Piotr Woźniak Starak. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Źródło: MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Sierpnia 2020

Dziennikarze udali się na grób Piotra Woźniaka-Staraka, zastali niespodziewany widok. Jest pusty?

Piotr Woźniak-Starak miał zostać pochowany na cmentarzu powązkowskim w Warszawie. Dziennikarze "Super Expressu" udali się na miejsce spoczynku. Reporterzy wskazują, że prochów przedsiębiorcy mogły nie zostać tam złożone. Sprawę skomentował przedstawiciel olsztyńskiego sądu.

Agnieszka Woźniak-Starak w ubiegłym roku zmagała się ze stratą swojego męża. Sprawa jego grobu do dziś budzi kontrowersje, co z pewnością utrudnia przeżycie spokojnej żałoby. Niejasne okoliczności pogrzebu przedsiębiorcy są dokładnie analizowane przez organy ścigania oraz wymiar sprawiedliwości. Organizatorom ceremonii zarzuca się zmłamanie przepisów odnoszących się do organizacji pochówku. Wciąż trwa proces Mirosława S. Jeśli są orzeknie winę oskarżonego, grozi mu niemała kara.

Kotlet jajeczny o idealnej konsystencji nie tylko dla jaroszy. Sekretny przepis, który zmieni oblicze Waszej kuchniKotlet jajeczny o idealnej konsystencji nie tylko dla jaroszy. Sekretny przepis, który zmieni oblicze Waszej kuchniCzytaj dalej

Piotr Woźniak-Starak nie leży w swoim grobie?

Piotr Woźniak-Starak zmarł w wyniku tragicznego wypadku na motorówce. Badania biegłych wykazały, że do zgonu doprowadził uraz mózgu, do którego doszło przez uderzenie łopat śruby motorówki. W dniu śmierci mąż dziennikarki był pod wpływem alkoholu, co mogło przyczynić się do nieszczęśliwego wydarzenia. Jego najbliżsi zadecydowali o zorganizowaniu pochówku na terenie rodzinnej willi. Wyjaśnijmy, że do tego typu przedsięwzięć na prywatnych nieruchomościach niezbędna jest specjalna zgoda. "Onet" ujawnia, że Warmińsko-mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny nie wydał zezwolenia na to działanie.

Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądzeLidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądzeCzytaj dalej

- Nie pojawiły się informacje o tym, by szczątki miały zostać przeniesione z Mazur do innego grobu - wskazał dla "Super Expressu" przedstawiciel Sądu Okręgowego w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski-Żegalski po rozprawie Mirosława S. Rozprawy w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Jedynie strony postępowania oraz najbliżsi mogą obserwować posiedzenia. Media oraz reporterzy nie mają dostępu na salę. - Decyzją kierownictwa sądu na odbywające się od czerwca rozprawy w naszym sądzie wpuszczane są tylko strony. Nie ma wyjątków dla mediów, nie będzie możliwości wejścia do sądu dla dziennikarzy - przekazał dla "Onetu" prezes Sądu Rejonowego w Giżycku Lidia Należyty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rząd od 1 września wprowadza nowy obowiązek dla Polaków. Wielu będzie niezadowolonych
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Tanie samochody jak limuzyny za niewielkie pieniądze. Luksus na wyciągnięcie ręki

Piotr Woźniak-Starak najprawdopodobniej wciąż leży przy rodzinnej willi. Przypomnijmy, że pierwsze zawiadomienie w sprawie prochów Woźniaka-Staraka zostało złożone przez władze Giżycka. Wójt gminy oraz lokalny sanepid jako pierwsi nagłaśniali możliwe nieprawidłowości. Do prawy zaangażowano też pracowników z nadzoru budowlanego. Inspektor wydał ekspertyze, która jest materiałem obciążąjącym oskarżonego Mirosława S. Liczne spekulacje wskazywały na przeniesienie prochów prezentera na warszawskie Powązki. Odniósł się do nich inspektor Janusz Dzisko. W rozmowie z "Onetem" tłumaczył, że nie wydano decyzji o ekshumacji ciała.

Poniższe zdjęcie przedstawia grób Woźniaka-Staraka. Pierwsze pochodzi z warszawskich Powązek, a drugie z rodzinnej wilii na mazurach. Fotografie wykonał Piotr Molecki i Marcin Gadomski.

Piotr Woźniak Starak

Piotr Woźniak Starak

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół
  2. Wpis Trumpa usunięty z Facebooka. “Szerzenie dezinformacji”
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Bohaterka słynnego programu TTV "Królowe życia" zatrzymana przez policję. Najnowsze doniesienia
  5. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć
  6. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię

Źródło: [Super Express/Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!