wtv.pl > Polska > TVP wypuści specjalny film, ma uderzyć w Donalda Tuska. Właśnie podano datę premiery
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:27

TVP wypuści specjalny film, ma uderzyć w Donalda Tuska. Właśnie podano datę premiery

wtv
WTV.pl
  • Reżyser "Nic się nie stało" wyemituje kolejny film pt. "Taśmy Amber Gold"

  • Premiera będzie miała miejsce na kanale TVP1 13 stycznia

  • Telewizja Polska już promuje materiał, który uderzy w Donalda Tuska

"Premiera nowego filmu Sylwestra Latkowskiego »Taśmy Amber Gold« już 13 stycznia na antenie TVP1" - czytamy we wpisie Telewizji Polskiej na Twitterze.

Zaprezentowano także zwiastun, ukazujący fragmenty, mające wzbudzić ciekawość odbiorcy. Jak wynika ze zapowiedzi, w centrum przedsięwzięcia znajdzie się Donald Tusk oraz jego bliscy.

Co odpowie Donald Tusk? Publiczny nadawca już ogłosił zaskakujący projekt

"Co wiedział premier Tusk?", "Zaginione złoto", "Ślepe śledztwa", "Kto stał za Amber Gold?", "Sekrety służb", "Historia z pierwszych stron gazet" - brzmią śródtytuły do najnowszej produkcji Sylwestra Latkowskiego. Już teraz wiemy, że dokument będzie opierał się na pracach sejmowej komisji śledczej do spraw afery Amber Gold.

Przewodniczącą parlamentarnego organu jest Małgorzata Wasserman

W sprawę zaangażowany był między innymi syn Donalda Tuska. Michał Tusk, bo o nim mowa, zmagał się z oskarżeniami dotyczącymi wyjawienia twórcy piramidy finansowej poufnych danych o portach lotniczych. Przypomnijmy, że rodzina premiera współpracowała z OLT Express oraz z gdańskim Portem Lotniczym.

Ostatecznie w 2018 roku Łódzka Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo przez wzgląd na brak znamion przestępstwa. Jak widać, TVP wciąż ma zamiar drążyć temat, przypominając, że skandal miał miejsce za rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Sylwester Latkowski mówi wprost: "W 2019 roku zapadł wyrok w tej sprawie i dla wielu oznacza to koniec afery Amber Gold. Nie dla mnie. To będzie moja opowieść. Obejrzyjcie film i już sami ułóżcie sobie układankę" - czytamy we wpisie reżysera współpracującego z TVP.

Założyciela piramidy finansowej oskarżono o poświadczenie nieprawdy, działalność kantorową bez wpisu do rejestru, nieskładanie sprawozdań finansowych spółki oraz prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia. Zarzuty o niedopełnienie obowiązków postawiono także pracownikom gdańskich urzędów skarbowych oraz sądów.

Straty spowodowane działalnością Amber Gold zostały oszacowane przez prokuraturę na aż 851 milionów złotych

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Twitter/TOPTVPINFO/Sylwester Latkowski]

Powiązane