wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP wynajęło Teatr Wielki. Na jednej z najsłynniejszych scen wystąpił Zenek Martyniuk

12 Lutego 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpił "król disco polo" Zenek Martyniuk. Występ ma zostać wemitowany przez TVP2 w ramach "Walentynkowego koncertu życzeń". Dyrektor teatru tłumaczy, że wynajmując scenę TVP, nie wiedział, kt

  • Z okazji Walentynek TVP2 wemituje "Walentynkowy koncert życzeń"

  • Widzowie obejrzą koncert Zenka Martyniuka

  • Występ został zarejestrowany w Teatrze Wielkim w Łodzi

  • Wybór tego miejsca na koncert gwiazdy disco polo wywołuje kontrowersje

Na najbliższą niedzielę przypadają Walentynki. Z tej okazji już w sobotę na TVP2 będzie można obejrzeć "Walentynkowy koncert życzeń", w ramach którego wraz zespołem Akcent Polska wystąpi "król disco polo" Zenek Martyniuk. Chociaż właściwie należałoby napisać: "wystąpił", bo - jak podaje Gazeta Wyborcza - występ został już nagrany. I to w nie byle jakim miejscu.

"Wyjątkowy spektakl muzyczny", jak zapowiada wydarzenie TVP, zarejestrowany został w Teatrze Wielkim w Łodzi. "To będzie największa walentynkowa impreza w Polsce. (...) Transmisja w sobotę od 20.00 na antenie TVP2" - zapowiada TVP.

Występ Zenka Martyniuka wywołuje kontrowersje

Wybór takiego miejsca na koncert "króla disco polo" wywołuje kontrowersje wśród komentatorów, którzy wcale nie są nieprzychylnie nastawieni do samego Martyniuka i jego twórczości, zwracają jednak uwagę, że reprezentowany przez niego styl muzyczny nie do końca wpisuje się w misję instytucji, jaką jest Teatr Wielki.

"To jest jakiś żart - gdzie jest sztuka adekwatna do miejsca, jakim jest Teatr Wielki? Tam byłem na Strasznym Dworze, ale strasznego koncertu nie zniosę. Jako muzyk z łódzkiego środowiska jest mi trochę wstyd, z całym szacunkiem dla Pana Zenka i jego twórczości" - czytamy w jednym ze wpisów przywoływanych przez Gazetę Wyborczą.

"Z całym szacunkiem dla Pana Zenona, ale Disco Polo w Teatrze Wielkim to już upadek kultury i sztuki" - brzmi kolejny komentarz pod wpisem informującym o występie Zenka Martyniuka opublikowanym na Facebooku przez Łódzkie Wiadomości Dnia - serwis informacyjny TVP3 Łódź.

[EMBED-1569]

Jak podaje Gazeta Wyborcza, do sprawy odniósł się dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi Dariusz Stachura. - Nie wiedzieliśmy, kto wystąpi. Scenariusz pisze dla nas COVID. Zawsze wynajmowaliśmy scenę kabaretom i organizatorom spektakli komediowych, a w pandemii wyjątkowo muszę myśleć o artystach - przywołuje słowa Stachury Gazeta Wyborcza.

Na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi pojawiło się także w związku z zaistniałą sytuacją oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że "jedną z istotnych sfer działalności Teatru Wielkiego w Łodzi, która przynosi realne wpływy, jest odpłatne udostępnienie budynku na różne eventy oraz wydarzenia artystyczne. Forma uzyskiwania przychodów w ten sposób jest szeroko praktykowana. **Wszystkie decyzje w związku z koncertem _Walentynkowy koncert życzeń, który był nagrywany w siedzibie Teatru Wielkiego w Łodzi, m.in. dobór zaproszonych artystów czy program koncertu, podejmowała Telewizja Polska,** która jest organizatorem tego wydarzenia._"

W oświadczeniu przedstawiciele instytucji zapewniają zarazem, że wynajem sceny Teatru Wielkiego w Łodzi przez TVP na potrzeby walentynkowego koncertu Zenka Martyniuka nie zakłócił bieżącej pracy artystycznej placówki.

Mimo wszystko cała sytuacja może budzić mieszane uczucia. - Wstyd jak nie wiem. Mogli chociaż nie używać nazwy "Teatr Wielki" - przekazał Gazecie Wyborczej anonimowo jeden z pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Orędzie Tomasza Grodzkiego w TVP. Marszałek uderzył w Telewizję Polską na jej antenie

  • Nie żyje Larry Flynt. Zmarł w wieku 78 lat

  • Jabłonowski zadzwonił do TVN-u i zwyzywał recepcjonistkę. Skandaliczne zachowanie polskich "patriotów"

Julian BakułaAutor

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >