wtv.pl > Polska > Przejęto profil Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe na Facebooku. Vlogi z Azji i zdjęcia jedzenia
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:18

Przejęto profil Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe na Facebooku. Vlogi z Azji i zdjęcia jedzenia

Facebook
Facebook/Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe

Facebookowy profil Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe został przejęty przez nieznane osoby. Zaczęły pojawiać się na nim dziwne filmiki i zdjęcia jedzenia. Komentujący już od kilku dni bawią się w komentarzach.

Nie było jak na razie żadnej reakcji ze strony sądu, a strona nie została też zablokowana przez Facebooka.

Przejęto profil Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. Dziwne wideo i zdjęcia jedzenia

Język wietnamski zagościł ostatnio na dobre na facebookowym profilu Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe.

Od ponad tygodnia na profilu, zamiast godzin otwarcia sądu czy specjalnych komunikatów pojawiają się dziwne filmy komentowane w języku wietnamskim, filmy z przepisami i zdjęcia jedzenia.

Według informacji podanych przez portal spidersweb, gdański sąd nie ma zamiaru reaktywować strony, prosi jednak o jej zawieszenie, na co nie reagują władze Facebooka.

Podkreśla również, że nie wyciekły z niej żadne dane, które mogłyby zagrozić postępowaniom lub narazić na wyciek danych stron postępowań.

Sąd nie wie, co robić, a komentujący mają ubaw

Strona wciąż nie zniknęła z Facebooka, natomiast fani strony chętnie obserwują to, co teraz się z nią dzieje.

Tak brzmiały niektóre z komentarzy:

- Sąd bliżej ludzkich spraw;

- W końcu jest po co obserwować ten profil;

- No ładnie, polskie sądy ocieplają wizerunek Polskiego Związku Hodowców Bakłażanów, już się nawet nie kryjecie z korupcją;

- Podoba mi się ta nagła zmiana tonu tego Fanpage'a. Wcześniej posty oscylowały wokół uwag i ostrzeżeń. Myślę, że sąd i bez tego jest dość stresującym miejscem. Takie popołudnie z bakłażanem - w spokojnej, wręcz mistycznej atmosferze - jest dobrą odmianą i może uspokoić skazanych na najsurowsze wyroki; - Chociaż mieszkamy po drugiej stronie Polski jesteśmy wdzięczni za ten film. Wreszcie ludzkie oblicze polskich Sądów!; - Czy Wysoki Sąd może udostępnić stenogram z tego przepisu? Bo chyba świadek ma wadę wymowy i trudno coś zrozumieć; - Gotuj razem z sądem rejonowym;

- Wolę jednak byście wrócili do tematyki kulinarnej, już mam nawet tytuł na serię "Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku łamie przepisy". Profil szybko zyskał popularność - coraz więcej osób obserwuje zmagania wietnamskiego hakera lub programu, który dostarcza rozrywki, pokazując "bardziej ludzkie oblicze" polskich sądów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, spidersweb.pl zdjęcie główne: Facebook/Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe