wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ministerstwo Zdrowia podziękowało Kościołowi

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia wyraziło podziękowania wobec przedstawicieli Kościoła katolickiego, za dopilnowanie przestrzegania obostrzeń w świątyniach podczas obchodów Niedzieli Palmowej. Jak zaznaczył rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, przypadki łamania

  • Wojciech Andrusiewicz podziękował podczas konferencji za stosowanie się do nowych obostrzeń podczas minionej Niedzieli Palmowej

  • Spółki nie skomentowały powodów tak poważnych zmian

  • Wirtualne Media podały, iż firmy nie dogadały się w kwestii finansowej

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia apeluje o dostosowanie się do obostrzeń również podczas zbliżających się świąt wielkanocnych. 

Ministerstwo Zdrowia dziękuje Kościołowi 

Wojciech Andrusiewicz wystosował podziękowania wobec przedstawicieli Kościoła katolickiego, którzy dopilnowali, by podczas ostatniej Niedzieli Palmowej w świątyniach nie dochodziło do łamania przepisów związanych z obostrzeniami mającymi przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Jak stwierdził, w niektórych miejsach dochodziło do łamania rządowych wytycznych, jednak w zdecydowanej większości udało się doprowadzić do przestrzegania ograniczeń w funkcjonowaniu obiektów zamkniętych. 

- W dyskontach, innych miejscach zdarzają się ludzie nieodpowiedzialni, jednak w większości kraju widać było, że reżim sanitarny został utrzymany, za co należą się gorące podziękowania - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 

Zaapelował również, by zachować cierpliwość i stosować się do ustaleń rządu. Zdaniem Andrusiewicza, tylko w ten sposób możemy uniknąć nakładania kolejnych obostrzeń i doprowadzić do jak najszybszego unormowania sytuacji pandemicznej w kraju. 

Lekceważenie obostrzeń 

Wyjątki w przestrzeganiu obostrzeń, o których mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia mogą z pewnością dotyczyć parafii pw. Św. Krzyża w Łapach. Podczas oglądania mszy transmitowanej przez TVP, poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba natknął się na przypadek niepodporządkowania się do wytycznych ustalonych przez rząd. 

Swoje oburzenie wyraził publikując kadr z transmisji na swoim Twitterze i opatrując go komentarzem pełnym rozczarowania. 

Dziś. Msza z kościoła św. Krzyża w Łapach. Transmisja w TVP. Z widocznych 5 osób, tylko 2 mają maseczki. Nieprawidłowe założone - napisał na Twitterze poseł Szczerba. 

Nowe obostrzenia, które ogłosiło Ministerstwo Zdrowia, obowiązują od minionej soboty. Zgodnie z nimi, na terenie kościołów wierni powinni zachowywać między sobą półtorametrowe odległości. Na 20 m2 powierzchni świątyni może przypadać tylko jedna osoba. Konieczne jest również nakładanie maseczek oraz dezynfekcja rąk. 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaapelował również o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek podczas zbliżających się świąt wielkanocnych. 

- To nie będą święta, które można będzie spędzić w szerokim gronie rodzinnym, jeśli widzimy transmisję wirusa w odmianie brytyjskiej i liczbę zakażeń. Widzimy, do jakich scenariuszy możemy dojść, jeśli nie zachowamy ostrożności - powiedział Wojciech Andrusiewicz. 

Źródło: gazeta.pl, twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Stanisław Karczewski bronił Daniela Obajtka w WP

  • Wiceminister Buda o stanie nadzwyczajnym: Możliwość jest brana pod uwagę

  • Prymas Polak: Kościołów zamykać nie trzeba, trzeba przestrzegać obostrzeń

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >