wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Co z dalszym zaostrzeniem restrykcji? Minister zdrowia wyklucza godzinę policyjną, obawia się reakcji Polaków

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Możliwość wprowadzenia godziny policyjnej została skomentowana przez Adama Niedzielskiego. Szef Ministerstwa Zdrowia przekazał, że nie popiera rozszerzania obostrzeń. – Jak wprowadzę jutro godzinę policyjną, to pojutrze ludzie masowo wyjdą w proteśc

  • Minister zdrowia przekazał, że dalsze zaostrzanie restrykcji mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której Polki i Polacy wyszliby na ulice w geście protestu

  • Na antenie TVN24 Adam Niedzielski przyznał, że trwająca przeszło 12 miesięcy epidemii doprowadziła do wyraźnego wzrostu niechęci obywateli do przestrzegania ograniczeń

  • – Dlatego powiem jasno: twierdzenie, że ratunkiem jest wprowadzanie dalszych obostrzeń, jest złym postawieniem sprawy – mówił.

Goszczący na antenie TVN24 minister zdrowia przyznał, że skutki trwających Świąt Wielkanocnych, o których przekonamy się za kilka dni, nieco go martwią. Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że wobec przedłużającej się epidemii społeczeństwo jest obecnie znacznie mniej zdyscyplinowane, niż miało to miejsce przed rokiem.

Szef resortu zdrowia ocenił, że według wszelkiego prawdopodobieństwa wiele osób nie podejdzie poważnie do zaleceń i spędzi Wielkanoc w szerszym gronie.

Niedzielski wskazał, że wprowadzane przez rząd obostrzenia spotykają się z niechęcią części obywateli. – One nie padają niestety na grunt zdyscyplinowanego społeczeństwa, które odbiera obostrzenia jako wyraźny sygnał, że jest źle – ocenił.

Adam Niedzielski przeciwny godzinie policyjnej

Szef Ministerstwa Zdrowia nawiązał również do dalszego zaostrzenia obostrzeń. Przypomnijmy, że obowiązujące obecnie restrykcje potrwają do 9 kwietnia. Zdaniem Adama Niedzielskiego ich rozszerzenie mogłoby odnieść skutek odwrotny do zamierzanego.

W opinii ministra podejście Polek i Polaków do reżimu sanitarnego jest zupełnie inne niż w trakcie zeszłorocznych Świąt Wielkanocnych.

Dlatego powiem jasno: twierdzenie, że ratunkiem jest wprowadzanie dalszych obostrzeń, jest złym postawieniem sprawy – mówił Adam Niedzielski, komentując słabnącą dyscyplinę wśród znacznej części społeczeństwa.

Pytany o możliwość wprowadzenia godziny policyjnej, która według medialnych doniesień może czekać nas po 9 kwietnia, szef Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że nie jest to najlepszy pomysł.

Jak wprowadzę jutro godzinę policyjną, to pojutrze ludzie masowo wyjdą w proteście na ulicę i liczba zakażeń wzrośnie – zapewnił na antenie TVN24.

Komentując nastroje społeczne, Niedzielski wskazał, że obecnie wystarczy jedynie pretekst, by na ulice wyszły tłumy protestujących. W praktyce zaostrzenie restrykcji mogłoby tym samym doprowadzić do utracenia kontroli nad przebiegiem pandemii.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 538 mld zł zalega na kontach ZUS. Zapomniane emerytury z OFE

  • Kard. Gulbinowicz został ukarany przed śmiercią. Nie zdążył się wywiązać

  • Wiceminister Rzymkowski o "ideologicznej indoktrynacji" w kontekście praw zwierząt

źródło: TVN24

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >