wtv.pl > Facebook

Facebook

wtv
19.03.2022 08:20 Agata Duda oskarżona o narażanie zdrowia dzieci. Padła ofiarą fake newsa

Na Facebooku krąży masowo podawany wpis na temat Agaty DudyPierwsza dama zgodnie z informacjami zawartymi w opisie fotografii miała 8 marca 2021 roku odwiedzić szkołę mniejszości żydowskiejWskazywano, że zarówno dzieci, jak i sama Agata Duda nie zakrywały ust oraz nosaJest to nieprawda. Zdjęcie zaczerpnięte zostało albo ze strony Kancelarii Prezydenta albo Zespołu Szkół Lauder-MorashSamo spotkanie rzeczywiście miało miejsce, jednak odbyło się ono w 2016 rokuNie ulega wątpliwości, że Agata Duda nie należy do najbardziej lubianych pierwszych dam w historii Polski. Nie zezwala to jednak na to, by swoją niechęć przekładać na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat pierwszej damy.Facebook jest miejscem, gdzie znaleźć można przeróżną masę grup popierających Agatę Dudę i jej męża Andrzeja, jak i również ogrom grup służących jedynie do ich krytyki. Przy okazji komentowanego dziś wydarzenia należy pamiętać, żeby ze sceptycyzmem podchodzić do wszystkich informacji podawanych za pomocą mediów społecznościowych. Szczególnie gdy nie mamy informacji na temat źródła ich pochodzenia.

telewizja-bukmacher-legalny-1611656453
19.03.2022 08:19 Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Autor: Klaudiusz Dąbrowski – felietonista betfan.plNowelizacja ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r. wprowadziła jasne zasady funkcjonowania branży bukmacherskiej w naszym kraju. Od tego czasu w legalny sposób mogą działać w Polsce jedynie te firmy bukmacherskie, które otrzymają przyznawaną przez ministerstwo finansów licencję.Aby otrzymać taką licencję, bukmacher musi spełnić szereg konkretnych wymagań. Konieczne jest m.in. posiadanie siedziby na terenie naszego kraju, opłacanie w Polsce 12% podatku dochodowego, prowadzenie działalności na podstawie zaakceptowanych przez resort finansów regulaminów, a także weryfikacja tożsamości i wieku graczy, tak aby z usług bukmachera korzystały jedynie osoby pełnoletnie.W zamian zakłady bukmacherskie online zyskały szersze niż dotychczas możliwości marketingowe oraz reklamowe.

jaki-jest-najlepszy-bukmacher-z-bonusem-na-start-1615281280
19.03.2022 08:19 Który organizator zakładów w internecie jest najlepszy?

Zgodnie z obowiązującą od 1 kwietnia 2017 r. znowelizowaną ustawą hazardową, w Polsce mogą legalnie działać jedynie ci bukmacherzy, którzy posiadają licencję przyznawaną przez ministerstwo finansów. Uprawnia ona do oferowania zakładów bukmacherskich przez Internet i/lub w lokalach stacjonarnych przez określony czas. Najczęściej jest to 5 lat, choć oczywiście bukmacher może starać się o przedłużenie licencji.W praktyce wszyscy legalni bukmacherzy w naszym kraju są operatorami zakładów online – przez Internet można już zrobić zakupy, wziąć kredyt, ubezpieczyć auto, obejrzeć film lub spektakl, więc nic dziwnego, że do sieci przenoszą się również firmy bukmacherskie. To po prostu znak czasów.

hotel-paradise-costa-taurito-1-1616417611
19.03.2022 08:19 TOP 5 hoteli w Hiszpanii znanych z TV

Obecnie wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii samolotem muszą poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy. Wszyscy pasażerowie, którzy podróżują do Hiszpanii z państw ujętych na liście regionów ryzyka (w tym z Polski) zobowiązani są do posiadania negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.Wybierając się na wakacje oczekujemy nie tylko słonecznej pogody, ciekawych atrakcji turystycznych w okolicy i dobrej kuchni – równie ważny, a może nawet ważniejszy jest standard hotelu, w którym zamierzamy spędzić urlop. Wszak na wakacyjny wyjazd oczekujemy nierzadko przez cały rok, zależy nam więc, by wymarzony wypoczynek przebiegał w jak najbardziej komfortowej atmosferze.Na szczęście podczas wakacji w Hiszpanii bez trudu znajdziemy wszystko to, co stanowi kwintesencję udanego wyjazdu. Ciepły śródziemnomorski klimat zapewnia doskonałą pogodę, hiszpańskie miasta oferują mnóstwo rozrywek, a nadmorskie kurorty pełne są świetnych hoteli, dostosowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających gości. Przygotowaliśmy zestawienie TOP 5 najchętniej wybieranych hoteli na wyjazdy do Hiszpanii – zarówno kontynentalnej, jak i na uwielbianych przez turystów hiszpańskich wyspach (Majorka, Teneryfa czy Ibiza). Sprawdźcie, które obiekty cieszą się największym uznaniem turystów w telewizjach internetowych oraz Youtube i dlaczego warto się w nich zatrzymać. Ceny za wczasy last minute można zweryfikować tutaj: https://www.fostertravel.pl/last-minute/hiszpania/