Nauczycielka. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Czerwca 2020

Nauczycielka zostanie zwolniona za komentarze polityczne w internecie, które nie przypadły do gustu burmistrzowi

Nauczycielka i jednocześnie dyrektorka szkoły w Rojowie Justyna Krawczyńska poniesie odpowiedzialność za zamieszczane na Twitterze obraźliwych wpisów. Kobieta bardzo wulgarnie wypowiadała się o kandydatach na prezydenta RP.

Polonistka nie przyznaje się do autorstwa wpisów. Twierdzi, że jej konto zostało zhakowane po tym, jak poparła jednego z kandydatów.

Wielki strajk, młodzi ludzie mają dość i wyszli na ulicę. Co się wydarzyło? Wielki strajk, młodzi ludzie mają dość i wyszli na ulicę. Co się wydarzyło? "Ani policja, ani prezydent nie zareagowali"Czytaj dalej

Burmistrz: "To nie pierwsza taka sytuacja"

Burmistrz miejscowości, który chce doprowadzić do zwolnienia dyrektorki, nie wierzy w jej wersję - Nie zgadzam się z takim tłumaczeniem, bo obraźliwe komentarze dyrektorka zamieszczała co najmniej od roku – mówi Patryk Jędrowiak w rozmowie z Polsat News - Poinformowałem rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie wielkopolskim o podejrzeniu popełnienia czynu naruszającego godność nauczyciela. Natomiast do wielkopolskiego kuratora oświaty zwróciłem się z prośbą o opinię na temat zwolnienia Justyny Krawczyńskiej ze stanowiska – zapowiada.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie płacicie abonamentu RTV? TVP właśnie wystawiło gigantyczny rachunek, może dojść do poważnych zmian
2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO] 

Justyna Krawczyńska postanowiła zamieścić w mediach społecznościowych wyjaśnienie. Jej zdaniem stała się obiektem medialnego ataku - Z uwagi na to, iż zamieszczone na moim koncie Twitter informacje dotyczyły polityków obecnej opozycji, stałam się obiektem nagonki medialnej i komentarzy znacznie przekraczających w stopniu swojego negatywnego nacechowania wpisy, które ktoś umieścił na moim koncie twitter. - czytamy w oświadczeniu - Ubolewam nad skutkiem, jaki przyniosły wpisy umieszczone na moim koncie Twitter, nie ma mojej zgody na taki język dyskusji i ataki personalne. - napisała nauczycielka.

Burmistrz Rojowa podkreśla, że opinia kuratora nie jest dla niego zobowiązująca, musiał jednak zasięgnąć jej, by zachować procedury konieczne przed zwolnieniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia
  2. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Przełom w temacie sieci 5G w Polsce? Jest oficjalne rozporządzenie

Źródło: Polsat News