wtv.pl
Matura 2020

wtv

Nagłe oświadczenie ministra. W końcu podano terminy matur i egzaminów ósmoklasistów

24 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Matura 2020 wspólnie z egzaminem ósmoklasisty wywołała niemałe poruszenie wśród naszego społeczeństwa. Dzisiaj dowiedzieliśmy się kiedy młodzież przystąpi do testów.

Od dłuższego czasu wiele grup społecznych oraz zawodowych zmaga się z przykrymi skutkami COVID-19. Poza medykami, listonoszami i kasjerami w wyniku narastającego kryzysu cierpią również maturzyści. Nieprzygotowanie do nauczania zdalnego czy też brak oficjalnego zakończenia roku to tylko część problemów, które trapią młodych . Od kilku tygodni nie wiedzą też, kiedy odbędą się tegoroczne matury. Na dzisiejszej konferencji rządzący postanowili podać ostateczny termin przeprowadzenia egzaminów dojrzałości.

Matura 2020: rządzący podali ostateczną datę 

Jeszcze dzisiaj rano rzecznik polskiego rządu, Piotr Müller na łamach "TVN24" zadeklarował, że w kwestii matur oraz egzaminu ósmoklasisty, przedstawiona zostanie konkretna data. Podczas popołudniowego briefingu Minister edukacji miał poinformować również do, kiedy pozostaną zamknięte szkoły. Warto przypomnieć, że jeszcze w środę deklarował, że w pierwszej kolejności szkolnictwo ma wznowić funkcjonowanie dla najmłodszych tak, żeby rodzice mogli znów wrócić do pracy.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, w której udział wziął między innymi Dariusz Piontkowski oraz Łukasz Szumowski, poruszono temat matury 2020. Minister zapowiedział, że odbędzie się ona już 8-29 czerwca, a młodzież kończąca szkoły podstawowe do swoich egzaminów podejdzie już 16-18 czerwca. Jak wiemy z przekazów rzecznika rady ministrów, w czwartek, wieczorem trwało opracowywanie szczegółów. Rządzący informują, że zostaną wprowadzone zasady bezpieczeństwa wynikające z troski o zdrowie uczniów i uczennic. 

W sprawie powrotu do szkół Piontkowski zadeklarował, że do 24 maja przedłużone zostanie zamknięcie placówek edukacyjnych. Zastrzegł również, że w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej terminy te mogą ulec zmianie.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >