wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Młodzieżówka Nowoczesnej rozpoczęła akcję. Wysłali paski z Wiadomości TVP do posłów

14 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Paski TVP zostały zarchiwizowane przez działaczy Młodych Nowoczesnych. Aktywiści przygotowali ujęcia z wydań "Wiadomości" TVP, by przekazać je parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości. Celem akcji jest zaprotestowanie wobec podatku od reklam.

  • Minister finansów chce opodatkować dochody od reklam, będące głównym źródłem utrzymania stacji telewizyjnych, radiostacji i prasy

  • Przeciw ustawie protestują nie tylko dziennikarze, ale też politycy. Młodzieżówka Nowoczesnej przygotowała specjalne listy dla 235 posłów Zjednoczonej Prawicy

  • W pismach przedstawiono część najbardziej bulwersujących pasków TVP. "Ideologia LGBT niszczy rodzinę", "Sąd Najwyższy niszczy państwo polskie" - czytamy

Jak podali dla "Wirtualnej Polski" działacze młodzieżówki Nowoczesnej, posłowie PiS-u otrzymali paski TVP o następującej treści: "Polska opozycja przeciwko Polsce", "Sąd Najwyższy niszczy państwo polskie", "Dzieci na sprzedaż dla homoseksualistów", "Kogo drażni polski patriotyzm?", "Ideologia LGBT niszczy rodzinę", "Brukselskie elity atakują Polskę", "Lewacki faszyzm niszczy Polskę", "Pseudoelity zazdroszczą Polakom Sylwestra", "Szkalują patriotów, gardzą Polakami".

Dzisiaj podczas konferencji razem z Marcin Gołaszewski i Katarzyna Lubnauer mówiliśmy głośno nie zamachowi na media,...

Opublikowany przez Młodzi .Nowocześni - Łódzkie Sobota, 13 lutego 2021

Paski TVP trafią prosto na biurka posłów Prawa i Sprawiedliwości. Działacze Nowoczesnej mają dość

"Wolne media są gwarantem wolności obywatelskich, a ich zniszczenie oznaczać będzie koniec wolności słowa w Polsce. Bez nich trudno mówić o rzetelnym dziennikarstwie" - przekonują aktywiści za pośrednictwem Facebooka.

Paski TVP zostały też wydrukowane i przyklejone na drzwiach biur poselskich polityków Prawa i Sprawiedliwości. Do parlamentarzystów z obozu rządzącego skierowano także pytania o ocenę działalności Telewizji Polskiej. 

  • Czy Pani/Pana zdaniem TVP i inne media publiczne dobrze wydają dane im 2 mld złotych?

  • Czy media powinny być pluralistyczne?

  • Czy popiera Pan/Pani pomysł podatku od mediów?

Członkowie Młodych Nowoczesnych prezentowali materiały prasowe publicznego nadawcy także w Wieluniu i Toruniu. Wiele wskazuje na to, że podatek od reklam może zostać odrzucony już w pierwszym czytaniu. Wszystko za sprawą Porozumienia, które wyraziło niepokój przepisami zawartymi w projekcie. Wiemy też, że Senat będzie dążył do zablokowania inicjatywy. 

Paski TVP, a także działalność Telewizji Polskiej bulwersuje nie tylko szerokie spektrum "liberalnej opozycji". Sprzeciw wobec materiałów stacji wyrażają także posłowie Konfederacji i partii Kukiz'15. Warto podkreślić, że w programach publicznego nadawcy ogranicza się obecność polityków Porozumienia. 

Najgorsze paski TVP. To zastaną posłowie PiS na drzwiach swojego biura. Takich pasków z publicznej telewizji jest...

Opublikowany przez Młodzi .Nowocześni - Łódzkie Sobota, 13 lutego 2021

Konflikt na linii prywatne media-TVP nie wynika z różnicy przekazów, a ze źródeł utrzymania. Grupy mediowe nie mogą liczyć na dofinansowania ze Skarbu Państwa czy wpływy z abonamentu RTV. Co więcej, 35% dochodów z podatku ma trafić na specjalny Fundusz Wspierania Kultury w Obszarze Mediów. Budzi to podejrzenia, jakoby część środków miała trafić właśnie do publicznej stacji. 

Pod siedzibą TVP3 Łódź mówimy wyraźnie: Nie dla haraczu dla mediów! Wolne media są gwarantem wolności obywatelskich, a...

Opublikowany przez Nowoczesna Łódzkie Sobota, 13 lutego 2021

Jeszcze na początku lutego przeprowadziliśmy wywiad z Adrianem Kleciem, który obejrzał blisko 250 wydań "Wiadomości" TVP. Student dziennikarstwa archiwizuje i relacjonuje wyemitowane materiały na stronie "TVPiSCodzienny". Obejrzał 250 wydań "Wiadomości" TVP. "Jak biuletyn informacji partyjnej".

Zapytaliśmy naszego rozmówcę o ocenę najbardziej niepokojących treści, jakie ukazały się w wieczornym dzienniku informacyjnym. - Wyróżniłbym materiały z przełomu października-listopada 2020 roku, dotyczące Strajku Kobiet. To, jak obecnie jest odbierany Strajk Kobiet, jest zupełnie innym tematem, ale na samym początku Strajk posiadał ogromną liczbę zwolenników. Wyliczono nawet, że były to największe protesty w historii Polski - podawał. 

- TVP w "Wiadomościach" przedstawiła setki tysięcy młodych osób, martwiących się o los nie tylko prawa aborcyjnego, ale przede wszystkim swojej ojczyzny, jak najgorsze, skrajnie-lewackie, agresywne zło. Było to całkowite zaprzeczenie stanu faktycznego, gdyż w tamtym momencie wielu uczestników protestów miało bardzo zróżnicowane poglądy, a przedstawiono wszystkich, jak najgorsze odłamy "skrajnego lewactwa" - dodawał.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualna Polska/Facebook/Młodzi Nowoczesnej]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >