wtv.pl > Polityka > Reporter TVP wyciągał śmieci i rozrzucał je po trawie. PiS pomógł mu znaleźć nową pracę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:27

Reporter TVP wyciągał śmieci i rozrzucał je po trawie. PiS pomógł mu znaleźć nową pracę

wtv
WTV.pl
  • Onet przekazał informacje na temat byłego reportera TVP 3 Lublin, który zasłynął rozrzucaniem śmieci na potrzeby materiału

  • Tomasz Zalewa obecnie zatrudniony jest w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie

  • Wiadomość ta potwierdzona została przez rzecznika instytucji, a na stanowisko były dziennikarz TVP został zatrudniony bez ogłaszania konkursu

Standardy oraz rzetelność materiałów prezentowanych przez TVP są ostatnimi czasy dość mocno podważane, a afera związana z reporterem Tomaszem Zalewą na pewno nie pomogła naprawić nadszarpniętego wizerunku.

Okazuje się, że związany do niedawna z TVP3 Lublin dziennikarz szybko znalazł nową drogę rozwoju zawodowego. Z pomocą przyszedł Urząd Marszałkowski, który kierowany jest przez polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Reporter TVP rozrzucał śmieci po trawie

Warto przypomnieć, dlaczego nowe miejsce pracy byłego dziennikarza TVP budzi tak duże kontrowersje. Reporter Tomasz Zalewa w połowie sierpnia stworzył wyjątkowo stronniczy materiał, mający udowadniać, iż włodarze Lublina nie dbają o skwer im. Lecha Kaczyńskiego.

W tym celu chciał pokazać widzom publicznego nadawcy śmieci walające się po trawie. Niestety, zdaniem dziennikarza było ich zbyt mało, aby dostatecznie zobrazować jego wizję, dlatego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, dosłownie.

Operator co prawda mógł uchwycić kilka kadrów z butelkami i papierami obecnymi na zieleni skweru, jednak reporter TVP3 Lublin nie powiedział widzom, że własnoręcznie wyjął śmieci z publicznego kosza i udekorował nimi okolicę. Po emisji materiału profil "Miasto Lublin" postanowił pokazać kulisy pracy Tomasza Zalewy.

- Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje "dziennikarstwo". Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający. Tak się złożyło, że "rzetelną" telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin - przeczytać można w opublikowanym na Facebooku 13 sierpnia nagraniu z miejskich kamer.

Reakcja decydentów stacji była stosunkowo szybka, gdyż zdecydowano się na natychmiastowe rozwiązanie umowy z Tomaszem Zalewą, podkreślając, że jego działania były jego osobistą motywacją, a nie standardami pracy w TVP. Na szczęście zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków szybko zostało docenione w innym miejscu, prowadzonym podobnie jak Telewizja Polska przez polityka związanego z PiS.

Dziennikarz TVP zatrudniony został w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim

Onet poinformował, że były reporter TVP3 Lublin Tomasz Zalewa zatrudniony został w tamtejszym Urzędzie Marszałkowskim. Od 2018 r. kieruje nim Jarosław Stawiarski, który był posłem i wiceministrem sportu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Największe zainteresowanie w tym wszystkim wzbudza fakt, iż na stanowisko piastowane obecnie przez Tomasza Zalewę nie został ogłoszony konkurs. Wiadomość tę potwierdził Remigiusz Małecki, pełniący funkcję rzecznika prasowego marszałka województwa lubelskiego.

- Pan Tomasz Zalewa złożył podanie o pracę w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, które zostało rozpatrzone pozytywnie. Od 4 stycznia br. pracuje jako pomoc administracyjna w Oddziale Administracyjnym w Departamencie Organizacyjno-Prawnym - przekazał w rozmowie z portalem Onet rzecznik. Dodał jednocześnie, że przyjęty został bezkonkursowo, gdyż zajmowana przez niego posada nie wymaga prawnie rozpisywania takiego konkursu.

Były dziennikarz TVP ma obecnie zupełnie inny zakres obowiązków niż dotychczas. Piastowane przez niego stanowisko zapewne nie dostarcza tak wielu emocji, jak praca w TVP, jednak jednocześnie gwarantuje zdecydowanie spokojniejszy przebieg dnia.

Od rozrzucania śmieci na potrzeby TVP, po zamawianie kawy dla urzędu

Portal Onet przekazuje, iż zgodnie z informacjami dostępnymi publicznie, były pracownik TVP obecnie zajmuje się m.in. najmem powierzchni, pieczątkami urzędu, czy zaopatrywaniem instytucji w kawę i herbatę.

Źródło: Onet / Facebook.com Miasto Lublin

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane