WOŚP. Piotr Molecki/East News/Andrzej Iwańczuk/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News/Andrzej Iwańczuk/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Stycznia 2021

"Zorganizujemy studio WOŚP jak TVP Sylwestra, ale bez statystów". Owsiak śmieje się z imprezy Telewizji Polskiej

Lider WOŚP już 31 stycznia będzie prowadził Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tymczasem rząd przedłużył obostrzenia aż do 31 stycznia. Postanowiło do planowany przez Owsiaka koncert pod znakiem zapytania. Działacz charytatywny wspomniał i wskazał, że będzie wzorować się TVP.

  • Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu etapu odpowiedzialności do 31 stycznia
  • Tymczasem 31 stycznia miał odbyć się 29. Finał WOŚP zwieńczony koncertem
  • Jurek Owsiak zapowiedział, że nie przesunie akcji. Społecznik wyśmiał i przypomniał o "Sylwestrze Marzeń" TVP
  • Otrzymaliśmy informacje o warunkach przeprowadzeniu koncertu oraz zbiórki pieniędzy

"Fundacja WOŚP informuje, że 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie" - zapowiedział założyciel WOŚP za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Fundacja WOŚP informuje, że 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Grać będą z nami wolontariusze z...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 12 stycznia 2021

Lider WOŚP się nie ugnie. Wiemy w jakich warunkach zorganizowany zostanie koncert pod PKiN

Studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowane tak, jak zrobiło to TVP podczas zabawy sylwestrowej. "Zorganizujemy studio WOŚP jak TVP sylwestra, ale bez wynajętych statystów! - a nawet z jeszcze lepszym zabezpieczeniem medycznym, bo mamy ogromne doświadczenie tworzenia od 20 lat szpitala polowego na naszym festiwalu Pol'and'Rock Festival" - dodawał Owsiak, przypominając, że jego fundacja od 20 lat szkoli z zakresu udzielania pomocy medycznej.

Skontaktowaliśmy się z Anną Orzech, dyrektorką wydziału komunikacji WOŚP, która wskazała dla naszej redakcji, jak będzie wyglądała tegoroczna zbiórka pieniędzy, a także, w jakich warunkach zostanie przeprowadzony koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 - Wolontariusze dostaną od nas maseczki ochronne klasy FFP2, a także maseczki materiałowe od sieci Play, wszystkie sztaby w zależności od wielkości dostaną płyny dezynfekujące Septilver OXO i materiały edukacyjne/logistyczne wspierające bezpieczne przeprowadzenie zbiórki - zapewniała naszą redakcję Anna Orzech.

RMF FM: wicepremier zakażony koronawirusem. Wiadomo, jak się czuje Jacek SasinRMF FM: wicepremier zakażony koronawirusem. Wiadomo, jak się czuje Jacek SasinCzytaj dalej

Organizatorzy akcji charytatywnej przygotowali cały szereg zabezpieczeń, chroniących wolontariuszy przed zakażeniem. Restrykcje obejmą między innymi odbieranie i zdawanie puszek. - Razem z Booksy umożliwimy sztabom i wolontariuszom umawianie się na konkretny dzień i godzinę na odebranie i zdawanie puszek, żeby nie generować tłoku - słyszymy.

Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Wiemy, że każdy, kto będzie na terenie studia, przejdzie test na obecność koronawirusa. 

- W związku z pandemią nie organizujemy też imprezy masowej i koncertu, ale stawiamy na internetową transmisję występów artystów. Wszystkie osoby przebywające na terenie studia (poza prowadzącymi w trakcie wystąpień) będą musiały mieć zasłonięte nos i usta - deklaruje Anna Orzech. 

Obostrzenia dotyczą także wręczania czerwonych serduszek z logiem WOŚP. Jerzy Owsiak poinformował, że już wydrukowano je w nakładzie aż 35 milionów. Wolontariusze dotychczas samodzielnie naklejali je na kurki, czapki czy szaliki darczyńców. W tym roku materiał będzie wręczany z ręki do ręki. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Jurek Owsiak/WTV]