wtv.pl
List

Pomorska Policja

10-latka z Pucka znalazła cukierki i list z obsceniczną deklaracją w butelce. Zatrważająca sytuacja

18 Lipca 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

List znaleziony przez 10-latkę w Pucku zainteresował nie tylko lokalne media. Niecodzienne odkrycie zostało natychmiastowo zgłoszone na policję. Po przeprowadzeniu szeregu działań, funkcjonariuszom udało się namierzyć autora listu. Szczegóły sprawy

Obsceniczny list znalazła 10-letnia dziewczynka, podczas spaceru ze swoją mamą w niedzielę wieczorem. Butelka z zatrważającą treścią była zawieszona na płocie przy ulicy Mestwina w Pucku (województwo pomorskie). Poza listem znajdowały się w niej również cukierki.

Już następnego dnia, nagłaśniająca sprawę Pani Kornelia zeznawała w charakterze świadka. Okazało się, że pucka policja jest w kontakcie z jeszcze kilkoma innymi osobami, które znalazły podobną korespondecję. Sprawa była funkcjonariuszom znana.

List z obsceniczną zawartością

Co znajdowało się w liście? Jego treść była na tyle obsceniczna, że trudną ją przytaczać. Mężczyzna napisał na kartce w kratkę, że poszukuję chłopca w wieku 7 lub 11 lat, aby wykonywać z nim opisane szczegółowo, obsceniczne czynności. List nie był podpisany, ale znajdował się na nim adres, pod który pedofil zapraszał dzieci.

Podejrzany w sprawie mężczyzna został zatrzymany przez policję już 15 lipca, w środę. Funkcjonariusze nie informują, w jaki sposób udało się ustalić jego tożsamość, ani czy skorzystano z pomocy grafologa. - Komenda Powiatowa Policji w Pucku wnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzny z przestępstw przeciwko wolności i obyczajności - poinformowała portal puck.naszemiasto.pl mł. asp. Małgorzata Kotarba.

Okazuje się, że 48-latek był znany wymiarowi sprawiedliwości. Do tej pory skierowano przeciwko niemu cztery akty oskarżenia, z czego w jednej ze spraw doszło do skazania. - Wszystkie czyny w aktach oskarżenia dotyczyły prezentowania osobom małoletnim treści pornograficznych, prezentowania i wykonania czynności seksualnych lub namawianie do spotkania w celach seksualnych - mówi portalowi prokurator Jacek Chmielewski.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów przestępstw o charakterze pedofilskim. Za te przestępstwa grozi nawet 12 lat więzienia - cytuje policjantów tvn24.pl

Źródło: puck.naszemiasto.pl, TVN24

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >