wtv.pl > Obostrzenia

Obostrzenia

wtv
19.03.2022 08:21 Ministerstwo Zdrowia podziękowało Kościołowi

Wojciech Andrusiewicz podziękował podczas konferencji za stosowanie się do nowych obostrzeń podczas minionej Niedzieli PalmowejSpółki nie skomentowały powodów tak poważnych zmianWirtualne Media podały, iż firmy nie dogadały się w kwestii finansowejRzecznik Ministerstwa Zdrowia apeluje o dostosowanie się do obostrzeń również podczas zbliżających się świąt wielkanocnych.

wtv
19.03.2022 08:21 Urządzili bierzmowanie w lockdownie. Biskup: Każdy czuł się bezpieczny, Duch Święty zstąpił na nas

Od soboty - 27 marca - w całym kraju obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa w związku z drastycznym wzrostem ilości zakażeń koronawirusem. Nowe obostrzenia obejmują m.in. zamknięcie kolejnych branż handlowych, ale także bardziej restrykcyjne limity wiernych w kościołach.Na jedną osobę musi przypadać w kościele co najmniej 20 metrów kwadratowych. Wierni powinni ponadto niezmiennie zachowywać między sobą 1,5-metrowy dystans oraz zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki.Jak podaje Gazeta Wyborcza, dane mówiące o dramatycznym pogorszeniu się sytuacji epidemicznej w Polsce nie odwiodły proboszcza parafii pw. św. Judy Tadeusza w Krakowie - Czyżynach od pomysłu przeprowadzenia bierzmowania uczniów klas I-II szkół ponadpodstawowych.Wcześniej bierzmowanie było już ze względu na pandemię dwukrotnie odraczane. Ostatecznie termin bierzmowania przypadł właśnie na sobotę - czyli pierwszy dzień obowiązywania tzw. twardego lockdownu. - Dzieci mogłyby poczekać jeszcze tych kilka miesięcy. Ale ksiądz się uparł, że teraz. I nic nie wskóraliśmy - tłumaczy przywoływana przez Gazetę Wyborczą matka jednego z bierzmowanych dzieci, wskazując, że także zgłoszenie sprawy na policję, do sanepidu i do kurii nie przyniosło efektu.

wtv
19.03.2022 08:21 Interwencje policji w kościołach. Przypadki łamania obostrzeń

Wobec wyraźnego wzrostu dynamiki zachorowań w trakcie trzeciej fali epidemii rząd zdecydował o zamknięciu niemal wszystkich gałęzi gospodarki. Jednocześnie otwarte pozostają kościoły, które mają działać w reżimie sanitarnym.Należy pamiętać, że od 27 marca w kościołach obowiązuje nowy limit osób mogących przebywać w świątyni – jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Konieczne jest również noszenie maseczek oraz utrzymywanie przynajmniej 1,5-metrowych odstępów.

wtv
19.03.2022 08:21 Opublikowano rozporządzenie ws. nowych zasad kwarantanny dla podróżnych

W Dzienniku Ustaw ukazało się nowe rozporządzenie w sprawie odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy z PolskąOsoby przybywające ze strefy Schengen mogą być zwolnione z kwarantanny, jeśli przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany na 48 godzin przed planowanym przyjazdemZwolnienie nie dotyczy osób przybywających ze strefy non-Schengen. Testy wykonane na jej terenie nie będą w Polsce uznawane za ważneOsoby powracające do Polski ze strefy non-Schengen wciąż będą musiały odbywać kwarantannę.

wtv
19.03.2022 08:21 Mū;ller o ewentualnym stanie wyjątkowym: Takich decyzji na ten tydzień nie należy się spodziewać

Piotr Müller poinformował na antenie TVP1, że w przeciągu najbliższego tygodnia nie są przewidywane dodatkowe obostrzeniaRzecznik rządu podkreślił, że sytuacja pandemiczna bywa zmienna i należy liczyć się z tym, że za jakiś czas konieczne będzie podjęcie radykalnych decyzjiChoć stan wyjątkowy nie powinien zostać wprowadzony, rzecznik rządu powiadomił, że obowiązywanie dotychczasowych obostrzeń może potrwać dłużej niż do 9 kwietnia.

wtv
19.03.2022 08:21 Grupa covidosceptyków weszła do szpitala

Jak podaje gazeta.pl, na teren Szpitala Miejskiego w Toruniu wtargnęło - zależnie od źródła - od 3 do 4 osób bez maseczek ochronnych. Prawdopodobnie były to osoby powiązane ze stroną "Wolni my" na Facebooku skupiającą osoby doszukujące się spisku w pandemii koronawirusa. W opisie strony czytamy, że zajmuje się ona "rozmontowywaniem systemu" poprzez "decentralizację" i "prawo naturalne".To właśnie na tej stronie pojawiło się kilkuminutowe nagranie wykonane w szpitalu przez intruzów, którzy spacerowali po korytarzach i salach placówki, nie przestrzegając obostrzeń takich jak obowiązek zasłaniania ust i nosa. Autorzy nagrania żartują, że przyszli do szpitala na "obchód".- Suweren przyszedł na kontrolę - obwieszczają w pewnym momencie. Chodząc po szpitalu i zaglądając m.in. na oddział neurologiczny, chirurgiczny i onkologiczny, usiłują dowieść, że sale są puste, a personel nie nosi maseczek, co miałoby świadczyć o tym, że epidemia koronawirusa jest wymysłem. - Proszę pani, ja jestem u siebie w szpitalu, w moim państwie, i mi tutaj nikt nie będzie mówił, gdzie ja mogę wchodzić, a gdzie nie - odpowiada autor nagrania na uwagę osoby ze szpitalnego personelu, że nie wolno mu chodzić po oddziale.

wtv
19.03.2022 08:21 Müller o planach po 9 kwietnia: Wiele obostrzeń pozostanie z nami na kolejne tygodnie

Rzecznik rządu Piotr Müller wystąpił w środę w Programie 3 Polskiego Radia, gdzie wypowiadał się m.in. na temat postępów w szczepieniach, planowanego terminu zniesienia obostrzeń oraz kondycji systemu ochrony zdrowia.Müller skomentował zapowiedziane niedawno przez rząd rozszerzenie możliwości szczepienia się. W kwietniu ruszyć ma rejestracja na szczepienia dla roczników od 1973 włącznie (69-48 lat), a na maj wstępnie planowane jest uruchomienie zapisów dla wszystkich chętnych. Wydłużyć ma się ponadto lista punktów, w których będzie można się zaszczepić. Jak podaje polskieradio.pl, miałaby się pojawić możliwość szczepienia w zakładach pracy, punktach drive-thru oraz w aptekach, a w wykonywanie szczepień zaangażowane zostałyby także osoby niebędące lekarzami. Szczepionkę mieliby aplikować ratownicy medyczni czy pielęgniarki. - To jest bezpieczne i to jest konieczne. To możliwość przyspieszenia programu szczepień - tłumaczył w rozmowie z Beatą Michniewicz na antenie Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.Rzecznik rządu dał zarazem do zrozumienia, że to właśnie braki w personelu są największym zagrożeniem dla stabilności i wydolności polskiego systemu ochrony zdrowia. - Problemem nie jest infrastruktura, ale liczba kadry medycznej - stwierdził przywoływany przez polskieradio.pl Piotr Müller.

wtv
19.03.2022 08:21 Prof. Matyja nie szczędził krytycznych słów wobec biskupów. Mowa o Wielkanocy

Jednym z najczęściej przewijających się obecnie tematów jest kwestia tego, jak Polacy obchodzić będą Wielkanoc. Nie brakuje tez, że świątynie powinny być zamknięte.W czasie Wielkanocy spora część wiernych zbierze się w kościołach na terenie całego kraju. Przeciwnicy braku ostrzejszych restrykcji względem instytucji religijnych wskazują, że sytuacja ta niesie ze sobą spore zagrożenie epidemiologiczne. Prof. Andrzej Matyja postanowił w wyjątkowo ostry sposób odnieść się do wypowiedzi części hierarchów Kościoła katolickiego.

wtv
19.03.2022 08:21 Rząd przygotowuje się na czwartą falę pandemii. Ma nastąpić już w kwietniu

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w środę o zahamowaniu wzrostu zakażeńZ wypowiedzi ministra Tadeusza Kościńskiego wynika jednak, że rząd przygotowuje się na czwartą falę epidemiiMiałyby do niej doprowadzić kontakty społeczne związane ze świętamiWobec tego trudno spodziewać się zniesienia obostrzeń po świętachPodczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o spadku liczby zleceń testów na koronawirusa wystawianych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), który to spadek może świadczyć o tym, że wzrost ilości zakażeń stopniowo wyhamowuje.Oznaczałoby to spadek ryzyka paraliżu szpitali i załamania się systemu ochrony zdrowia w związku z zajęciem wszystkich łóżek i sprzętu oraz brakami kadrowymi. Pozwalałoby to także spodziewać się stopniowego znoszenia czy luzowania obostrzeń od 9 kwietnia. - Biorąc pod uwagę te najbardziej prawdopodobne scenariusze i przesunięcie wynikające z niebadania się lub odraczania terminów wizyt przewidujemy, że szczyt trzeciej fali będzie w tym lub kolejnym tygodniu - mówił przywoływany przez Radio ZET minister Niedzielski.

wtv
19.03.2022 08:21 Onet nieoficjalnie: lockdown w Polsce zostanie przedłużony

Od końca marca zachorowania w Polsce nie schodzą poniżej 20 tysięcy przypadków dziennie. Wymusiło to na Zjednoczonej Prawicy powrócenie do dawnych restrykcji. Zamknięto hotele, instytucje kultury, a szkoły prowadzą działalność w trybie hybrydowym lub zdalnymDo 9 kwietnia zaostrzone zasady, po negocjacjach, objęły również związki wyznaniowe. Na jednego wiernego musi przypadać nie 15, a 20 metrów kwadratowych świątyniWprowadzone przepisy, choć mogły wyhamować trzecią falę zachorowań, nie doprowadziły do jej dużego spadku. Według Onetu obostrzenia zostaną przedłużone. Nie powinniśmy liczyć na powrót części swobód po 9 kwietniaInformacje portalu pochodzą ze źródeł rządowych. Oznacza to, że nie są to w pełni potwierdzone wiadomości. "Jest niemal pewne, że rząd przedłuży obecne pandemiczne obostrzenia po 9 kwietnia i utrzyma gospodarczy lockdown z pewnymi drobnymi wyjątkami" - czytamy na stronie Onetu. Obostrzenia są rekomendowane bezpośrednio przez Radę Medyczną przy Prezesie Rady Ministrów. Dopiero po uzyskaniu opinii rząd podejmuje konkretne kroki.Należy zaznaczyć, że Rada Medyczna ma charakter opiniotwórczy, a nie obligatoryjny. Obostrzenia są nakładane jedynie po zasięgnięciu wiedzy ekspertów.

wtv
19.03.2022 08:21 Ile osób może spotkać się przy wielkanocnym stole? Podpowiadamy

Wielkanoc będzie miała miejsce w szczytowym momencie trzeciej fali zachorowań. Od końca marca nie spadamy poniżej 20 tysięcy zachorowań w ciągu doby. Sytuacja doprowadziła do jeszcze poważniejszego kryzysu systemu ochrony zdrowia, a rząd zmusiła do zaostrzenia obostrzeń aż do 9 kwietnia.Dziś wykazano 30 546 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Najwięcej z nich odnotowano w województwach: śląskim, mazowieckim i wielkopolskim.

wtv
19.03.2022 08:21 Niedzielski: Decyzje ws. obostrzeń prawdopodobnie w środę lub w czwartek

Adam Niedzielski odniósł się w wywiadzie w Radiu Zet do kwestii dzisiejszego spadku zachorowań. Był dobrej myśli.

wtv
19.03.2022 08:21 Do której otwarte są dziś sklepy Biedronka, Lidl, Carrefour, Netto? Lista

Większość sklepów w Wielką Sobotę będzie czynnych tylko do godziny 13Do 13.30 otwarte będą markety sieci Biedronka i Dino, a do 14 zrobimy zakupy również w ŻabceW Wielkanoc zakupów dokonamy jedynie na stacjach benzynowych, aptekach oraz sklepach osiedlowych, gdzie za ladą zdecyduje się zasiąść właściciel lokaluDokonanie zakupów w Wielką Sobotę nie będzie należało do najłatwiejszych zadań.

wtv
19.03.2022 08:21 Wielkanocny koncert TVP. Prowadzący nie przestrzegali obostrzeń

Podczas wielkopiątkowego koncertu TVP część widzów zauważyła, że prowadzący nie nosili masek. W internecie zawrzało.Łukasz Nowicki i Marta Manowska rzeczywiście występowali bez masek podczas kręcenia. Co jednak ciekawe, taki obraz można zauważyć w niemal wszystkich programach kręconych na żywo. Prezenterzy nie noszą masek z paru powodów - chodzi przede wszystkim o kwestie związane z rozpoznawaniem twarzy i mówieniem, które maska znacznie utrudnia. Łukasz Nowicki na co dzień występuje w telewizji śniadaniowej - w czasie programu maski nie nosi nikt.

wtv
19.03.2022 08:21 Co z dalszym zaostrzeniem restrykcji? Minister zdrowia wyklucza godzinę policyjną, obawia się reakcji Polaków

Minister zdrowia przekazał, że dalsze zaostrzanie restrykcji mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której Polki i Polacy wyszliby na ulice w geście protestuNa antenie TVN24 Adam Niedzielski przyznał, że trwająca przeszło 12 miesięcy epidemii doprowadziła do wyraźnego wzrostu niechęci obywateli do przestrzegania ograniczeń– Dlatego powiem jasno: twierdzenie, że ratunkiem jest wprowadzanie dalszych obostrzeń, jest złym postawieniem sprawy – mówił.Goszczący na antenie TVN24 minister zdrowia przyznał, że skutki trwających Świąt Wielkanocnych, o których przekonamy się za kilka dni, nieco go martwią. Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że wobec przedłużającej się epidemii społeczeństwo jest obecnie znacznie mniej zdyscyplinowane, niż miało to miejsce przed rokiem.Szef resortu zdrowia ocenił, że według wszelkiego prawdopodobieństwa wiele osób nie podejdzie poważnie do zaleceń i spędzi Wielkanoc w szerszym gronie.Niedzielski wskazał, że wprowadzane przez rząd obostrzenia spotykają się z niechęcią części obywateli. – One nie padają niestety na grunt zdyscyplinowanego społeczeństwa, które odbiera obostrzenia jako wyraźny sygnał, że jest źle – ocenił.

wtv
19.03.2022 08:20 Policjanci ruszyli i masowo wypisują mandaty. Niemal 5 tys. mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń

Surowsze karanie osób nieprzestrzegających obostrzeń Komendant Główny Policji gen. ins. Jarosław Szymczyk zapowiadał już pod koniec marca podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem MSWiA ministrem Kamińskim oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym Krzysztofem Saczką. - Niestety ciągle napotykamy na tych, którzy tych obostrzeń nie przestrzegają. I to często w sposób niezwykle lekceważący. I tam będzie represja z naszej strony i to zdecydowana. Będziemy sięgać po wszelkie dostępne prawem środki, aby takie osoby rozliczać - mówił Komendant Główny Policji 26 marca, w przeddzień wprowadzenia w Polsce zaostrzonych restrykcji.Gen. insp. Szymczyk oświadczył wtedy, że pilnowaniem przestrzegania obostrzeń zajmie się 20 tys. policjantów, a przeprowadzanie kontroli w tym kierunku będzie w kolejnych dniach i tygodniach priorytetem każdego funkcjonariusza.Już na początku kwietnia ostrzejsze działania policji względem osób niestosujących się do zasad sanitarnych można było zaobserwować we Wrocławiu, gdzie tamtejsza policja przystąpiła do kontroli w klubach fitness i siłowniach. W dwóch siłowniach we Wrocławiu policja zastała łącznie 26 osób ćwiczących tam wbrew obowiązującym obostrzeniom. Policja skierowała w związku z tym 19 wniosków o ukaranie do sądu. Właścicielom, którzy otworzyli siłownie dla klientów pomimo obostrzeń, może grozić do 8 lat więzienia.

wtv
19.03.2022 08:20 Mūller: W środę lub czwartek decyzje dot. ewentualnego przedłużenia obostrzeń

Pod koniec konferencji prasowej Michała Dworczyka rzecznik rządu, Piotr Mueller, podał informację, kiedy możemy spodziewać się kolejnych informacji o obostrzeniachMają to być środa lub czwartek, wszystko zależy od premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz ich ustaleń z radą kryzysowąOkres poświąteczny jest niezwykle problematyczny w kwestii zachorowań - robionych jest mniej testów i zgłasza się mniej chętnych, co sprawia, że nie wiadomo, ile naprawdę jest zakażeńCzy rząd potraktuje to jako możliwość do częściowego poluzowania obostrzeń?

wtv
19.03.2022 08:20 RMF FM nieoficjalnie: Obostrzenia dot. przedszkoli i salonów fryzjerskich zostaną przedłużone

Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM Krzysztofa Berendy rządzący mają skłaniać się do przedłużenia o tydzień zamknięcia przedszkoli oraz żłobkówZależna ma to być od poświątecznych raportów Ministerstwa Zdrowia dotyczących nowych zakażeńNieoficjalnie podano również, iż do pracy nie wrócą raczej fryzjerzy, czy kosmetyczkiPewne jest natomiast, że gastronomia, siłownie oraz galerie handlowe pozostaną zamknięteObowiązujące obostrzenia sprawiają, że większość dzieci pozostaje w domach. Jedynie w przedszkolach oraz żłobkach dyrektorzy mają obowiązek zorganizować opiekę dla dziecka na wniosek rodzica zaliczanego do grupy wyszczególnionej w rozporządzeniu przez ministra Przemysława Czarnka.Co jednak będzie po 9 kwietnia, gdy przestaną mieć moc prawną obecne obostrzenia? Oficjalnie nie podano informacji na ten temat. RMF FM przekazuje jednak wiadomości pochodzące z nieoficjalnych źródeł. Pewne jest, że decyzja rządzących w kwestii restrykcji będzie dla niektórych zaskoczeniem.

wtv
19.03.2022 08:20 Policja od początku pandemii wymierzyła 410 tys. mandatów karnych. Przekazano nam konkretne dane

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak poinformował o zwiększeniu liczby policyjnych patroli. Wzmożone działania zaplanowano od 20 marca do 9 kwietnia. Przyczyną był drastyczny wzrost zakażeń oraz wprowadzenie nowych przepisów sanitarno-epidemicznychJuż za dwa dni funkcjonariusze powinni powrócić do realizowania obowiązków zawodowych w dotychczasowym trybie. Postanowiliśmy sprawdzić skutki prac na terenie stolicy. Skontaktowaliśmy się także z Komendą Główną Policji, by poprosić o przedstawienie efektu działań od początku kryzysuKSP wykazało, iż od 20 marca do 2 kwietnia wystawiono 3 razy więcej mandatów karnych, niż w okresie od 6 marca do 19 marca. KGP deklaruje, iż od początku pandemii, a co za tym idzie, podjęcia działań w całym kraju, wystawiono 410 tysięcy mandatów karnychDane o karach za nieprzestrzeganie obostrzeń obejmują okres do Wielkiego Piątku. Chcieliśmy sprawdzić efektywność pracy funkcjonariuszy policji. Czas świąt mógłby zaburzyć ogląd sytuacji przez wzgląd na drastyczne zwiększenie społecznej mobilności. - Każdym lekceważeniem obostrzeń przyczyniamy się do wydłużania czasu pandemii. Zasada, którą będziemy się kierować, to zasada "Zero Tolerancji" - deklarował 29 marca Sylwester Marczak dla Polskiej Agencji Prasowej. Okazuje się, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Poprosiliśmy Komendę Stołeczną Policji o przedstawienie, ile mandatów wymierzono od pierwszego dnia zwiększenia liczby patroli, czyli od 20 marca do 2 kwietnia. Dla porównania poprosiliśmy o wykaz mandatów karnych z okresu od 6 do 19 marca.

wtv
19.03.2022 08:20 Zaostrzenie obostrzeń. Trwa spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Według wstępnych założeń zaostrzone restrykcje miały obowiązywać w kraju od 27 marca do 9 kwietnia - czyli do najbliższej soboty. Niewykluczone jednak, że obostrzenia - obejmujące ograniczenia handlu i usług i limity wiernych w kościołach - zostaną przedłużone.W środę o godzinie 10 rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego (RZZK), w trakcie którego ma zapaść decyzja w kwestii przedłużenia lub zaostrzenia obowiązująych restrykcji sanitarnych.Jak mówił w programie Wirtualnej Polski "Tłit" rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, podczas spotkania RZZK minister Niedzielski ma przedstawić dane dotyczące ilości zakażeń oraz sytuacji panującej w szpitalach.Andrusiewicz nie wykluczył, że jeszcze w środę po posiedzeniu RZZK odbędzie się konferencja prasowa, w trakcie której ogłoszona zostałaby decyzja w sprawie obostrzeń. Najprawdopodobniej będzie to utrzymanie, a może nawet zaostrzenie aktualnie obowiązujących restrykcji. - Na pewno nie ma w tej chwili pola do znoszenia jakichkolwiek obostrzeń, do jakiegokolwiek luzowania. Jeżeli przyglądamy się temu właśnie przede wszystkim, co dzieje się w polskich szpitalach, nie mamy tutaj żadnej możliwości ruchu w zakresie luzowania - tłumaczył Andrusiewicz w programie "Tłit".

wtv
19.03.2022 08:20 Proboszcz z Łęga Probostwa o rządowych obostrzeniach: "Gdy Cezar siada na ołtarzu to mówimy - non possumus!"

Proboszcz parafii w Łęgu Probostwie krytykował na Facebooku rządowe obostrzenia dotyczące limitu wiernych w świątyniach i zachęcał do uczestnictwa w nabożeństwach w okresie wielkanocnymPo rozmowie z biskupem płockim, duchowny usunął z mediów społecznościowych swój wpis, ale jak twierdzi - wciąż zgadza się z tezami w nim zawartymiW rozmowie z WTV.PL ksiądz przyznał, że podczas świąt wielkanocnych w swoim kościele nie przestrzegał nałożonego przez rząd obowiązku zachowania określonego limitu wiernychPrzekonywał, że do ograniczania ilości wiernych w kościołach nawołują działaczki Strajku Kobiet. Argumentował, że pandemia ma być wykorzystywana przez "szatańskie siły". Proboszcz z Łęga Probostwa ks. Zbigniew Załęcki w rozmowie z portalem WTV.PL wciąż podtrzymuje swoje zdanie na temat braku zasadności wprowadzania limitów osób w kościołach.

wtv
19.03.2022 08:20 Konferencja ministra zdrowia. Jest decyzja ws. obostrzeń

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego rozpoczął swoje prace dziś stosunkowo niedawno, ledwie godzinę wcześniej. To oznacza, że obostrzenia raczej nie będą wiele różniły się od tego, czego doświadczaliśmy przez ostatnie tygodnie.

wtv
19.03.2022 08:20 Wiemy, co wydarzy się na rocznicy smoleńskiej. Kaczyński będzie musiał zainwestować w ochronę

Mimo przedłużenia obostrzeń, Paweł Tanajno zapowiada, że zapowiadany na 10 kwietnia Strajk Przedsiębiorców na placu Piłsudskiego w Warszawie i tak się odbędzieDziałacz twierdzi, że zgromadzenia są w Polsce legalne i nie ma powodu, by zakazywać zarówno obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej jak i protestu przedsiębiorcówRocznica katastrofy smoleńskiej? A może katastrofa rocznicy smoleńskiej? Paweł Tanajno i przedsiębiorcy zamierzają pojawić się 10 kwietnia w Warszawie mimo przedłużonych obostrzeń.

wtv
19.03.2022 08:20 Prof. Simon ocenił zachowanie rządzących w czasie pandemii

Goszczący w programie Onetu prof. Krzysztof Simon został zapytany, czy nie zgodziłby się z tezą, że chaos wywołany niechęcią części Polek i Polaków do wprowadzanych ograniczeń oraz do systemu szczepień wynika z nieodpowiedzialnego zachowania rządzących, którzy nierzadko sami łamali wprowadzane przez siebie obostrzenia.Ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu wojewódzkim im. Gromkowskiego we Wrocławiu zaznaczył, że nie chciałby uogólniać, twierdząc, że rzecz dotyczy wszystkich przedstawicieli władzy, jednak w trakcie przeszło 12 miesięcy zmagania z pandemią opinia publiczna mogła prześledzić liczne przykłady lekceważenia zasad reżimu sanitarnego.– Byliśmy świadkami skandalicznych scen: jakieś uroczystości, jakieś pomniki, jakieś msze bez masek – wyliczał ekspert. Jako osobę, która najczęściej nie przestrzegała wywołanych pandemią obostrzeń, prof. Simon wymienił prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

wtv
19.03.2022 08:20 ZUS przypomina: Rodzice nadal mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Przeciągające się ograniczenia, wprowadzane wobec rozwoju trzeciej fali epidemii koronawirusa, zaowocowały kilkukrotnym przedłużaniem terminu obowiązywania dodatkowego zasiłku opiekuńczego.Wypłacane przez państwo pieniądze mają związek z koniecznością sprawowania opieki nad dziećmi, które dotychczas uczęszczały do zamkniętych żłobków, przedszkoli i szkół. ZUS przypomina, że z dodatku można korzystać do 11 kwietnia.

wtv
19.03.2022 08:20 Rzecznik rządu zapowiada, kiedy mogą zostać zdjęte obostrzenia. Funkcjonowanie usług ma wrócić pod koniec kwietnia

Zdaniem rzecznika rządu część obostrzeń może zostać zniesionych jeszcze w tym miesiącuChodzi o ograniczenia w działalności usług takich jak zakłady fryzjerskie, czy kosmetyczneW przyszłym tygodniu zapaść mają decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania żłobków i przedszkoliByć może już w przyszłym tygodniu ogłoszone zostaną decyzje dotyczące obostrzeń w żłobkach i przedszkolach.

wtv
19.03.2022 08:20 Proboszcz nazwał parafiankę "Judaszem". Afera w Kościelcu

Jedna z parafianek kościoła w Kościelcu zgłosiła policji naruszenie w przestrzeganiu obostrzeń podczas mszy odbywającej się w Wielki CzwartekPolicjanci przybyli na miejsce stwierdzili zasadność zgłoszenia i rozpoczęli procedurę prawną przeciwko proboszczowiKsiądz "odwdzięczył się" parafiance nazywając ją w ogłoszeniach parafialnych "Judaszem"Ksiądz z kościoła w Kościelcu z pewnością za bardzo "wczuł się" w atmosferę Wielkiego Czwartku.

wtv
19.03.2022 08:20 Rocznica katastrofy smoleńskiej na tle aż 8 demonstracji. "Nie będzie miłej atmosfery"

10 kwietnia, mimo obostrzeń, odbędą się obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiejNa placu Piłsudskiego, gdzie rządowa delegacja złożyć ma kwiaty pod pomnikiem, pojawić się ma również 8 demonstracjiWiększość z nich skupiona jest wokół Pawła Tanajny i Strajku PrzedsiębiorcówSpokojne obchody 10 kwietnia? Z pewnością nie w tym roku. Na placu Piłsudskiego szykuje się prawdziwa burza.