wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

RMF FM nieoficjalnie: Obostrzenia dot. przedszkoli i salonów fryzjerskich zostaną przedłużone

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Obecnie kwestia dotycząca obostrzeń zaostrzonych przez rząd od 27 marca wciąż jest wielką niewiadomą. Oficjalnie nikt z gabinetu Mateusza Morawieckiego nie decyduje się na skomentowanie dalszych planów rządu. Na ten moment restrykcje obowiązują jed

  • Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM Krzysztofa Berendy rządzący mają skłaniać się do przedłużenia o tydzień zamknięcia przedszkoli oraz żłobków

  • Zależna ma to być od poświątecznych raportów Ministerstwa Zdrowia dotyczących nowych zakażeń

  • Nieoficjalnie podano również, iż do pracy nie wrócą raczej fryzjerzy, czy kosmetyczki

  • Pewne jest natomiast, że gastronomia, siłownie oraz galerie handlowe pozostaną zamknięte

Obowiązujące obostrzenia sprawiają, że większość dzieci pozostaje w domach. Jedynie w przedszkolach oraz żłobkach dyrektorzy mają obowiązek zorganizować opiekę dla dziecka na wniosek rodzica zaliczanego do grupy wyszczególnionej w rozporządzeniu przez ministra Przemysława Czarnka.

Co jednak będzie po 9 kwietnia, gdy przestaną mieć moc prawną obecne obostrzenia? Oficjalnie nie podano informacji na ten temat. RMF FM przekazuje jednak wiadomości pochodzące z nieoficjalnych źródeł. Pewne jest, że decyzja rządzących w kwestii restrykcji będzie dla niektórych zaskoczeniem.

Jakie obostrzenia zostaną z nami na dłużej?

27 marca zaczęły obowiązywać surowsze niż dotychczas obostrzenia. Restrykcje ograniczają pracę m.in. szkół, przedszkoli, ale również ponownie liczyć trzeba się z limitem osobowym w sklepach, czy kościołach.

Nie dziwią pytania związane z tym, na co przygotować mamy się 10 kwietnia. Czy obostrzenia zostaną utrzymane, czy ulegną złagodzeniu? Rządzący nie chcą ujawniać informacji na ten temat. W czasie dzisiejszej konferencji Piotr Müller poinformował jedynie, iż rząd oficjalnie zajmie stanowisko w tej sprawie w środę, lub najpóźniej w czwartek.

Reporter RMF FM Krzysztof Berenda dotarł jednak do nieoficjalnych wiadomości zdradzających, co ogłosi rząd z Mateuszem Morawieckim oraz ministrem Adamem Niedzielskim na czele. Niektóre z obostrzeń na pewno zostaną przedłużone. W kwestii szkół i przedszkoli ma trwać jeszcze debata. Wiadomo, od czego zależna jest ostateczna decyzja.

Możliwe przedłużenie obostrzeń obejmujących przedszkola

Jak nieoficjalnie przekazuje RMF FM, rządzący rozważają przedłużenie zawieszenie pracy przedszkoli oraz żłobków. Tym razem jednak restrykcje w tym aspekcie obowiązywać miałby jedynie o jeden tydzień dłużej, czyli do około 19 kwietnia.

Ma to być ściśle związane z tym, ile dziennych zakażeń będzie raportowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Kluczowe będą zatem dane opublikowane jutro, w przypadku zwiększenia ilości nowych pozytywnych wyników możliwe, że dzieci przez kolejne 7 dni pozostaną w domach.

Krzysztof Berenda z RMF FM podaje, iż jest jednak szansa na to by przedszkola i żłobki wróciły do regularnej pracy. W przypadku, gdy nowych pacjentów nie będzie przybywać w zastraszającym tempie, dyrektorzy ponownie powitają dzieci już w poniedziałek 12 kwietnia. Na ten moment kierujący placówkami muszą być przygotowani na obie opcje.

To nie koniec informacji na temat restrykcji

Nie milkną głosy, iż termin 9 kwietnia w stosunku do obowiązywania restrykcji jest ściśle powiązany z rocznicą katastrofy smoleńskiej, która przypada na sobotę 10 kwietnia. Michał Dworczyk w TVP 1 zapewnił jednak, iż obchody będą zorganizowane z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

 Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez Krzysztofa Berende pewne jest natomiast to, że do powrotu do standardowej pracy nie mogą szykować się siłownie, galerie handlowe, czy gastronomia. W tym przypadku ma nie być żadnych szans na przywrócenie normalnego funkcjonowania tych miejsc.

Nieprzesądzony wydaje się również los zamkniętych salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niestety i w tym przypadku rządzący mają być bliżej decyzji, by te obostrzenia nie przestały obowiązywać.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >