sił, tracąc przy tym nadzieję na uratowanie. Był wyraźnie wycieńczony.- Wyglądał na wychudzonego - przyznał Yusak Agustinus Sooai, komendant policji dystryktu Kuta Południowa w Badung. Rannego i wycieńczonego Brytyjczyka przewieziono do szpitala.Źródło: Rzeczpospolita

Słupsk
19.03.2022 08:45 Słupsk. Znaleźli się w potrzasku, zostali zamknięci na cmentarzu. Niektórzy uciekali szczelinami, innym podstawiono drabinę, kuriozalna sytuacja

O sprawie donosi "Głos Pomorza". Do niecodziennej sytuacji doszło w ostatnią niedzielę. Odwiedzający nekropolię mieszkańcy Słupska musieli zapomnieć, lub nie wiedzieć o zmianie godzin otwarcia cmentarza. W pewnym momencie zostali na nim po prostu zamknięci.Słupsk. Ludzie zamknięci na cmentarzuJak donosi portal gp24.pl, osoby które wieczorem udały się na słupski cmentarz, zostały na nim zamknięte po godzinie 19. Najprawdopodobniej nie miały świadomości, że zmieniły się godziny jego otwarcia - do tej pory można było po nim spacerować do 20."Głos Pomorza" opisuje, że niektórzy w desperacji przechodzili przez szczeliny w ogrodzeniu cmentarza. Odważniejsi przechodzi przez zakończoną ostrymi zdobieniami bramę. Niektórzy szczęściarze skorzystali z drabiny, przywiezionej przez jedną z rodzin.Do sprawy zdążyła już odnieść się Katarzyna Winiarska, kierowniczka cmentarzy miejskich. - W takich przypadkach ludzie zwykle dzwonią na policję, a ta kontaktuje się ze mną i osobą, która ma klucze do kłódek, na które zamykamy cmentarz - mówi, cytowana przez gp24.pl. Na miejscu pojawić się mają również specjalne tabliczki, informujące co zrobić w tego typu sytuacji. Źródło: gp24.pl

Nauczycielka
19.03.2022 08:45 Nauczycielka zostanie zwolniona za komentarze polityczne w internecie, które nie przypadły do gustu burmistrzowi

Polonistka nie przyznaje się do autorstwa wpisów. Twierdzi, że jej konto zostało zhakowane po tym, jak poparła jednego z kandydatów.Burmistrz: "To nie pierwsza taka sytuacja"Burmistrz miejscowości, który chce doprowadzić do zwolnienia dyrektorki, nie wierzy w jej wersję - Nie zgadzam się z takim tłumaczeniem, bo obraźliwe komentarze dyrektorka zamieszczała co najmniej od roku – mówi Patryk Jędrowiak w rozmowie z Polsat News - Poinformowałem rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie wielkopolskim o podejrzeniu popełnienia czynu naruszającego godność nauczyciela. Natomiast do wielkopolskiego kuratora oświaty zwróciłem się z prośbą o opinię na temat zwolnienia Justyny Krawczyńskiej ze stanowiska – zapowiada.Justyna Krawczyńska postanowiła zamieścić w mediach społecznościowych wyjaśnienie. Jej zdaniem stała się obiektem medialnego ataku - Z uwagi na to, iż zamieszczone na moim koncie Twitter informacje dotyczyły polityków obecnej opozycji, stałam się obiektem nagonki medialnej i komentarzy znacznie przekraczających w stopniu swojego negatywnego nacechowania wpisy, które ktoś umieścił na moim koncie twitter. - czytamy w oświadczeniu - Ubolewam nad skutkiem, jaki przyniosły wpisy umieszczone na moim koncie Twitter, nie ma mojej zgody na taki język dyskusji i ataki personalne. - napisała nauczycielka.Burmistrz Rojowa podkreśla, że opinia kuratora nie jest dla niego zobowiązująca, musiał jednak zasięgnąć jej, by zachować procedury konieczne przed zwolnieniem.Źródło: Polsat News

wiadomości stare budy rafał trzaskowski
19.03.2022 08:44 "Dzieci będziesz pe******?" Rzucił się i groził spaleniem domu, bo wywiesiła baner innego kandydata, którego był przeciwnikiem

Na Twitterze Marcin Gołaszewski pojawiło się wstrząsające nagranie, które przedstawia mężczyznę obrażającego w wulgarny sposób mieszkankę Starych Bud za popieranie Rafała Trzaskowskiego.Wiadomości ze Starych Bud. Przeciwnik Rafała Trzaskowskiego groził kobiecie podpaleniemMarcin Gołaszewski w swoim tweecie dodał również: "Elektorat PiS pełną gębą grozi spaleniem domu za baner na ogrodzeniu... Takiej Polski chcecie? Na filmie Budy Stare woj. mazowieckie... Dzisiaj w Grabicy Pani kazała nam wypierda***".Nagranie naprawdę jest wstrząsające i budzi grozę. Ukazuje do czego prowadzi niechęć, a wręcz nienawiść wobec wyborców innych, niż PiS.- Ty skur*** Trzaskowski u mnie w Starych Budach? Wypier*** do Warszawy. - słyszymy na początku wideo. - Proszę Pana, co Pan robi? - odpowiada przerażona kobieta. - Wypier**** z tym Trzaskowskim. Jeszcze raz niech tylko zobaczę - mówi agresor.- Proszę Pana to jest wolny kraj - dodaje kobieta. - Ale nie Trzaskowski. Nie złodziej pier******. Dzieci będziesz ped*liła? Dzieci będziesz ped*liła? - O czym Pan mówi? - odpowiada mieszkanka Starych Bud.- O czym ja mówię? Że twoje dzieci będą pe**ały. - A dlaczego niby? A nawet jeżeli to, co się stanie? To znaczy, że takie się urodziły. - No to wypi*** stąd - dodaje agresywny mężczyzna z nagrania - To się spali! To się spali ku**stwo - dodał.- To jest groźba karalna. Nagraj jaki jest dowód rejestracyjny - mówiła przerażona kobieta.Na końcu wideo mężczyzna biegnie i próbuje dostać się bezprawnie na posesję. Nie boi się ani policji, ani próśb. Wulgarnie jeszcze naubliżał mieszkankom Starych Bud. Link do nagrania tutaj.

fakty
19.03.2022 08:44 Myśleli, że są w redakcji TVN, więc zdewastowali sprzęt, okradli i zostawili wulgarne napisy. Zatrważające zdjęcia trafiły do sieci

Do napaści doszło dziś w nocy. Jak dotąd nie udało się ustalić, kto stał za atakiem.

Nauczyciel
19.03.2022 08:44 Nauczyciel został pobity przez rasistów. Teraz wyciekło przerażające nagranie, grożą mu śmiercią

Coraz częściej w naszym kraju mamy do czynienia z przestępstwami wynikającymi z nienawiści. W ostatnich tygodniach wiele mediów opisywało pobicie, do którego doszło pod krakowskim klubem, który charakteryzuje się przyjaznym nastawieniem dla społeczności LGBT. Tym razem doszło do kolejnego aktu przemocy, którego ofiarą padł jeden z nauczycieli. Stanął on w obronie czarnoskórej osoby, która została zaatakowana w naszym kraju.

List
19.03.2022 08:44 10-latka z Pucka znalazła cukierki i list z obsceniczną deklaracją w butelce. Zatrważająca sytuacja

Obsceniczny list znalazła 10-letnia dziewczynka, podczas spaceru ze swoją mamą w niedzielę wieczorem. Butelka z zatrważającą treścią była zawieszona na płocie przy ulicy Mestwina w Pucku (województwo pomorskie). Poza listem znajdowały się w niej również cukierki.Już następnego dnia, nagłaśniająca sprawę Pani Kornelia zeznawała w charakterze świadka. Okazało się, że pucka policja jest w kontakcie z jeszcze kilkoma innymi osobami, które znalazły podobną korespondecję. Sprawa była funkcjonariuszom znana.

Wiadomości
19.03.2022 08:44 Szukano zaginionego chłopca, znaleziono 23 maltretowanych i porwanych dzieci. Porażające

Niestety, policjanci potwierdzili informację, że wśród odnalezionych na ma 2-latka. Poszukiwania trwają więc dalej.

Piotr Woźniak Starak
19.03.2022 08:44 Dziennikarze udali się na grób Piotra Woźniaka-Staraka, zastali niespodziewany widok. Jest pusty?

Agnieszka Woźniak-Starak w ubiegłym roku zmagała się ze stratą swojego męża. Sprawa jego grobu do dziś budzi kontrowersje, co z pewnością utrudnia przeżycie spokojnej żałoby. Niejasne okoliczności pogrzebu przedsiębiorcy są dokładnie analizowane przez organy ścigania oraz wymiar sprawiedliwości. Organizatorom ceremonii zarzuca się zmłamanie przepisów odnoszących się do organizacji pochówku. Wciąż trwa proces Mirosława S. Jeśli są orzeknie winę oskarżonego, grozi mu niemała kara.

kajetan łukomski
19.03.2022 08:44 Aresztowany DJ i redaktor z demonstracji LGBTQA+ w końcu na wolności. Poszukiwane osoby z nagraniem zatrzymania

W trakcie piątkowej demonstracji środowiska LGBT zatrzymano łącznie 48 osób. W mediach pojawiły się informacje, że część zatrzymanych osób znalazła się w miejscu demonstracji przypadkiem i nie miała nic wspólnego z protestami ani "zbiegowiskiem" za udział, w którym policja chce im postawić zarzuty.

wiadomości
19.03.2022 08:44 Na ulicach Warszawy pojawiły się tłumy z transparentami, ludzie wyszli na ulicę. Co się dzieje?

W Warszawie właśnie odbywa się Marsz solidarności z Białorusią. Polacy razem z Białorusinami wyszli na ulice, aby okazać wsparcie. Jak wiemy, od kilku dni na Białorusi odbywają się protesty i demonstracje przeciwko fałszerstwu wyborów.

Robert Mazurek Monika Jaruzelska
19.03.2022 08:44 Robert Mazurek ujawnił kulisy choroby córki. "Moim psim obowiązkiem jest być z nią do końca"

- Mam opór, ale zadam to pytanie. [...] Kiedy rozmawialiśmy na temat wiary, powiedziałeś, że kiedy jedno z twoich dzieci było ciężko chore, to wiara ci nie pomogła - zapytała Monika Jaruzelska. Robert Mazurek przedstawił widzom historię swojego ciężko chorego dziecka. Wyjaśnijmy, że u dziewczynki zdiagnozowano nowotwór wątroby. Niezbędny był wówczas przeszczep narządu i długie leczenie. Redaktor RMF FM po raz pierwszy od dawna przestał żartować ze wszystkiego dookoła i spoważniał. Powiedział, jak wspierał ważną dla siebie osobę w tak trudnym okresie.

Dziecko wbiegło pod koła
19.03.2022 08:44 Prosto pod koła samochodu wybiegło malutkie dziecko. Skrajna nieodpowiedzialność opiekunów

Opublikowane w sieci nagranie zostało obejrzane ponad 44 tys. razy. Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia, najprawdopodobniej doszło kilka dni temu. Wskazuje na to data, widoczna na rejestratorze - 9 sierpnia. Na filmie widzimy, jak zupełnie niespodziewanie, z otwartej bramy domu na uliczkę wybiega maleńkie, około 2-letnie dziecko w samym pampersie.

Wiadomości nowotwór
19.03.2022 08:44 Sytuacja chorych na raka jest fatalna, coraz gorzej. "Pomożemy w umieraniu. I to jest dla nas - lekarzy - tragiczne"

Kryzys epidemiczny szczególnie uderzył w służbę zdrowia. Sytuacja w szpitalach, choć nie przypomina wydarzeń z Włoch czy Hiszpanii, wciąż pozostawia wiele do życzenia. Problemy dotyczące placówek powstawały na długo przed pandemią. W dobie wirusa jednak znacznie przybrały na sile. "Onet" w rozmowie ze specjalistami ujawnił, z czym w dzisiejszych czasach muszą walczyć chorzy na nowotwory. Okazuje się, że główny lęk nie dotyczy śmierci a zakażenia.