wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Müller o planach po 9 kwietnia: Wiele obostrzeń pozostanie z nami na kolejne tygodnie

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polskiego Radia wypowiedział się na temat terminu zniesienia obostrzeń. Müller zasygnalizował zarazem, że część obostrzeń zostanie z nami także po 9 kwietnia. Rzecznik rządu zwrócił ponadto uwagę na

Rzecznik rządu Piotr Müller wystąpił w środę w Programie 3 Polskiego Radia, gdzie wypowiadał się m.in. na temat postępów w szczepieniach, planowanego terminu zniesienia obostrzeń oraz kondycji systemu ochrony zdrowia.

Müller skomentował zapowiedziane niedawno przez rząd rozszerzenie możliwości szczepienia się. W kwietniu ruszyć ma rejestracja na szczepienia dla roczników od 1973 włącznie (69-48 lat), a na maj wstępnie planowane jest uruchomienie zapisów dla wszystkich chętnych

Wydłużyć ma się ponadto lista punktów, w których będzie można się zaszczepić. Jak podaje polskieradio.pl, miałaby się pojawić możliwość szczepienia w zakładach pracy, punktach drive-thru oraz w aptekach, a w wykonywanie szczepień zaangażowane zostałyby także osoby niebędące lekarzami

Szczepionkę mieliby aplikować ratownicy medyczni czy pielęgniarki. - To jest bezpieczne i to jest konieczne. To możliwość przyspieszenia programu szczepień - tłumaczył w rozmowie z Beatą Michniewicz na antenie Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu dał zarazem do zrozumienia, że to właśnie braki w personelu są największym zagrożeniem dla stabilności i wydolności polskiego systemu ochrony zdrowia. - Problemem nie jest infrastruktura, ale liczba kadry medycznej - stwierdził przywoływany przez polskieradio.pl Piotr Müller.

Jak długo potrwają obostrzenia?

Na antenie Polskiego Radia rzecznik rządu pytany był również o ryzyko ewentualnego przedłużenia obostrzeń, które wstępnie obowiązywać mają do 9 kwietnia. - Ta decyzja zapadnie w tygodniu po świętach - odpowiedział.

- Wiele z tych obostrzeń pozostanie z nami na jeszcze kolejne tygodnie, to bez wątpienia - przyznał jednak Piotr Müller. - To nie jest tak, że 9 kwietnia wszystkiego obostrzenia zostaną zniesione, natomiast miejmy nadzieję, że powiedzmy od następnych dni po tym terminie część z nich będzie mogła być chociaż zmniejszona - tłumaczył w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu. 

W rozmowie padło również pytanie dotyczące zbieżności pomiędzy planowaną datą poluzowania czy zniesienia części obostrzeń a przypadającą dzień później rocznicą katastrofy smoleńskiej. Jak wyglądać będą wobec tego obchody tej rocznicy?

- One będą miały skromny charakter bez względu na to, jak daleko idące obostrzenia będą w tym czasie, bo siłą rzeczy tak czy tak epidemii jeszcze do tego momentu na pewno niestety z Polski się nie pozbędziemy - stwierdził na antenie Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródła: polskieradio.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Ks. Isakowicz-Zaleski o Głódziu i Janiaku: Kary są bardzo łagodne, wręcz symboliczne

  • Opublikowano rozporządzenie ws. nowych zasad kwarantanny dla podróżnych

  • Dwie dziewczyny napadnięte za to, że nie odpowiedziały na "zaloty". Okropne komentarze

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >