TVN. YouTube/TVN/18.02.16/ScreenŹródło: YouTube/TVN/18.02.16/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Lutego 2021

TVP Info opublikowało materiał o kłótni Michała Piróga z Augustinem Egurrolą

Gwiazdorzy TVN-u weszli w poważny spór. Augustin Egurrola po latach współpracy z komercyjną stacją wszedł w skład sędziowski programu TVP "Dance, Dance, Dance". Dawny współpracownik tancerza, Michał Piróg powiedział o "balu reżimowej telewizji".

  • W ostatni wtorek, 16 lutego "Wiadomości" TVP ogłosiły "artystyczny transfer roku". Okazało się, że Agustin Egurrola zrezygnował ze współpracy z TVN-em, by pełnić funkcję jurora w najnowszej edycji projektu "Dance, Dance, Dance"
  • Poza Egurolą jury będzie składać się z Idy Nowakowskiej i Joanny Jędrzejczak. Michał Piróg oskarża artystów o legitymizowanie działań Telewizji Polskiej
  • Członek zespołu "Top Model" opublikował zaskakujący wpis na platformie Instagram. "Jestem w szoku, że połowa tego składu wybrała się na bal reżimowej telewizji. Mówiąc: to tylko rozrywka" - czytamy

Od marca 2019 roku Telewizja Polska zaprezentowała dwie edycje "Dance, Dance, Dance". Projekt złożony jest z celebrytów, którzy zestawieni w pary, konkurują ze sobą o uznanie jurorów i tytuł zwycięzcy programu. 5 marca ruszy premiera 3. sezonu show. Zasili go gwiazdor TVN-u, Agustin Egurolla. 

Spięcie gwiazdorów TVN. Egurrola przeszedł do TVP

Egurrola oceniał występy artystów w programie "You Can Dance - Po prostu tańcz". Następnie przez aż 13 edycji programu TVN "Taniec z gwiazdami" odpowiadał za oprawę taneczną. Od 2013 roku zaś ekspert występował w "Mam talent!". 

Nie znamy przyczyn, dla których jedna z twarzy komercyjnego medium zdecydowała się na współpracę z publicznym nadawcą. Co więcej, decyzja została ogłoszona w wieczornym dzienniku informacyjnym Telewizji Polskiej. "Wiadomości" TVP znane są zaś z niewybrednych komentarzy pod adresem grup z szerokiego spektrum "anty-PiS-u", a także samego TVN-u. 

Nerwów na wodzy nie utrzymał Michał Piróg, publikując mocny wpis na platformie Instagram. "Jestem w szoku, że połowa tego składu wybrała się na bal reżimowej telewizji. Mówiąc: to tylko rozrywka" - czytamy. Tancerz podał, że na balach wielu "s******li" również pojawiali się artyści, tłumacząc, iż chodzi jedynie o rozrywkę. Juror "Top Model" zwrócił uwagę na subiektywność swoich odczuć. Według niego, każdy może robić co chce.  

Zaostrzenie obostrzeń niemal pewne. Rząd chce ponownie zamknąć stoki narciarskieZaostrzenie obostrzeń niemal pewne. Rząd chce ponownie zamknąć stoki narciarskieCzytaj dalej

Konflikt wykorzystała Telewizja Polska, przypominając o incydencie z udziałem niedoszłego finalisty "Top Model" - Dominica D'Angelici. Warto podkreślić, że mężczyzna tuż przed wejściem do ostatniego etapu konkursu musiał zmierzyć się z oskarżeniami o podjęcie czynności seksualnych z osobą nieletnią. Model miał zostać skazany na 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. 

W obronie mężczyzny stanął Michał Piróg. TVP opublikowało dawny wpis tancerza. "Jest mi przykro, że nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść" - mogliśmy przeczytać 24 listopada. Sam artykuł zaś opatrzono tytułem "Piróg obraża Egurrolę za wybór TVP. Bronił skazanego za seks z nieletnią modela TVN". 

Dominic D'Angelica miał być ponownie aresztowany w roku 2014 wraz ze swoim bliźniakiem Stefanem. Wszystko przez wzgląd na dopuszczenie się pobicia, którego skutkiem było doprowadzenie do ciężkiego uszkodzenia ciała. Model został wyrzucony z programu chwilę po ujawnieniu doniesień, jednak rodzina ofiary nadużyć seksualnych miała poinformować TVN o kryminalnej przeszłości mężczyzny jeszcze w sierpniu 2020 roku. 

Sprawa byłego gwiazdora TVN-u jest regularnie poruszana przez Telewizję Polską. Jeszcze w sierpniu na antenie TVP zarzucano komercyjnej stacji "zaniedbania, o czym pisaliśmy 26 listopada. "Cały materiał Wiadomości TVP o TVN. Powód jest wyjątkowo zrozumiały".

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TVP Info/Instagram/Michał Piróg]