wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mū;ller o ewentualnym stanie wyjątkowym: Takich decyzji na ten tydzień nie należy się spodziewać

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Wprowadzenie stanu wyjątkowego nie jest planowane przed Wielkanocą - takie informacje przekazał na antenie TVP rzecznik rządu Piotr Müller. Polityk zaznaczył jednak, że nie wyklucza skrajnych rozwiązań w przypadku, gdyby doszło do nieoczekiwanego pog

  • Piotr Müller poinformował na antenie TVP1, że w przeciągu najbliższego tygodnia nie są przewidywane dodatkowe obostrzenia

  • Rzecznik rządu podkreślił, że sytuacja pandemiczna bywa zmienna i należy liczyć się z tym, że za jakiś czas konieczne będzie podjęcie radykalnych decyzji

Choć stan wyjątkowy nie powinien zostać wprowadzony, rzecznik rządu powiadomił, że obowiązywanie dotychczasowych obostrzeń może potrwać dłużej niż do 9 kwietnia. 

Stan wyjątkowy nie zostanie wprowadzony?

W przestrzeni publicznej coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia stanu wyjątkowego. Choć rząd wzbrania się od wcielenia pomysłu w życie jeszcze od czasu pierwszej fali pandemii koronawirusa, jego członkowie często wskazują, że w przypadku wyjątkowo ciężkiej sytuacji nie wykluczają takiej możliwości

Zapytany przez jednego z dziennikarzy podczas konferencji prasowej o takie rozwiązania, premier Mateusz Morawiecki odparł, że zostaną one wzięte pod uwagę, gdy narzucone przez rząd obostrzenia okażą się niewystarczające, by opanować kryzys pandemiczny. 

- Wszystko dla dobra obywateli, wszystko, by ratować sytuację w służbie zdrowia. Nie wykluczamy żadnego scenariusza, jeśli po dwóch, trzech tygodniach miałoby być jeszcze gorzej - powiedział wówczas szef Rady Ministrów. 

Dziś o ewentualne wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce zapytany w programie "Kwadrans polityczny" na antenie TVP1 został rzecznik rządu Piotr Müller. Zdaniem polityka, takie rozwiązanie nie powinno zostać zastosowane przynajmniej do końca tego tygodnia. 

Bez zaostrzania obostrzeń do Wielkanocy 

Jak zasugerował Piotr Müller, stan wyjątkowy może zostać wprowadzony, jeśli zajdzie wyraźna potrzeba, natomiast nie powinno nastąpić to przed Wielkanocą

- Od samego początku podkreślamy, że jeżeli będą potrzebne dalsze działania, to mogą one zostać wprowadzone. Natomiast na ten moment takich decyzji w tym tygodniu nie należy się spodziewać. Mamy ogłoszone obostrzenia i te decyzje, które są w tej chwili wprowadzone, są podtrzymane. Jeżeli nie będzie dużo większej dynamiki zachorowań niż dotychczas, to mam nadzieję, że żadnych dodatkowych obostrzeń czy decyzji nie trzeba będzie podejmować - uspokoił rzecznik rządu. 

Dodał, że przekonaliśmy się już o tym, że sytuacja pandemiczna bywa nieprzewidywalna i ciężko stwierdzić, co może nas czekać za 2-3 tygodnie. 

Stwierdził też, że wszystko zależne jest od wzrostów dziennej liczby zakażeń, a obostrzenia, które zostały wprowadzone przez rząd ostatnim rozporządzeniem, mogą obowiązywać dłużej niż to zostało ustalone i należy się na to przygotować. 

- Nie wykluczam, że obostrzenia nawet w tym zakresie, co teraz, mogą z nami zostać dłużej niż do 9 kwietnia - zapowiedział rzecznik rządu. 

Źródło: radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Stanisław Karczewski bronił Daniela Obajtka w WP

  • Wiceminister Buda o stanie nadzwyczajnym: Możliwość jest brana pod uwagę

  • Prymas Polak: Kościołów zamykać nie trzeba, trzeba przestrzegać obostrzeń

undefined

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >