Matura 2020. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Kwietnia 2020

Nagłe oświadczenie ministra. W końcu podano terminy matur i egzaminów ósmoklasistów

Matura 2020 wspólnie z egzaminem ósmoklasisty wywołała niemałe poruszenie wśród naszego społeczeństwa. Dzisiaj dowiedzieliśmy się kiedy młodzież przystąpi do testów.

Od dłuższego czasu wiele grup społecznych oraz zawodowych zmaga się z przykrymi skutkami COVID-19. Poza medykami, listonoszami i kasjerami w wyniku narastającego kryzysu cierpią również maturzyści. Nieprzygotowanie do nauczania zdalnego czy też brak oficjalnego zakończenia roku to tylko część problemów, które trapią młodych . Od kilku tygodni nie wiedzą też, kiedy odbędą się tegoroczne matury. Na dzisiejszej konferencji rządzący postanowili podać ostateczny termin przeprowadzenia egzaminów dojrzałości.

Klienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądzeKlienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądzeCzytaj dalej

Matura 2020: rządzący podali ostateczną datę 

Jeszcze dzisiaj rano rzecznik polskiego rządu, Piotr Müller na łamach "TVN24" zadeklarował, że w kwestii matur oraz egzaminu ósmoklasisty, przedstawiona zostanie konkretna data. Podczas popołudniowego briefingu Minister edukacji miał poinformować również do, kiedy pozostaną zamknięte szkoły. Warto przypomnieć, że jeszcze w środę deklarował, że w pierwszej kolejności szkolnictwo ma wznowić funkcjonowanie dla najmłodszych tak, żeby rodzice mogli znów wrócić do pracy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Klienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądze
2. Ujawniono, kto podpalał lasy, łąki i trawy. Skandaliczne informacje o prowodyrze zamieszania

Na dzisiejszej konferencji prasowej, w której udział wziął między innymi Dariusz Piontkowski oraz Łukasz Szumowski, poruszono temat matury 2020. Minister zapowiedział, że odbędzie się ona już 8-29 czerwca, a młodzież kończąca szkoły podstawowe do swoich egzaminów podejdzie już 16-18 czerwca. Jak wiemy z przekazów rzecznika rady ministrów, w czwartek, wieczorem trwało opracowywanie szczegółów. Rządzący informują, że zostaną wprowadzone zasady bezpieczeństwa wynikające z troski o zdrowie uczniów i uczennic. 

W sprawie powrotu do szkół Piontkowski zadeklarował, że do 24 maja przedłużone zostanie zamknięcie placówek edukacyjnych. Zastrzegł również, że w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej terminy te mogą ulec zmianie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
  2. Kierowca musi prowadzić z maseczką na twarzy? Jego pasażerowie mogą zostać wylegitymowani
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media