wiadomości. Facebook.com/Telewizja ObywatelskaŹródło: Facebook.com/Telewizja Obywatelska
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 14 Sierpnia 2020

Na ulicach Warszawy pojawiły się tłumy z transparentami, ludzie wyszli na ulicę. Co się dzieje?

Wiadomości z Warszawy. Na ulicach pojawiły się tłumy z transparentami. Telewizja Obywatelska postanowiła relacjonować całe wydarzenie na żywo.

W Warszawie właśnie odbywa się Marsz solidarności z Białorusią. Polacy razem z Białorusinami wyszli na ulice, aby okazać wsparcie. Jak wiemy, od kilku dni na Białorusi odbywają się protesty i demonstracje przeciwko fałszerstwu wyborów. 

Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora. Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora. "Oko wychodziło mi w szypułkach, miałam wahania wagi"Czytaj dalej

Wiadomości z Warszawy. Marsz solidarności z Białorusią

Wiadomości. Ulicami Warszawy przemierzają Polacy i Białorusini, chcąc pokazać solidarność i jedność z Białorusią. Początkowo rozpoczęto przemarsz od Krakowskiego Przedmieścia i pomnika Mikołaja Kopernika. Przyszło naprawdę wielu ludzi. Dalej tłum ma udać się pod ambasadę. W tle słychać rozbrzmiewającą muzykę "Mury", przetłumaczoną na białoruski. Relację na Facebooku Telewizji Obywatelskiej prowadzi Białorusin, zachęcając do udostępniania wydarzenia dalej i prosząc widzów o dołączenie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Samolot runął na ziemię, wszyscy nie żyją. Tragiczne doniesienia z polskiej miejscowości
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Skradzione setki tysięcy złotych zamienili na 14 sztabek złota. O złotej klatce w więzieniu mogą zapomnieć

Wiadomości z Warszawy. "Bądźcie solidarni z Białorusią, bo tam milicja też strzela do ludzi. Tam jest stan wyjątkowy i może być również tu.Tak będzie niedługo wyglądać w Polsce. To tylko kwestia czasu." - mówi prowadzący relację na Facebooku "Telewizji Obywatelskiej". 

Agata Duda wyrwała mężowi telefon, była nieustępliwa. Dziennikarz ujawnił nieznaną historięAgata Duda wyrwała mężowi telefon, była nieustępliwa. Dziennikarz ujawnił nieznaną historięCzytaj dalej

Pierwsze dni protestów na Białorusi były niezwykle bolesne, brutalne i przykre. Ludzie zaprotestowali przeciwko fałszerstwu wyborczemu. Teoretycznie według władz białoruskich Łukaszenko zdobył aż 80-procentowe poparcie, jednocześnie odnosząc zwycięstwo nad Swietłaną Cichanouską.
Swietłana Cichanouska jest kandydatką opozycji.

Od czwartku władze Białorusi zaczęły powstrzymywać się od brutalnych represji. Stopniowo wypuszczani są aresztowani, którzy byli zatrzymywani podczas ulicznych demonstracji. Robotnicy, którzy włączyli się do protestów zaburzyli w pewien sposób pozycję władzy. Ta myślała, że brutalnością milicji uda się zgasić opór społeczny. Choć wiece w fabrykach białoruskich są ograniczane do krótkich przerw w pracy, to demonstrujący są znakiem, że władza Łukaszenki zaczyna znacznie słabnąć. Swietłana Cichanouska, która była rywalką Łukaszenki, zachęca i wzywa do organizowania pokojowych protestów w sobotę i niedzielę na terenie Białorusi. 

– Zawsze mówiliśmy, że musimy bronić naszych wyborów tylko legalnymi, pozbawionymi przemocy środkami, ale władze zamieniły pokojowe protesty społeczne w krwawą łaźnię. Sytuacja jest krytyczna - mówiła Swiatłana Cichanouska podczas piątkowego nagrania, broniąc wolności słowa i wolności wyborów.

Kadry pochodzą z relacji na Facebooku - Telewizji Obywatelskiej.

wiadomości

wiadomości

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski właśnie potwierdził. Niebawem się zacznie, wielu nie będzie zadowolonych
  2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów

Źródło: [Facebook.com/Telewizja Obywatelska, Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!