wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Co z dalszym zaostrzeniem restrykcji? Minister zdrowia wyklucza godzinę policyjną, obawia się reakcji Polaków

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Możliwość wprowadzenia godziny policyjnej została skomentowana przez Adama Niedzielskiego. Szef Ministerstwa Zdrowia przekazał, że nie popiera rozszerzania obostrzeń. – Jak wprowadzę jutro godzinę policyjną, to pojutrze ludzie masowo wyjdą w proteśc

  • Minister zdrowia przekazał, że dalsze zaostrzanie restrykcji mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której Polki i Polacy wyszliby na ulice w geście protestu

  • Na antenie TVN24 Adam Niedzielski przyznał, że trwająca przeszło 12 miesięcy epidemii doprowadziła do wyraźnego wzrostu niechęci obywateli do przestrzegania ograniczeń

  • – Dlatego powiem jasno: twierdzenie, że ratunkiem jest wprowadzanie dalszych obostrzeń, jest złym postawieniem sprawy – mówił.

Goszczący na antenie TVN24 minister zdrowia przyznał, że skutki trwających Świąt Wielkanocnych, o których przekonamy się za kilka dni, nieco go martwią. Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że wobec przedłużającej się epidemii społeczeństwo jest obecnie znacznie mniej zdyscyplinowane, niż miało to miejsce przed rokiem.

Szef resortu zdrowia ocenił, że według wszelkiego prawdopodobieństwa wiele osób nie podejdzie poważnie do zaleceń i spędzi Wielkanoc w szerszym gronie.

Niedzielski wskazał, że wprowadzane przez rząd obostrzenia spotykają się z niechęcią części obywateli. – One nie padają niestety na grunt zdyscyplinowanego społeczeństwa, które odbiera obostrzenia jako wyraźny sygnał, że jest źle – ocenił.

Adam Niedzielski przeciwny godzinie policyjnej

Szef Ministerstwa Zdrowia nawiązał również do dalszego zaostrzenia obostrzeń. Przypomnijmy, że obowiązujące obecnie restrykcje potrwają do 9 kwietnia. Zdaniem Adama Niedzielskiego ich rozszerzenie mogłoby odnieść skutek odwrotny do zamierzanego.

W opinii ministra podejście Polek i Polaków do reżimu sanitarnego jest zupełnie inne niż w trakcie zeszłorocznych Świąt Wielkanocnych.

Dlatego powiem jasno: twierdzenie, że ratunkiem jest wprowadzanie dalszych obostrzeń, jest złym postawieniem sprawy – mówił Adam Niedzielski, komentując słabnącą dyscyplinę wśród znacznej części społeczeństwa.

Pytany o możliwość wprowadzenia godziny policyjnej, która według medialnych doniesień może czekać nas po 9 kwietnia, szef Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że nie jest to najlepszy pomysł.

Jak wprowadzę jutro godzinę policyjną, to pojutrze ludzie masowo wyjdą w proteście na ulicę i liczba zakażeń wzrośnie – zapewnił na antenie TVN24.

Komentując nastroje społeczne, Niedzielski wskazał, że obecnie wystarczy jedynie pretekst, by na ulice wyszły tłumy protestujących. W praktyce zaostrzenie restrykcji mogłoby tym samym doprowadzić do utracenia kontroli nad przebiegiem pandemii.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 538 mld zł zalega na kontach ZUS. Zapomniane emerytury z OFE

  • Kard. Gulbinowicz został ukarany przed śmiercią. Nie zdążył się wywiązać

  • Wiceminister Rzymkowski o "ideologicznej indoktrynacji" w kontekście praw zwierząt

źródło: TVN24

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >