fakty. Facebook | Jarosław AdkowskiŹródło: Facebook | Jarosław Adkowski
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 7 Lipca 2020

Myśleli, że są w redakcji TVN, więc zdewastowali sprzęt, okradli i zostawili wulgarne napisy. Zatrważające zdjęcia trafiły do sieci

Fakty - magazyn dialogu społecznego Piotra Szumlewicza został zaatakowany przez nieznanych sprawców. Redakcja pisma została zdewastowana. Straty w sprzęcie są liczone w tysiącach złotych. Trop prowadzi do motywacji związanych z trwającą właśnie kampanią wyborczą.

Do napaści doszło dziś w nocy. Jak dotąd nie udało się ustalić, kto stał za atakiem.

Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędnościKlienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędnościCzytaj dalej

Atak na redakcję

Zdaniem Piotra Szumlewicza możliwe, że doszło do pomyłki. - Nasz magazyn albo zmieszał się bandytom z dziennikiem "Fakt" i "Faktami" TVN, albo chcieli nas zastraszyć ze względu na obecność w naszym piśmie krytycznych artykułów wobec partii rządzącej - czytamy na Facebooku redaktora naczelnego pisma. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skarg
2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje

Rykoszetem oberwała również redakcja czasopisma VIP, która mieści się w tym samym miejscu co redakcja pisma Piotra Szumlewicza. - Taki widok zastaliśmy rano w redakcji Magazynu VIP. Zniszczono sprzęt, serwerownię, ukradziono dyski twarde z laptopów i komputerów. Nie działa sieć i telefony. Nie damy się! Wrócimy! - zapowiedział Jarosław Adkowski, dziennikarz z VIP. Podejrzenia redaktorów znajdują oparcie w zdjęciach. Ściany pomieszczeń redakcyjnych zostały pomazane farbą - FAKTY TVN WYPAD - głosi jedno z haseł. Znajdziemy tam również swastykę. Do redakcji pisma przyszedł również nienawistny email. - Wypier... szkopy polski za te kłamstwa na naszego prezydenta wara od Polski. Hitlerowcy wy gnoje - czytamy w opublikowanym przez redakcję mailu. 

Prawdopodobnie atak jest pokłosiem konfliktu, jaki pojawił się pomiędzy redakcją dziennika Fakt a sztabem prezydenta Andrzeja Dudy po serii materiałów, jakie ukazały się w dzienniku na temat ułaskawienia pedofila w marcu tego roku. Andrzej Duda zdecydował się na akt łaski wobec mężczyzny, który gwałcił swoją córkę. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dostałeś pomoc z tarczy? Szykuj się na kontrolę, ZUS będzie prześwietlał każdego
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Beata Szydło gościła u Tadeusza Rydzyka. Nie miała litości
  4. Eksperci ostrzegają przed zbliżaniem się. Katastrofa ekologiczna w Polsce, zdjęcia mówią same za siebie
  5. U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach
  6. Miasto w Rosji ewakuowane. Armia testuje nowy pocisk o napędzie jądrowym

Źródło: Facebook | Jarosław Adkowski | Piotr Szumlewicz