wtv.pl > Polska > Ministerstwo Zdrowia podziękowało Kościołowi
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:21

Ministerstwo Zdrowia podziękowało Kościołowi

wtv
WTV.pl
  • Wojciech Andrusiewicz podziękował podczas konferencji za stosowanie się do nowych obostrzeń podczas minionej Niedzieli Palmowej

  • Spółki nie skomentowały powodów tak poważnych zmian

  • Wirtualne Media podały, iż firmy nie dogadały się w kwestii finansowej

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia apeluje o dostosowanie się do obostrzeń również podczas zbliżających się świąt wielkanocnych. 

Ministerstwo Zdrowia dziękuje Kościołowi 

Wojciech Andrusiewicz wystosował podziękowania wobec przedstawicieli Kościoła katolickiego, którzy dopilnowali, by podczas ostatniej Niedzieli Palmowej w świątyniach nie dochodziło do łamania przepisów związanych z obostrzeniami mającymi przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Jak stwierdził, w niektórych miejsach dochodziło do łamania rządowych wytycznych, jednak w zdecydowanej większości udało się doprowadzić do przestrzegania ograniczeń w funkcjonowaniu obiektów zamkniętych. 

- W dyskontach, innych miejscach zdarzają się ludzie nieodpowiedzialni, jednak w większości kraju widać było, że reżim sanitarny został utrzymany, za co należą się gorące podziękowania - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 

Zaapelował również, by zachować cierpliwość i stosować się do ustaleń rządu. Zdaniem Andrusiewicza, tylko w ten sposób możemy uniknąć nakładania kolejnych obostrzeń i doprowadzić do jak najszybszego unormowania sytuacji pandemicznej w kraju. 

Lekceważenie obostrzeń 

Wyjątki w przestrzeganiu obostrzeń, o których mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia mogą z pewnością dotyczyć parafii pw. Św. Krzyża w Łapach. Podczas oglądania mszy transmitowanej przez TVP, poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba natknął się na przypadek niepodporządkowania się do wytycznych ustalonych przez rząd. 

Swoje oburzenie wyraził publikując kadr z transmisji na swoim Twitterze i opatrując go komentarzem pełnym rozczarowania. 

Dziś. Msza z kościoła św. Krzyża w Łapach. Transmisja w TVP. Z widocznych 5 osób, tylko 2 mają maseczki. Nieprawidłowe założone - napisał na Twitterze poseł Szczerba. 

Nowe obostrzenia, które ogłosiło Ministerstwo Zdrowia, obowiązują od minionej soboty. Zgodnie z nimi, na terenie kościołów wierni powinni zachowywać między sobą półtorametrowe odległości. Na 20 m2 powierzchni świątyni może przypadać tylko jedna osoba. Konieczne jest również nakładanie maseczek oraz dezynfekcja rąk. 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaapelował również o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek podczas zbliżających się świąt wielkanocnych. 

- To nie będą święta, które można będzie spędzić w szerokim gronie rodzinnym, jeśli widzimy transmisję wirusa w odmianie brytyjskiej i liczbę zakażeń. Widzimy, do jakich scenariuszy możemy dojść, jeśli nie zachowamy ostrożności - powiedział Wojciech Andrusiewicz. 

Źródło: gazeta.pl, twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane