wtv.pl
Dziecko wbiegło pod koła

youtube/ RY850N

Prosto pod koła samochodu wybiegło malutkie dziecko. Skrajna nieodpowiedzialność opiekunów

22 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Dziecko, najprawdopodobniej pozostające pod opieką matki, bądź innej spokrewnionej z nim kobiety, niespodziewanie wbiegło pod koła pędzącego samochodu. Nagranie zatrważającego zdarzenia zostało udostępnione w serwisie YouTube.

Opublikowane w sieci nagranie zostało obejrzane ponad 44 tys. razy. Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia, najprawdopodobniej doszło kilka dni temu. Wskazuje na to data, widoczna na rejestratorze - 9 sierpnia. Na filmie widzimy, jak zupełnie niespodziewanie, z otwartej bramy domu na uliczkę wybiega maleńkie, około 2-letnie dziecko w samym pampersie.

Dziecko wbiega na jezdnię

Kierowca samochodu na szczęście wykazał się wybitnym refleksem. W ostatniej chwili, gwałtownie zahamował. Najprawdopodobniej tragedii zapobiegła również spostrzegawczość współpasażerki, która krzyknęła, zobaczywszy biegnące dziecko. Chwilę później na nagraniu usłyszeć możemy, jak krzyczy "głupie babsko", odnosząc się najprawdopodobniej do kobiety, pod której opieką pozostawał maluch.

Do zdarzenia doszło, jeśli wierzyć opisowi filmu w Bobolicach, w Zachodniopomorskim. Nagranie wyjątkowo poruszyło internautów, którzy w komentarzach dali upust swoim emocjom. - Podaję tekst, jaki usłyszelibyśmy w wiadomościach, gdyby kierowca miał gorszy refleks: Ojezusie, taka tragedia, kto to mógł przewidzieć?! - czytamy.

Zapisy, dotyczące ruchu drogowego w Polsce nadal budzą kontrowersje. Wielu polityków i aktywistów postuluje objęcie prawną ochroną pieszych, którzy na ten moment są obligowani przez Kodeks Drogowy do zachowywania szczególnej ostrożności. 

 - W 2017 roku w 8 197 wypadkach drogowych zginęło 873 pieszych,  a 7 587 zostało rannych. Szczególnie niepokojące jest, iż 3 408 wypadków to zdarzenia, które polegały na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, na skutek tych zachowań zginęło 205 pieszych - czytamy na stronie polskiej policji.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >