Wiadomości. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Października 2020

Rozpoczął się Strajk Kobiet, odpalono race, na ulicach stoi wojsko i policja. Dzieje się teraz, słychać krzyki - co się dzieje?

Właśnie podano wiadomości. Rozpoczął się wielki Strajk Kobiet. Wydarzenie stanowi kulminację dotychczasowych akcji, jakie miały miejsce w całej Polsce. Protestujące nie mają zamiaru odpuścić. Domagają się pełnej liberalizacji prawa aborcyjnego.

Już 22 października, chwilę po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, Strajk Kobiet ogłosił przeprowadzenie licznych protestów. Z przedstawionych wiadomości wynika, że dziś cały gniew społeczny jest wyrażany na warszawskich ulicach. Organizatorki przedsięwzięcia rozbiły przemarsz na trzy części. Demonstrujący zbierają się przy najbardziej ruchliwych miejscach w stolicy. Jedno ze zgromadzeń trwa pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Wiadomości TVP przekroczyły już wszelkie granice? Obrażają kobiety, używają kolokwializmów Wiadomości TVP przekroczyły już wszelkie granice? Obrażają kobiety, używają kolokwializmów "Chcą rozwalić tradycyjny ład"Czytaj dalej

Agnieszka Czerederecka, jedna z liderek Strajku Kobiet, zadeklarowała, że nie zejdą z ulic tak długo, aż Zjednoczona Prawica zrealizuje postulaty demonstrujących. Chodzi między innymi o unieważnienie wyroku TK, który według ruchu został wydany niezgodnie z prawem, wprowadzenie liberalizacji prawa aborcyjnego, edukacji seksualnej oraz powszechnie dostępnej antykoncepcji awaryjnej. Strajk Kobiet w wiadomości do mediów zaznaczył, że nie zamierza odpuścić. Feministki oznajmiły, że wojsko ani policja nie robią na nich wrażenia.

Podano wiadomości. Trwa Strajk Kobiet. Tłumy ludzi na ulicach Warszawy.

Zgromadzeni wznoszą okrzyki odnoszące się do solidarności społecznej. Nie brakuje też słynnych już przekleństw i wulgaryzmów. Przypomnijmy, że zgodnie z orzeczeniem TK z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży należy wykreślić przesłankę, która zezwala na aborcję w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. "Pokazuje ogromną pogardę do kobiet"Czytaj dalej

W okolicach Sejmu doszło do odpalenia pierwszych rac. Całe zdarzenie obserwują funkcjonariusze policji, jednak nie użyto jeszcze środków przymusu bezpośredniego. Nie mamy jeszcze do czynienia z pierwszymi zatrzymaniami.

"Rząd na bruk, bruk na rząd", "Solidarność naszą bronią", "Wy****lać" to zaledwie część wiadomości kierowanych do Mateusza Morawieckiego na Alejach Ujazdowskich. Strajk Kobiet apeluje do premiera o wycofanie się z pomysłów zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Działaczki domagają się jasnego sprzeciwu pary prezydenckiej.

Strajk Kobiet dziś o godzinie 10 rano przekazał najważniejsze wiadomości w sprawie trwającego protestu. Padł ważny apel, by zasłaniać usta oraz nos oraz używać żeli antybakteryjnych oraz innych środków dezynfekujących. Feministki oskarżają Zjednoczoną Prawicę o zniszczenie systemu prawnego oraz naruszenie praw człowieka.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Orlen, PKO BP, Tauron i inne spółki Skarbu Państwa dostały specjalne zadanie od premiera. Skorzystać mają tysiące Polaków
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

Organizatorki przedsięwzięcia wskazują wprost, że znajdują się na wojnie z fundamentalistami religijnymi. Strajk Kobiet właśnie przekazał wiadomości, z których wynika, że wśród protestujących znajdują się prowokatorzy. Zaapelowano, by nie atakować funkcjonariuszy policji.

Jarosław Jakimowicz postanowił przerwać milczenie ws. strajkującego syna. Wszyscy będą zdumieni, słowa, które przejdą do historii?Jarosław Jakimowicz postanowił przerwać milczenie ws. strajkującego syna. Wszyscy będą zdumieni, słowa, które przejdą do historii?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są zabici i dziesiątki rannych, wybuchła panika. Trzęsienie ziemi uderzyło, odczuli je w Europie
  2. Najnowsze informacje dotyczące testów na koronawirusa. W życie wchodzą bardzo ważne zmiany
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. Babcia kroiła cebulę i zalewała jednym składnikiem. Przeziębienie znikało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki