wtv.pl
kajetan łukomski

WTV | Wiktor Ćwikliński

Aresztowany DJ i redaktor z demonstracji LGBTQA+ w końcu na wolności. Poszukiwane osoby z nagraniem zatrzymania

10 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Kajetan Łukomski znany szerzej jako Avtomat trafił w piątek do policyjnego aresztu po proteście przeciwko zatrzymaniu aktywistki Margot. Członek kolektywu Oramics wyszedł już na wolność.

W trakcie piątkowej demonstracji środowiska LGBT zatrzymano łącznie 48 osób. W mediach pojawiły się informacje, że część zatrzymanych osób znalazła się w miejscu demonstracji przypadkiem i nie miała nic wspólnego z protestami ani "zbiegowiskiem" za udział, w którym policja chce im postawić zarzuty.

Kajetan Łukomski w areszcie

Wśród zatrzymanych był znany warszawski DJ Kajetan Łukomski, znany jako Avtomat. Jako pierwsze medium informację o jego zatrzymaniu podało Granko Agency: "Avtomat, członek kolektywu Oramics i niezwykle bliska nam osoba przebywa właśnie w areszcie. Został aresztowany w trakcie demonstracji przeciwko aresztowaniu aktywistki Margot. Jesteśmy zszokowani i wściekli, nie godzimy się na brutalność policji i aresztowania osób bez podawania podstaw prawnych lub zmuszania ludzi siła do przyznawania się do przedstawianych zarzutów. Wierzymy że Polska może być krajem tolerancyjnym, że to może być nasz wspólny dom. Trzymamy stronę protestujących, ich rodzin, społeczności LGBTQA+" - napisała agencja, apelując do wszystkich o wsparcie protestów przeciwko łamaniu praw osób nieheteronormatywnych.

W sobotę wieczorem mama Kajetana Łukomskiego poinformowała, że jej syn wyszedł z policyjnego aresztu. DJ-owi przedstawiono zarzut - udział w nielegalnym zgromadzeniu o chuligańskim charakterze. Podobne zarzuty przedstawiono większości demonstrantów.

Na profilu Kajetana pojawił się apel o pomoc - UWAGA, potrzebujemy jeszcze pomocy w szukaniu materiałów dowodowych z zatrzymań Kuby i Aleksa, chłopaków, z którymi dzieliłem celę i radiowóz - szczególnie ważny jest porządny filmik z zatrzymania Kuby (pierwsze dwa zdjęcia), który ma fałszywy zarzut o czynną napaść na funkcjonariusza! Zdjęcia twarzy użyte za ich wiedzą, te z piątku mają pomóc w identyfikacji na nagraniach. - napisał DJ jednocześnie prosząc o udostępnianie apelu. 

Informacje o zatrzymaniu podały również zagraniczne media. Artykuł na ten temat przygotował m.in. znany na całym świecie portal MixMag.

Źródło: Facebook | Kajetan Łukomski

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >