wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wpadka w TVP Info. Widzowie usłyszeli zakulisową rozmowę prezenterki

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W ostatnim czasie o TVP Info i całej Telewizji Polskiej mówi się w zupełnie innym kontekście. Widzom oraz krytykom serwisu informacyjnego publicznego nadawcy nie umknęła jednak zabawna wpadka na żywo. W czasie, gdy na ekranie pojawił się rzecz

Powoli hitem internetu staje się nagranie fragmentu programu TVP Info, gdzie w centrum zainteresowania znajduje się prezenterka prowadząca program. Dziennikarka stała się kolejną "ofiarą" wpadek programów na żywo.

Podobnie jak inne telewizje, TVP Info oczekiwało na rozpoczęcie konferencji prasowej rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza. Niestety, chociaż obraz nadążył za wydarzeniami, to osoba odpowiedzialna za kwestie techniczne nie dopilnowała jednego małego szczegółu — wyłączenia mikrofonu prezenterki.

Wpadka w TVP Info: nie wygłuszono mikrofonu prezenterki

Rutynowe w ostatnim czasie wydarzenie dla wszystkich stacji telewizyjnych stało się początkiem zabawnej wpadki w TVP Info. Małe niedopatrzenie sprawiło, że słowa prezenterki w czasie konferencji prasowej usłyszeli widzowie.

Od niemal roku rządzący nieustannie zwołują kolejne konferencje. Od marca 2020 r. wiadomo jednocześnie, że podawane w komunikatach godziny należy uznawać za godziny orientacyjne, gdyż niemal nigdy spotkania z mediami nie rozpoczynają się o czasie.

Telewizje w oczekiwaniu na rozpoczęcie się konferencji prowadzą swoje programy, często rozmawiając z reporterami. Nie inaczej było i przy okazji wpadki TVP Info.

Prezenterka rozpoczęła rozmowę z dziennikarką, która mówiła o szczepieniach przeciwko COVID-19 i niemal natychmiast TVP Info poinformowało, że z racji rozpoczęcia się konferencji rzecznika MZ właśnie tam przeniesieni zostaną widzowie. Jest to standardowy zabieg w czasie tworzenia telewizji na żywo.

Niestety, chociaż wizualnie wszystko zadziałało, to już kwestia wyłączenia dla widzów mikrofonu dziennikarki nie poszła tak podręcznikowo, jak powinna. Słowa, które trafić miały zapewne do reżyserki programu TVP Info lub operatora, usłyszeli również widzowie.

Uroki telewizji na żywo pokonały TVP Info

Oczywiście TVP Info nie jest jedyną stacją, która zaliczyła podobną wpadkę. Tworzenie programów na żywo związane jest z podobnymi psikusami od losu oraz technicznego zaplecza. W tym formacie nie ma szans na naprawienie błędów i powtórzenie ujęcia — widzowie są na bieżąco świadkami wszystkiego, co dzieje się na antenie.

W czasie, gdy prezenterka TVP Info prowadząca wydanie poinformowała, że rozmowę z reporterką na temat szczepień należy przerwać ze względu na rozpoczęcie konferencji, wszystko wyglądało, jak należy.

Na ekranie pojawił się rzecznik Ministerstwa Zdrowia i wszystko wskazywało na to, że ekipa TVP Info wzorcowo poradziła sobie z nagłą zmianą tematu. Niestety nagle z tła dobiegł wyraźny głos prezenterki, który nie powinien trafić na antenę.

- Trochę ją przekrzyczałam - usłyszeli widzowie TVP Info i mogli być zdziwieni dodaniem narratora. To jednak nie koniec zakulisowej uwagi, która miała trafić zapewne tylko do reżysera programu, a nie do rzeszy odbiorców programu informacyjnego.

Zakulisowa uwaga trafiła wprost do widzów

Wpadka w TVP Info to zapewne nic innego jak ludzki błąd ze strony technicznej. Po przełączeniu wizji na konferencje rzecznika MZ zapomniano o wygłuszeniu mikrofonu przypiętego do prowadzącej program.

- Nie widziałam, czy on już gada, nie gada. W tej masce nic nie widać - dodała jeszcze dziennikarka. Zapis z fragmentu wydania TVP Info z wpadką staje się hitem internetu.

Źródło: WP / Facebook.com@OgladamWiadomosci / TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Możesz nawet nie wiedzieć, że gwałcisz. A trauma u ofiary pozostanie na długo

  • Marcin Wrona trafił do szpitala. Opublikował zdjęcie posiłku, który mu podano

  • Protest mediow. Kolejnych 4 polityków opuszcza Porozumienie

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >