wtv.pl > Opinie > Jak udostępnić internet z telefonu? Trzy sposoby
Iberion Iberion
Iberion Iberion 24.06.2024 10:41

Jak udostępnić internet z telefonu? Trzy sposoby

telefon
Fot. Pixabay/JESHOOTS-com

W dzisiejszych czasach dla wielu dostęp do internetu jest na wagę złota. W sytuacjach, w których wiemy, że internet będzie nam niezbędny dla wykonania jakiejś czynności, szukamy publicznych sieci WI-FI lub wykupujemy pakiet internetu w telefonie. Co jednak zrobić, gdy potrzebujemy skorzystać z internetu na laptopie lub tablecie, ale dostęp do sieci mamy wyłącznie w telefonie? Jak udostępnić internet z telefonu?

Jak udostępnić internet z telefonu? Hotspot, Bluetooth, USB

Udostępnienie internetu z telefonu dla innego urządzenia nie jest przesadnie trudne – aby to zrobić, będziemy mogli skorzystać z aż trzech sposobów. Możemy to zrobić przez Bluetooth, kabel USB lub Hotspot Wi-Fi. We wszystkich przypadkach internet z telefonu będzie działał na laptopie i komputerze tak samo, jednak warto poznać każdą z metod.

Pierwszą z nich jest utworzenie przenośnego Hotspotu Wi-FI na telefonie. Aby to zrobić, wystarczy wejść w ustawienia telefonu, a później w zakładkę „Sieci” lub „Połączenia”, gdzie będziemy musieli znaleźć opcję „Udostępnianie internetu” lub „Router Wi-Fi”. Włączając tę opcję, zobaczymy nazwę sieci, której wpisanie na innym urządzeniu znajdującym się w pobliżu pozwoli na skorzystanie na nim z udostępnionego internetu.

Na podobnej zasadzie działają dwie pozostałe, bliźniaczo do siebie podobne metody – czyli Bluetooth i Wi-Fi. Obie funkcje powinny znajdować się w tym samym miejscu co wyżej wskazane, przy czym dla Bluetooth będziemy musieli włączyć „Tethering przez Bluetooth”, zaś dla USB, analogicznie, „Tethering przez USB”. W ostatnim z przypadków należy oczywiście pamiętać o tym, by telefon podłączyć do docelowego urządzenia kablem USB.

Przydatne nowinki technologiczne – gdzie ich szukać?

Udostępnianie internetu przez telefon to jedna z bardzo wielu przydatnych funkcji, o której zaskakująco duża część społeczeństwa nie ma pojęcia. A szkoda, bo dynamicznie zmieniającym się świecie dążącym do jak największej cyfryzacji, warto poznawać jak najwięcej nowinek ze świata technologii.

Pierwszym krokiem ku temu może być czytanie rozmaitych wiadomości o cyberbezpieczeństwie i najnowszych zdobyczach technologicznych świata, dzięki czemu nie tylko będziemy bezpieczni w internecie, ale też będziemy posiadać solidne fundamenty dla dalszej nauki.

Powiązane