wtv.pl > Polska > Do której otwarte są dziś sklepy Biedronka, Lidl, Carrefour, Netto? Lista
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:21

Do której otwarte są dziś sklepy Biedronka, Lidl, Carrefour, Netto? Lista

wtv
WTV.pl
  • Większość sklepów w Wielką Sobotę będzie czynnych tylko do godziny 13

  • Do 13.30 otwarte będą markety sieci Biedronka i Dino, a do 14 zrobimy zakupy również w Żabce

  • W Wielkanoc zakupów dokonamy jedynie na stacjach benzynowych, aptekach oraz sklepach osiedlowych, gdzie za ladą zdecyduje się zasiąść właściciel lokalu

Dokonanie zakupów w Wielką Sobotę nie będzie należało do najłatwiejszych zadań. 

Zakupy w Wielką Sobotę 

Z powodu pracy lub innych obowiązków wielu Polaków odwleka zakupy wielkanocne na ostatnią chwilę. Powoduje to powstanie tzw. świątecznej gorączki, choć trzeba przyznać, że jej wymiar jest znacznie mniejszy niż przed Bożym Narodzeniem. 

Mimo wszystko to właśnie dziś setki tysięcy naszych rodaków ruszy do popularnych marketów. Jeśli zapomnieliście zatem o jakimś produkcie do świątecznego koszyczka, składniku do ciasta, czy tradycyjnych jajkach - warto się pospieszyć. Zdecydowana większość sklepów będzie dziś bowiem zamknięta wcześniej niż zwykle

Sprawę utrudnia dodatkowo fakt nałożonych przez rząd obostrzeń, mających na celu ograniczenie ilości osób w lokalach handlowych. W marketach poniżej 100 m2 na 15 m2 przypadać może tylko jedna osoba. W przypadku placówek o powierzchni powyżej 100 m2, jeden klient przypada na 20 m2. 

Z pewnością sprzyjać to będzie tworzeniu się kolejek przed placówkami popularnych sieci handlowych. Sprawdźmy zatem, na zakupy w której z nich mamy najwięcej czasu w Wielką Sobotę. 

Gdzie iść na zakupy?

Po pierwsze - warto się pospieszyć. Zdecydowana większość lokali handlowych działa dziś bowiem jedynie do godziny 13. Tak jest w przypadku chociażby Lidla, Kauflandu, Netto, Auchana, Carrefoura, czy E. Leclerca

Pół godziny więcej będziemy mieli w sieciach sklepów Biedronka i Dino - te czynne będą do godziny 13.30. Jeśli wracając do domu z zakupami przypomni nam się, że jeszcze czegoś zapomnieliśmy, ostatnią szansę będziemy mieli w Żabce - oficjalnie działają dziś do 14.

Co ze świętami? W tym przypadku nie będziemy mieli zbyt dużego pola do decyzji. Zakupów będziemy mogli dokonać jedynie na stacjach benzynowych i w niektórych aptekach. 

Warto jednak zwrócić uwagę, że czynne mogą być niektóre sklepy sieci Żabka, Lewiatan, czy Carrefour Express. Lokale mogą być otwarte, jeśli za ladą zdecyduje się stanąć ich właściciel. Można się jednak spodziewać, że tego rodzaju punktów nie będzie zbyt dużo i mogą być one oblegane.  

Artykuły polecane przez redakcję WTV: