wtv.pl > Świat > Kto wygra Euro 2024?
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 24.06.2024 13:24

Kto wygra Euro 2024?

stadion piłkarski
Fot. materiał partnera

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, popularnie zwane EURO, stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Najlepsze reprezentacje z całego kontynentu walczą o tytuł mistrza Europy, co dostarcza niezapomnianych emocji fanom futbolu. Turniej jest również miejscem, gdzie młode talenty mają szansę zabłysnąć, a doświadczeni zawodnicy potwierdzić swój status gwiazd futbolu. EURO 2024 kończy się w połowie lipca 2024 roku. Wszystkie mecze rozgrywane są w Niemczech.

Faworyt EURO 2024

Zgodnie z analizą ekspertów, to reprezentacja Francji będzie głównym faworytem nadchodzących mistrzostw. Francuzi mają za sobą solidne występy w ostatnich turniejach, w tym wygrane mistrzostwa świata w 2018 roku oraz finał Euro 2016. Wysokie notowania trudnych do pokonania Trójkolorowych nie są przypadkowe — drużyna dysponuje ogromnym potencjałem zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

Statystyki

Analizując statystyki z ostatnich lat, wyłania się obraz reprezentacji Francji jako jednej z najbardziej efektywnych drużyn. Oto kilka kluczowych danych: 

Skuteczność w ataku: Francja regularnie zdobywała średnio 2,5 gola na mecz w eliminacjach do Euro 2024, co plasuje ją w czołówce najbardziej ofensywnych drużyn.  

Solidna obrona: W tym samym okresie straciła średnio tylko 0,5 gola na mecz, co czyni ją jedną z najlepiej broniących ekip.

Indywidualne umiejętności: Kylian Mbappé, jeden z czołowych zawodników reprezentacji, zdobył 6 bramek w kwalifikacjach, przyciągając uwagę swoją szybkością i zdolnością do przełamywania defensywy przeciwnika. 
 

Siła rezerw

Francja może pochwalić się nie tylko silnym składem podstawowym, ale także szeroką ławką rezerwowych. Zawodnicy rezerwowi, tacy jak Marcus Thuram, mają doświadczenie z gry na najwyższym poziomie w najlepszych europejskich ligach. To pozwala selekcjonerowi Didierowi Deschampsowi na dużą elastyczność taktyczną i rotację składem bez straty jakości gry. 
 

Główne wyzwania

Turnieje mistrzowskie zawsze niosą ze sobą nieprzewidywalność i presję. Kontuzje kluczowych zawodników, napięty harmonogram meczów i rosnąca konkurencja ze strony innych potęg futbolowych, takich jak Hiszpania, Niemcy czy Belgia, mogą wpłynąć na ostateczny wynik. Francja, kierowana przez doświadczonego Didiera Deschampsa, jest uznawana za głównego faworyta do zwycięstwa w Euro 2024. Statystyki potwierdzają jej dominację zarówno w ataku, jak i obronie. Jednakże nic nie jest pewne w świecie sportu i emocje będą towarzyszyć kibicom do ostatniego gwizdka. 

Artykuł przygotowany we współpracy z GO+bet

GO BET sp. z o.o. to legalny bukmacher. Udział w nielegalnych grach hazardowych podlega karze. Hazard może uzależniać. 
 

Powiązane