Dziecko wbiegło pod koła. youtube/ RY850N
Źródło: youtube/ RY850N
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Sierpnia 2020

Prosto pod koła samochodu wybiegło malutkie dziecko. Skrajna nieodpowiedzialność opiekunów

Dziecko, najprawdopodobniej pozostające pod opieką matki, bądź innej spokrewnionej z nim kobiety, niespodziewanie wbiegło pod koła pędzącego samochodu. Nagranie zatrważającego zdarzenia zostało udostępnione w serwisie YouTube.

Opublikowane w sieci nagranie zostało obejrzane ponad 44 tys. razy. Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia, najprawdopodobniej doszło kilka dni temu. Wskazuje na to data, widoczna na rejestratorze - 9 sierpnia. Na filmie widzimy, jak zupełnie niespodziewanie, z otwartej bramy domu na uliczkę wybiega maleńkie, około 2-letnie dziecko w samym pampersie.

Dziecko wbiega na jezdnię

Kierowca samochodu na szczęście wykazał się wybitnym refleksem. W ostatniej chwili, gwałtownie zahamował. Najprawdopodobniej tragedii zapobiegła również spostrzegawczość współpasażerki, która krzyknęła, zobaczywszy biegnące dziecko. Chwilę później na nagraniu usłyszeć możemy, jak krzyczy "głupie babsko", odnosząc się najprawdopodobniej do kobiety, pod której opieką pozostawał maluch.

Do zdarzenia doszło, jeśli wierzyć opisowi filmu w Bobolicach, w Zachodniopomorskim. Nagranie wyjątkowo poruszyło internautów, którzy w komentarzach dali upust swoim emocjom. - Podaję tekst, jaki usłyszelibyśmy w wiadomościach, gdyby kierowca miał gorszy refleks: Ojezusie, taka tragedia, kto to mógł przewidzieć?! - czytamy.

Zapisy, dotyczące ruchu drogowego w Polsce nadal budzą kontrowersje. Wielu polityków i aktywistów postuluje objęcie prawną ochroną pieszych, którzy na ten moment są obligowani przez Kodeks Drogowy do zachowywania szczególnej ostrożności. 

 - W 2017 roku w 8 197 wypadkach drogowych zginęło 873 pieszych,  a 7 587 zostało rannych. Szczególnie niepokojące jest, iż 3 408 wypadków to zdarzenia, które polegały na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, na skutek tych zachowań zginęło 205 pieszych - czytamy na stronie polskiej policji.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!