Ida Nowakowska podczas wywiadu została zapytana o kwestię wizyt duszpasterskichPrezenterka TVP stwierdziła, że to ile pieniędzy przeznaczamy na "ofiarę" jest kwestią indywidualnąTancerka zaznaczyła, że nikt nie powinien być krytykowany za to, ile środków finansowych przekazał na KościółPrezenterka TVP radzi ile pieniędzy powinniśmy przeznaczyć na rzecz Kościoła podczas wizyt księży w ramach kolędy.
Reżyser "Nic się nie stało" wyemituje kolejny film pt. "Taśmy Amber Gold"Premiera będzie miała miejsce na kanale TVP1 13 styczniaTelewizja Polska już promuje materiał, który uderzy w Donalda Tuska"Premiera nowego filmu Sylwestra Latkowskiego »Taśmy Amber Gold« już 13 stycznia na antenie TVP1" - czytamy we wpisie Telewizji Polskiej na Twitterze.Zaprezentowano także zwiastun, ukazujący fragmenty, mające wzbudzić ciekawość odbiorcy. Jak wynika ze zapowiedzi, w centrum przedsięwzięcia znajdzie się Donald Tusk oraz jego bliscy.Premiera nowego filmu @LatkowskiS - #TaśmyAmberGold????️ Już 13 stycznia na antenie #TVP1 ???? pic.twitter.com/IcRZA8mAa9— TOP TVP INFO (@TOPTVPINFO) January 6, 2021
Onet przekazał informacje na temat byłego reportera TVP 3 Lublin, który zasłynął rozrzucaniem śmieci na potrzeby materiałuTomasz Zalewa obecnie zatrudniony jest w Urzędzie Marszałkowskim w LublinieWiadomość ta potwierdzona została przez rzecznika instytucji, a na stanowisko były dziennikarz TVP został zatrudniony bez ogłaszania konkursuStandardy oraz rzetelność materiałów prezentowanych przez TVP są ostatnimi czasy dość mocno podważane, a afera związana z reporterem Tomaszem Zalewą na pewno nie pomogła naprawić nadszarpniętego wizerunku.Okazuje się, że związany do niedawna z TVP3 Lublin dziennikarz szybko znalazł nową drogę rozwoju zawodowego. Z pomocą przyszedł Urząd Marszałkowski, który kierowany jest przez polityka Prawa i Sprawiedliwości.
O 20:20 na ekranach widzów Jedynki pojawił się film dokumentalny „Pucz” opowiadający historię sprzed czterech lat, kiedy posłowie opozycji zablokowali salę plenarną Sejmu.Według tłumaczeń władz TVP, miał on być odpowiedzią na wczorajsze wydarzenia w Waszyngtonie.Już wcześniej władze Telewizji Polskiej porównywały posłów opozycji do protestujących w Kapitolu Amerykanów. Emisję filmu Ewy Świecińskiej zapowiadano w głównym wydaniu „Wiadomości”.
Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu etapu odpowiedzialności do 31 styczniaTymczasem 31 stycznia miał odbyć się 29. Finał WOŚP zwieńczony koncertemJurek Owsiak zapowiedział, że nie przesunie akcji. Społecznik wyśmiał i przypomniał o "Sylwestrze Marzeń" TVPOtrzymaliśmy informacje o warunkach przeprowadzeniu koncertu oraz zbiórki pieniędzy"Fundacja WOŚP informuje, że 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie" - zapowiedział założyciel WOŚP za pośrednictwem mediów społecznościowych. Fundacja WOŚP informuje, że 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Grać będą z nami wolontariusze z...Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 12 stycznia 2021
Onet przekazał, że TVP otrzymało od Ministerstwa Zdrowia 2 miliony złotych za promocje spotów prozdrowotnych resortuTakie same kwoty otrzymały telewizje komercyjne, które nie mogą liczyć na coroczne wsparcie finansowe z budżetu państwaW związku z pojawiającymi się kontrowersjami, co do zasadności pobierania przez TVP pieniędzy, biuro prasowe przekazało, że MZ otrzymało preferencyjne warunki współpracyNic nie wskazuje na to, aby TVP narzekało na warunki zaproponowane przez Ministerstwo Zdrowia w związku ze współpracą przy promocji spotów resortu. Mimo otrzymywania od rządu finansowego wsparcia Telewizja Publiczna nie musi martwić się odwdzięczaniem się miłymi, aczkolwiek nieopłacalnymi pieniężnie gestami.Widok spotów promujących odpowiedzialne zachowanie w czasie pandemii w TVP nie jest żadnym zaskoczeniem. Niemniej medioznawca prof. Wiesław Godzic zwraca uwagę, że z punktu widzenia misyjnego płacenie publicznemu nadawcy za taką akcję jest zwyczajnie zastanawiające.
Mija pięć lat pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej przez Jacka KurskiegoPortal wirtualnemedia.pl postanowił zapytać Michała Karnowskiego, publicystę i bliskiego współpracownika TVP, o ocenę kadencji posła PiSKurskiemu wystawiono swoistą laurkę. Wskazano, że stacja „była pogubiona, bez wiary we własne istnienie”, a tymczasem dzisiaj wie, „że jest Polakom potrzebna, ważna, wnosząca istotne wartości”Karnowskiemu należy oddać sprawiedliwość w jednym – już we wstępie do artykułu zaznacza, że na antenie TVP współprowadzi program „Salon dziennikarski”, a jako dziennikarz tygodnika „Sieci” regularnie występuje na antenie nadawcy w roli eksperta.Kolejno przechodzi do wyliczania sukcesów pięciu lat pracy Jacka Kurskiego jako szefa publicznego nadawcy. Publicysta ocenia, że Kurski nie tylko „wykorzystał wszystkie szanse, jakie stały jeszcze przed osłabianą przez wielu poprzedników telewizją publiczną”, ale również wprowadził Telewizję Polską na obszary niedostępne nawet dla stacji komercyjnych.Współtwórca portalu wpolityce.pl zaznacza, że polityk Prawa i Sprawiedliwości przywrócił TVP moc kulturotwórczą, a nawet lepiej – zapewnił Polakom dostęp do kultury wysokiej.
Uczestnicy "Motelu Polska" w ostatnim odcinku programu skomentowali kontrowersyjną duńską animacjęBohaterowie byli oburzeni przedstawionym materiałemStwierdzono także, że podobne animacje mogłyby być emitowane w polskiej telewizji, gdyby do władzy nie doszło Prawo i SprawiedliwośćUczestnicy przestrzegali, że animacje podobne do tej z duńskiej telewizji, pojawią się w Polsce, jeśli wybory wygra opozycja.
TVP Kobieta wystartuje już 8 marcaTematyka kanału ma być poradnikowa i rozrywkowaWkrótce TVP zamierza poszerzyć swoją ofertę o dwa dodatkowe programyTVP poszerza horyzonty i wkracza na kolejne terytoria. Kanał kobiecy to zaledwie pierwsze z nich.
W serialu "Osiecka" promowane są postawy pro-choice?Agnieszka Osiecka tłumaczy pasierbicy na czym polega wybór i wskazuje, że to ona decyduje o tym, czy jest w ciąży, czy niePoetka w produkcji TVP ma również krytycznie odnosić się do radiowej TrójkiWiele osób wskazuje, że tezy padające w poszczególnych odcinkach serialu "Osiecka" odnoszą się nie tylko do historycznych realiów poetkiWiele osób związanych w przeszłości z osobą Agnieszki Osieckiej mogło nie być zachwyconych, słysząc, że TVP decyduje się na zekranizowanie historii życia wybitnej poetki. Poza osobistymi kontrowersjami i zażaleniami do twórców OKO.press zwraca uwagę na jeszcze jeden istotny szczegół.Widzowie pozostający na bieżąco z produkcją TVP mogą czuć się nieustannie zaskakiwani. Ostatnie tezy padające z ust serialowej Agnieszki Osieckiej zupełnie kłócą się z tym, co na co dzień emitowane jest na antenie Telewizji Polskiej prowadzonej przez Jacka Kurskiego.
Na antenie TVP Info doszło do wpadkiZa reporterem stacji pojawił się samochód, którego kierowca wystawił środkowy palec w kierunku kameryTo nie pierwsza tego typu sytuacja w historii polskiej telewizjiPodobne wpadki jak ta z TVP Info zdarzają się reporterom dość często, wielokrotnie stają się automatycznie internetowymi hitami.
Gośćmi programu #Jedziemy, w którym skupiono się na planowanej przez rząd „opłacie solidarnościowej” (jak nazwały to publiczne media) byli Jarosław Jakimowicz, Jacek Wrona oraz Jacek Nizinkiewicz.Od początku emisji widoczny pod prowadzącym Michałem Rachoniem pasek mówił z kolei o „najbogatszych koncernach medialnych, które nie chcą płacić na służbę zdrowia, kulturę i zabytki”.
Porozumienie Jarosława Gowina wskazało, że "z niepokojem analizuje przepisy zawarte w projekcie". Głos koalicja Prawa i Sprawiedliwości może zaważyć o losach projektuDziś w Telewizji Polskiej wystąpił sam Andrzej Duda. Zapytany o podatek od reklam, wskazał, że nie zapoznał się z projektemTymczasem dziennikarze zorganizowali strajk pod hasłem "Media bez wyboru". - To nie o wolność słowa tutaj chodzi, tylko o pieniądze - krytykował DudaAndrzej Duda był rozmówcą Michała Adamczyka, jednego z prowadzących "Gościa Wiadomości". Tuż po wieczornym wydaniu wieczornego dziennika informacyjnego opinia publiczna poznała opinię głowy państwa w sprawie podatku od reklam, jaki ma objąć media.Warto podkreślić, że dziś nie doszło do wyemitowania konkurencyjnych "Faktów" TVN. Wszystko w ramach akcji protestacyjnej, w którą włączyły się największe grupy mediowe.
O 19:30 pod siedzibą TVP przy placu Powstańców Warszawy rozpoczął się protest w obronie niezależności wolnych mediówPod budynkiem prócz protestujących zebrano pokaźnych rozmiarów grupę policjantówWiększość funkcjonariuszy znajdowała się za kordonem metalowych barierekDziś próżno szukać relacji na żywo spod siedziby TVP w serwisie informacyjnym TVN, czy na Polsacie. Zamiast tego, relację na żywo znaleźć można było na Facebooku Telewizji Obywatelskiej.Wieczorem na placu Powstańców Warszawy całkiem tłumnie zebrali się dziennikarze i ludzie chcący walczyć w obronie niezależności mediów. 10 lutego na terenie całego kraju odbył się protest mający pokazać, jak wyglądać ma przyszłość mediów, gdy zacznie ingerować i ograniczać ją władza.
W serwisie Wykop.pl zachęcono do wzięcia udziału w bojkocie konsumenckim. Użytkownicy mają nie kupować produktów reklamowanych w TVPKwestia reklamowania się na TVP jest głośna od listopada 2020 roku, kiedy to z podobnej usługi na jakiś czas wycofała się firma Carrefour w związku z treściami anty-LGBT zamieszczanymi na antenie telewizji publicznejSamo reklamowanie się w TVP kosztuje ogromne pieniądze w porównaniu do innych stacjiOd 2017 do 2018 roku liczba reklamodawców w TVP wyraźnie spadła, ale powoli zaczęła się odbijaćDlaczego tak wielu powróciło do telewizji publicznej?
"Kabaret. Super show Dwójki" to cykliczny program rozrywkowy, który pojawi się na antenie TVP jeszcze w lutymTo pierwsze tego rodzaju show w państwowej telewizji od 5 latJedną z gwiazd programu będzie Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-MruRobert Motyka z kabaretu Paranienormalni będzie jednym z gospodarzy show.
TVP tuż przed orędziem marszałka Senatu wyświetliło planszę będącą parodią strajku mediówNapis na czarnym tle głosił "Tu powinien być Twój ulubiony mecz"Wielu komentatorów uważa, że to lekceważenie protestu Polek i PolakówCyniczna zagrywka TVP skomentowana została przez wielu internautów.
TVP Info rusza z walką o wolność słowa. Pracownicy medium obawiają się likwidacji kanału informacyjnegoUstawę dotyczącą likwidacji stacji złożyła Platforma Obywatelska. Opozycja zbiera podpisy pod projektem, który będzie musiał rozpatrzyć parlamentReporterzy uważają, że po ich stronie stoi Konstytucja, a także Karta Praw Podstawowych Unii EuropejskiejWładze TVP Info zainicjowały prace specjalnej infolinii. Pod numerem (22) 50 70 410 można przekazywać swoją aprobatę dla materiałów Telewizji Polskiej. Komentarze poparcia można także zostawiać na skrzynce mailowej pod adresem [email protected] w obronie #WolnośćSłowa, bo są tacy, którzy bardzo dużo o niej mówią, a jednocześnie chcą ją ograniczać.⚫️ "Powstanie nowa TVP - bez Wiadomości, bez TVP Info" - R. #Trzaskowski.⚫️ "Polska będzie lepsza bez TVP Info" - J. #Grabiec. pic.twitter.com/VhRGQE13Cn— TOP TVP INFO (@TOPTVPINFO) February 12, 2021
Z okazji Walentynek TVP2 wemituje "Walentynkowy koncert życzeń"Widzowie obejrzą koncert Zenka MartyniukaWystęp został zarejestrowany w Teatrze Wielkim w ŁodziWybór tego miejsca na koncert gwiazdy disco polo wywołuje kontrowersjeNa najbliższą niedzielę przypadają Walentynki. Z tej okazji już w sobotę na TVP2 będzie można obejrzeć "Walentynkowy koncert życzeń", w ramach którego wraz zespołem Akcent Polska wystąpi "król disco polo" Zenek Martyniuk. Chociaż właściwie należałoby napisać: "wystąpił", bo - jak podaje Gazeta Wyborcza - występ został już nagrany. I to w nie byle jakim miejscu."Wyjątkowy spektakl muzyczny", jak zapowiada wydarzenie TVP, zarejestrowany został w Teatrze Wielkim w Łodzi. "To będzie największa walentynkowa impreza w Polsce. (...) Transmisja w sobotę od 20.00 na antenie TVP2" - zapowiada TVP.
Powoli hitem internetu staje się nagranie fragmentu programu TVP Info, gdzie w centrum zainteresowania znajduje się prezenterka prowadząca program. Dziennikarka stała się kolejną "ofiarą" wpadek programów na żywo.Podobnie jak inne telewizje, TVP Info oczekiwało na rozpoczęcie konferencji prasowej rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza. Niestety, chociaż obraz nadążył za wydarzeniami, to osoba odpowiedzialna za kwestie techniczne nie dopilnowała jednego małego szczegółu — wyłączenia mikrofonu prezenterki.
Minister finansów chce opodatkować dochody od reklam, będące głównym źródłem utrzymania stacji telewizyjnych, radiostacji i prasyPrzeciw ustawie protestują nie tylko dziennikarze, ale też politycy. Młodzieżówka Nowoczesnej przygotowała specjalne listy dla 235 posłów Zjednoczonej PrawicyW pismach przedstawiono część najbardziej bulwersujących pasków TVP. "Ideologia LGBT niszczy rodzinę", "Sąd Najwyższy niszczy państwo polskie" - czytamyJak podali dla "Wirtualnej Polski" działacze młodzieżówki Nowoczesnej, posłowie PiS-u otrzymali paski TVP o następującej treści: "Polska opozycja przeciwko Polsce", "Sąd Najwyższy niszczy państwo polskie", "Dzieci na sprzedaż dla homoseksualistów", "Kogo drażni polski patriotyzm?", "Ideologia LGBT niszczy rodzinę", "Brukselskie elity atakują Polskę", "Lewacki faszyzm niszczy Polskę", "Pseudoelity zazdroszczą Polakom Sylwestra", "Szkalują patriotów, gardzą Polakami".Dzisiaj podczas konferencji razem z Marcin Gołaszewski i Katarzyna Lubnauer mówiliśmy głośno nie zamachowi na media,...Opublikowany przez Młodzi .Nowocześni - Łódzkie Sobota, 13 lutego 2021
Sławomir Nałęcz, były urzędnik GUS-u, wygrał sprawę o naruszenie dóbr osobistych z TVPKilka lat temu w "Wiadomościach" TVP ukazał się materiał, w którym pojawił się wizerunek mężczyzny w negatywnym kontekścieStacja będzie musiała oficjalnie przeprosić Nałęcza i wypłacić mu odszkodowanieAutorem materiału TVP, w którym znalazł się wizerunek Sławomira Nałęcza, był Marcin Tulicki.
Kamera TVP uchwyciła niecodzienny widok podczas Pucharu Świata w ZakopanemW słoweńskim sztabie pojawił się mężczyzna, który na nogach miał tylko klapkiTemperatura wynosiła -11 stopniMożna pokusić się o twierdzenie, że podczas ostatnich skoków narciarskich w Zakopanem panowała bardzo ciepła atmosfera.
Do Rady Etyki Mediów wpłynęła skarga Sylwii Dejny. Autorka zgłosiła dwa artykuły TVP Info. Pierwszy o tytule "Matka zabiła synków nożem. Nowe okoliczności tragedii pod Inowrocławiem". Drugi o tytule "Manuela Gretkowska oddała matkę do domu opieki. Wyjaśnia powody. Preparat na przedłużenie erekcji" - czytamy we wniosku15 lutego eksperci zapoznali się z załącznikami i stwierdzili, że doszło do naruszenia zasady etyki i tolerancji. Odpowiedzi na dokument udzielił Andrzej KrajewskiAutorzy analizy wskazali na "manipulacje", "haniebne treści", a także "działania polityczne"TVP Info poinformowało opinię publiczną o tragedii dwojga dzieci, które zostały zabite przez swoją mamę, przy użyciu ostrego narzędzia. Autorka skargi, Sylwia Dejny podkreśla, że treść artykułu nie budzi jej wątpliwości. Zwróciła jednak uwagę na zdjęcie wyróżniające, które zostało załączone we wniosku.
W ostatni wtorek, 16 lutego "Wiadomości" TVP ogłosiły "artystyczny transfer roku". Okazało się, że Agustin Egurrola zrezygnował ze współpracy z TVN-em, by pełnić funkcję jurora w najnowszej edycji projektu "Dance, Dance, Dance"Poza Egurolą jury będzie składać się z Idy Nowakowskiej i Joanny Jędrzejczak. Michał Piróg oskarża artystów o legitymizowanie działań Telewizji PolskiejCzłonek zespołu "Top Model" opublikował zaskakujący wpis na platformie Instagram. "Jestem w szoku, że połowa tego składu wybrała się na bal reżimowej telewizji. Mówiąc: to tylko rozrywka" - czytamyOd marca 2019 roku Telewizja Polska zaprezentowała dwie edycje "Dance, Dance, Dance". Projekt złożony jest z celebrytów, którzy zestawieni w pary, konkurują ze sobą o uznanie jurorów i tytuł zwycięzcy programu. 5 marca ruszy premiera 3. sezonu show. Zasili go gwiazdor TVN-u, Agustin Egurolla.
Aktor Piotr Zelt grał w emitowanym przez TVP serialu "Dziewczyny ze Lwowa"Teraz Piotr Zelt krytykuje Telewizję PublicznąZdaniem aktora praca w TVP jest obecnie "czymś niegodnym"Jak podaje Wirtualna Polska aktor Piotr Zelt krytycznie wypowiedział się na temat Telewizji Publicznej, z którą do niedawna jeszcze sam współpracował, grając w emitowanym przez TVP serialu "Dziewczyny ze Lwowa".
"O mnie się nie martw" jest serialem emitowanym przez Telewizję Polską od 2014 roku i przedstawia historię Igi Maleckiej, która decyduje się na zerwanie nieudanego małżeństwaW ciągu 6 lat powstało 14 serii, co przekłada się na 168 odcinków show. Widzowie nie ujrzą zakończenia produkcji, ponieważ TVP niespodziewanie rozwiązało współpracę z Akson StudioZ widzami, za pośrednictwem mediów, pożegnała się Aleksandra Adamska, Kasia Ankudowicz, Joanna Kuderska, Joanna Kurowska, a także Jacek Felix Knap- Dzisiaj moje serce krwawi - powiedziała na Instagramie Aleksandra Adamska, nie kryjąc wzruszenia przed swoimi obserwującymi. Wieści o utracie angażu otrzymała dzień przed nagraniem InstaStories. Niespodziewanie skontaktował się z nią kierownik produkcji, informując, iż TVP nie przedłużyło umowy z Akson Studio.- Jest mi smutno, że z dnia na dzień została rozdzielona moja zawodowa rodzina, bo byliśmy ze sobą od pięciu lat - dodawała.
Wyliczenia zostały przeprowadzone przez grupę, tworzącą stronę "Oglądam »Wiadomości«, bo nie stać mnie na dopalacze". Badanie udostępniono za pośrednictwem FacebookaPodczas analizowania materiałów nie uwzględniono występów prezesa Orlenu, Daniela Obajtka, a także polityków zza granicy, czyli prezydenta Ukrainy, premiera Węgier, czy też ministra w jego rządzieJeszcze w 2019 roku Jacek Kurski mówił, że Telewizja Polska jest ostoją prawdy i pluralizmu. Tymczasem działacze Zjednoczonej Prawicy niemal codziennie gościli w "Gościu Wiadomości""Furia na TVP to atak na ostoję prawdy i pluralizmu medialnego w Polsce. Nie damy się zastraszyć" - zapewniał prezes spółki. Z opublikowanej tabeli wynika jednak, że "Gość Wiadomości" mógł nie dać opozycji odpowiedniego pola do komentowania bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Podczas wykonywania pracy nie uwzględniono także medyków, profesorów, ekspertów, czy muzyków. Pod uwagę wzięto jedynie polityków ugrupowań zasiadających w parlamencie. Szczucie i sianie nienawiści wobec TVP skutkuje fizyczną przemocą wobec naszych dziennikarzy. Zwróciłem się do stosow. władz o dodat. ochronę obiektów spółki i ukaranie agresorów. Furia na TVP to atak na ostoję prawdy, wolności pluralizmu medialnego w PL.Nie damy się zastraszyć— Jacek Kurski PL (@KurskiPL) February 3, 2019