wtv.pl
Nauczyciel

Twitter/ Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Nauczyciel został pobity przez rasistów. Teraz wyciekło przerażające nagranie, grożą mu śmiercią

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nauczyciel musiał zmierzyć się z atakiem ze strony rasistów. Pedagog został dotkliwie pobity za to, że stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych informuje o całej sprawie na swoi

Coraz częściej w naszym kraju mamy do czynienia z przestępstwami wynikającymi z nienawiści. W ostatnich tygodniach wiele mediów opisywało pobicie, do którego doszło pod krakowskim klubem, który charakteryzuje się przyjaznym nastawieniem dla społeczności LGBT. Tym razem doszło do kolejnego aktu przemocy, którego ofiarą padł jeden z nauczycieli. Stanął on w obronie czarnoskórej osoby, która została zaatakowana w naszym kraju.

Nauczyciel został pobity przez rasistów. Grożono mu też śmiercią

"Bandyta nagrał film w którym groził ofiarom śmiercią za to, że zawiadomili policję o rasistowskim ataku. Film ten przekazaliśmy wczoraj policji, dzisiaj publikujemy go, by pokazać jak bezkarni czują się dzisiaj w Polsce rasiści. Na filmie widać jednego z bandytów, którzy napadli na przystanku na czarnoskórego obywatela Konga, a następnie pobili nauczyciela, który stanął w obronie bitej i poniżanej ofiary" - czytamy we wpisie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Wczoraj sprawca ataku nagrał film na którym pokazał jak stoi z nożem w miejscu, gdzie dokonał dzień wcześniej pobicia i grozi ponownie swoim ofiarom. Tym razem rasista nożownik zapowiada publicznie że będzie mordował z pobudek rasistowskich. Sprawę przekazaliśmy policji, jednocześnie podjęliśmy odpowiednie działania prawne w tej sprawie" - informuje OMZRiK w swoim poście na Facebooku. 

Nauczyciel na ujawnionym nagraniu ma twarzy ślady krwi. Spotkał się on z niebywałą nienawiścią ze strony napastnika tylko za to, że wstawił się za osobą o czarnym kolorze skóry. Cała sprawa będzie badana przed funkcjonariuszy policji. 

Źródło: [Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych]

Tagi:

Facebook

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >