wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Grupa covidosceptyków weszła do szpitala

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W sobotę do Szpitala Miejskiego w Toruniu weszła grupa osób bez maseczek ochronnych. Intruzi zaczęli chodzić po placówce, filmując sale i korytarze, aby dowieść, że epidemia koronawirusa to wymysł. Nie zdecydowali się jednak wejść na oddział

Jak podaje gazeta.pl, na teren Szpitala Miejskiego w Toruniu wtargnęło - zależnie od źródła - od 3 do 4 osób bez maseczek ochronnych. Prawdopodobnie były to osoby powiązane ze stroną "Wolni my" na Facebooku skupiającą osoby doszukujące się spisku w pandemii koronawirusa. W opisie strony czytamy, że zajmuje się ona "rozmontowywaniem systemu" poprzez "decentralizację" i "prawo naturalne".

To właśnie na tej stronie pojawiło się kilkuminutowe nagranie wykonane w szpitalu przez intruzów, którzy spacerowali po korytarzach i salach placówki, nie przestrzegając obostrzeń takich jak obowiązek zasłaniania ust i nosa. Autorzy nagrania żartują, że przyszli do szpitala na "obchód".

- Suweren przyszedł na kontrolę - obwieszczają w pewnym momencie. Chodząc po szpitalu i zaglądając m.in. na oddział neurologiczny, chirurgiczny i onkologiczny, usiłują dowieść, że sale są puste, a personel nie nosi maseczek, co miałoby świadczyć o tym, że epidemia koronawirusa jest wymysłem

- Proszę pani, ja jestem u siebie w szpitalu, w moim państwie, i mi tutaj nikt nie będzie mówił, gdzie ja mogę wchodzić, a gdzie nie - odpowiada autor nagrania na uwagę osoby ze szpitalnego personelu, że nie wolno mu chodzić po oddziale. 

Wdarli się do szpitala, ale na oddział covidowy nie weszli

- "Nie wolno"! A kto mi będzie mówił, czy wolno, czy nie? - obrusza się prowodyr całej akcji, idąc w kierunku oddziału z pacjentami hospitalizowanymi z powodu zakażenia koronawirusem, na który jednak w końcu nie wchodzi, zadowalając się tym, że napotyka po drodze pielęgniarkę bez maseczki, co jego zdaniem "mówi wszystko".

Nie wiadomo, jak grupa dostała się na teren szpitala, jednak cała akcja trwała na tyle krótko, że nikt nie zdążył wezwać policji. Jak podaje gazeta.pl, wychodząc z placówki, grupa potrąciła portiera, który usiłował nie dopuścić do opuszczenia przez nich budynku.

Jak podaje gazeta.pl, już po incydencie dyrekcja toruńskiego szpitala skierowała do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez wtargnięcie przez grupę do szpitala i naruszenie nietykalności cielesnej portiera. 

Sytuacja z Torunia nie jest przypadkiem odosobnionym. Jak podaje gazeta.pl, temat podobnych incydentów, również udokumentowanych filmami krążącymi w mediach społecznościowych, został poruszony podczas wtorkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego.

Odnosząc się do tych incydentów, premier wskazał, że przyjęta przez Sejm ustawa jednoznacznie umożliwia nakładanie sankcji na osoby łamiące obostrzenia. Jednocześnie Prezes Rady Ministrów zaapelował do służb porządkowych, aby pilnowały przestrzegania restrykcji przez obywateli.

Źródła: gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Ks. Isakowicz-Zaleski o Głódziu i Janiaku: Kary są bardzo łagodne, wręcz symboliczne

  • Opublikowano rozporządzenie ws. nowych zasad kwarantanny dla podróżnych

  • Dwie dziewczyny napadnięte za to, że nie odpowiedziały na "zaloty". Okropne komentarze

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >