wtv.pl
fakty

Facebook | Jarosław Adkowski

Myśleli, że są w redakcji TVN, więc zdewastowali sprzęt, okradli i zostawili wulgarne napisy. Zatrważające zdjęcia trafiły do sieci

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Fakty - magazyn dialogu społecznego Piotra Szumlewicza został zaatakowany przez nieznanych sprawców. Redakcja pisma została zdewastowana. Straty w sprzęcie są liczone w tysiącach złotych. Trop prowadzi do motywacji związanych z trwającą właśnie ka

Do napaści doszło dziś w nocy. Jak dotąd nie udało się ustalić, kto stał za atakiem.

Atak na redakcję

Zdaniem Piotra Szumlewicza możliwe, że doszło do pomyłki. - Nasz magazyn albo zmieszał się bandytom z dziennikiem "Fakt" i "Faktami" TVN, albo chcieli nas zastraszyć ze względu na obecność w naszym piśmie krytycznych artykułów wobec partii rządzącej - czytamy na Facebooku redaktora naczelnego pisma. 

Rykoszetem oberwała również redakcja czasopisma VIP, która mieści się w tym samym miejscu co redakcja pisma Piotra Szumlewicza. - Taki widok zastaliśmy rano w redakcji Magazynu VIP. Zniszczono sprzęt, serwerownię, ukradziono dyski twarde z laptopów i komputerów. Nie działa sieć i telefony. Nie damy się! Wrócimy! - zapowiedział Jarosław Adkowski, dziennikarz z VIP. Podejrzenia redaktorów znajdują oparcie w zdjęciach. Ściany pomieszczeń redakcyjnych zostały pomazane farbą - FAKTY TVN WYPAD - głosi jedno z haseł. Znajdziemy tam również swastykę. Do redakcji pisma przyszedł również nienawistny email. - Wypier... szkopy polski za te kłamstwa na naszego prezydenta wara od Polski. Hitlerowcy wy gnoje - czytamy w opublikowanym przez redakcję mailu. 

Prawdopodobnie atak jest pokłosiem konfliktu, jaki pojawił się pomiędzy redakcją dziennika Fakt a sztabem prezydenta Andrzeja Dudy po serii materiałów, jakie ukazały się w dzienniku na temat ułaskawienia pedofila w marcu tego roku. Andrzej Duda zdecydował się na akt łaski wobec mężczyzny, który gwałcił swoją córkę. 

Źródło: Facebook | Jarosław Adkowski | Piotr Szumlewicz

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >