Wiadomości nowotwór. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Panek
Źródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Panek
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Sierpnia 2020

Sytuacja chorych na raka jest fatalna, coraz gorzej. "Pomożemy w umieraniu. I to jest dla nas - lekarzy - tragiczne"

Wiadomości o nowotworach nie napawają optymizmem. Lekarze przekazali swoje prognozy na najbliższe miesiące. Powiedzieli, w jakiej sytuacji znajdują się osoby, u których zdiagnozowano raka. Przykre doniesienia z pewnością dają do myślenia.

Kryzys epidemiczny szczególnie uderzył w służbę zdrowia. Sytuacja w szpitalach, choć nie przypomina wydarzeń z Włoch czy Hiszpanii, wciąż pozostawia wiele do życzenia. Problemy dotyczące placówek powstawały na długo przed pandemią. W dobie wirusa jednak znacznie przybrały na sile. "Onet" w rozmowie ze specjalistami ujawnił, z czym w dzisiejszych czasach muszą walczyć chorzy na nowotwory. Okazuje się, że główny lęk nie dotyczy śmierci a zakażenia.

Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"Czytaj dalej

Wiadomości o nowotworach trafiły do sieci

"Onet" podaje, że w Polsce blisko milion osób zmaga się z nowotworami. Redakcja informuje, że około 180 tysięcy Polaków rocznie otrzymuje pozytywne wyniki badań na raka. W przeliczeniu na tygodnie, aż 3 tysiące osób w ciągu 7 dni otrzymuje przykrą wiadomość od lekarza. Dziś o wiele trudniej pomóc chorym przez wzgląd na ich strach przed pandemią. Wielu boi się zakażenia. Często doprowadza to do sytuacji, w której specjaliści nie są w stanie udzielić odpowiedniej pomocy.

Groźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanówGroźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanówCzytaj dalej

Jedna z lekarek podaje dla "Onetu", że osoby z nowotworami proszą o pomoc, dopiero gdy ich stan staje się krytyczny. - Chorzy bardzo często mają diagnostykę spóźnioną o kilka miesięcy. Robimy wszystko, żeby pacjent nie cierpiał, nie czuł bólu, nie miał duszności, ale nie wygramy walki ze śmiercią - opowiada doktor Anna Prokop-Staszecka. - Pacjenci trafiają do nas w fatalnym stanie. Pomożemy w umieraniu, ale niestety już nie w odzyskaniu zdrowia - dodają specjaliści w rozmowie z "Onetem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie nauki przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskiej miejscowości 2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna 3. Odkryli w kopalni wielki skarb. Gigant jest wart blisko 70 mln złotych

Wiadomości na temat nowotworów budzą niepokój. Nerwy i śmierć bliskich wywołuje skrajne reakcje u wielu rodzin. Medycy wskazują, że żałobnicy wielokrotnie wszczynają awantury oraz wygłaszają niepochlebne uwagi w kierunku lekarzy. - W pewnym momencie trwania pandemii rodzice ze strachu przed wirusem sami unikali szpitali i nie zgłaszali się na planowe wizyty z podopiecznymi - deklaruje prof. Jan Styczyński dla "Onetu". Eksperci boją się załamania systemu ochrony zdrowia wraz z rozwojem drugiej fali zachorowań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo
  2. W TVP Info pomylono flagi. Tłumaczenie: “bez wpływu na merytoryczną część programu”
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Schował się w garażu przed potężną wichurą. Nie dał rady. Był bez żadnych szans

Źródło: [Onet]