wtv.pl
Robert Mazurek Monika Jaruzelska

YouTube/Towarzyszka Panienka/29.01.20/Screen

Robert Mazurek ujawnił kulisy choroby córki. "Moim psim obowiązkiem jest być z nią do końca"

22 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Robert Mazurek przedstawił Monice Jaruzelskiej historię o przykrych doświadczeniach swojej córki. Już od najmłodszych lat bliska mu osoba poważnie zachorowała. Swobodna dyskusja o wierze katolickiej o rozwoju duchowym szybko przerodziła się w rozmo

 - Mam opór, ale zadam to pytanie. [...] Kiedy rozmawialiśmy na temat wiary, powiedziałeś, że kiedy jedno z twoich dzieci było ciężko chore, to wiara ci nie pomogła - zapytała Monika Jaruzelska. Robert Mazurek przedstawił widzom historię swojego ciężko chorego dziecka. Wyjaśnijmy, że u dziewczynki zdiagnozowano nowotwór wątroby. Niezbędny był wówczas przeszczep narządu i długie leczenie. Redaktor RMF FM po raz pierwszy od dawna przestał żartować ze wszystkiego dookoła i spoważniał. Powiedział, jak wspierał ważną dla siebie osobę w tak trudnym okresie. 

Robert Mazurek wystąpił u Moniki Jaruzelskiej

 - Moje najstarsze dziecko, moja córka chorowała na raka. Ostatnio pobchodziliśmy 9 rocznicę przeszczepu (wątroby - przyp. red.). [...] Była to sytuacja absolutnie krańcowa. Wiesz, że twoje dziecko ma raka, jeszcze raka wątroby. Generalnie masakra z masakr, a jeszcze postać tego raka była wyjątkowo parszywa. W zasadzie, co tu kryć? Byłem absolutnie przekonany, że to się nie ma prawa skończyć dobrze, że moje dziecko po prostu odejdzie - opowiadał Robert Mazurek. Zadeklarował, że odczuwał ból do Boga. Pytał, co zrobiło kilkuletnie dziecko, że zasłużyło na coś tak strasznego? Wiara do dziś odgrywa ważną rolę w życiu rozmówcy Moniki Jaruzelskiej. Jego zdaniem jednak, w chwilach kryzysu katolicy cierpią tak samo, jak ateiści.

Radiowiec i publicysta poddał się jednak samokrytyce. Jego zdaniem, podszedł do cierpienia córki bardzo egoistycznie. Zdał sobie sprawę, że jako ojciec powinien wykazać się odwagą i wspierać dziecko w walce z chorobą. Obiecał sobie obiecność przy bliskiej osobie aż do samego końca. - 9 lat temu nie potrafiłem o tym normalnie mówic. Jaka wiara może ci wtedy pomóc? [...] Robiłem w swoim życiu wiele głupich rzeczy, ponoszę za nie odpowiedzialność i przyjmijmy, że pan Bóg teraz wymierza mi teraz sprawiedliwość. No to jest za co, ale 7-letnie dziecko? Co ono w życiu zdązyło zrobić takiego, że to na nie spada? - deklaruje na kanale "Towarzyszka Panienka". Robert Mazurek dziś może cieszyć się z obecności córki w swoim życiu. 

Robert Mazurek pozwolił sobie na bardzo szczere wyznania u Moniki Jaruzelskiej. - Moim psim obowiązkiem jest być z nią do końca - tłumaczył. Dziennikarka może z całą pewnością uznać wywiad z radiowcem za sukces. Mało kto jest w stanie wydobyć z pracownika RMF FM informacje na temat życia prywatnego. Sama prowadząca wskazywała, że Mazurek jest osobą, która lub obracać rzeczy w żart. 

Źródło: [YouTube/Towarzyszka Panienka]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >