Jak twierdziła Lempart, "na konferencje prasowe zapraszamy dziennikarzy, a nie funkcjonariuszy PiS-u".
Kontrowersje wokół Marszu Niepodległości ponownie zostały sprowadzone do szukania wyimaginowanych prowokatorów. Organizatorzy wydarzenia wskazywali na działania "Antify", czyli nieformalnego ruchu antyfaszytowskiego. TVP przekazywało zgodną wersję zdarzeń i podobnie jak inne media pytało o pociągnięcie niektórych funkcjonariuszy do odpowiedzialności.
- Informacje były nieprawdziwe, przez co wprowadzały odbiorów w błąd - napisała KRRiT w odpowiedzi na skargę.
Nagrody Mediów Publicznych przyznaje TVP, Polskie Radio oraz Polska Agencja Prasowa. Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", zostały one wymyślone przez byłego posła Prawa i Sprawiedliwości, szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Wraz z odebraniem statuetki laureaci otrzymują 100 tys. zł.– Nagrody Mediów Publicznych pokazują otwartość tych mediów na świat polskiej kultury – przekonywał polityk PiS. I dalej: – Zostały wymyślone jako pewien sposób na jeszcze większe promowanie polskiej kultury w mediach publicznych i na podkreślenie wagi tych związków między mediami publicznymi a światem polskiej kultury.
Rzec by można - wszystko pozostaje w rodzinie. Nowym pracownikiem TVP został niedawno były małżonek Joanny Kurskiej, Tomasz Klimek. Reżyser może się poszczycić pracą nad koncertem, który wyemitowany został na antenie państwowej telewizji z okazji 11 listopada.
Telewizja Polska nieustannie musi mierzyć się z krytyką ze strony przeciwników partii rządzącej. Każdy z nas słyszał już oskarżenia o wspieranie Prawa i Sprawiedliwości oraz serwowanie jednostronnego przekazu. TVP zdaje się stawiać na polaryzację opinii publicznej, jednak zadziwiający jest fakt promowania nowego "eksperta" Marcina Najmana.
Po ponownym przejęciu władzy w Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego, spekulowano o złagodzeniu narracji, jaką serwuje publiczny nadawca. Mówiono, że skrajny przekaz ma wpływać negatywnie nawet na konserwatywną część opinii publicznej. Okazuje się jednak, że "Wiadomości" TVP nie mają zamiaru ustępować. Dzisiejsze wydanie wieczornego dziennika informacyjnego podsumowało bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Wśród nich była polityka rządu dotycząca walki z pandemią, ujawnienie danych policjantów przez posłankę Scheuring-Wielgus oraz wpis niemieckiego ambasadora w Polsce.
Aktor, którego widownia TVP mogła kojarzyć z występu w serialu "Na dobre i na złe", w ostatnim czasie żył w bardzo nieludzkich warunkach. Na jego rzecz prowadzona była zbiórka pieniędzy.
"Motel Polska" jest najnowszym projektem TVP. Medium wskazuje, że program o charakterze rozrywkowym ma podejmować bieżące tematy społeczno-polityczne. Na kanapach, w oddzielnych pokojach zasiadają goście telewizyjnego show, by komentować prezentowane im nagrania. Tematem ostatniego, jedenastego odcinka był trwający od 22 października Strajk Kobiet. Na pozór dobór uczestników nie budził wątpliwości. Zebrano osoby z różnych pokoleń i grup społecznych. Mogliśmy dostrzec nastolatków, seniorów, osoby w przedziale 40-50 roku życia.
Fragmenty ostatniego odcinka "Motelu Polska" TVP z miejsca stały się internetowym viralem. Program, w którym na pozór zwyczajni obywatele głoszą poglądy idące w pełnej zgodzie z ideologią partii rządzącej został już okrzyknięty przez internautów "największym festiwalem żenady tego roku".
O to, by TVP mogło w tym roku organizować oraz emitować dziecięcą wersję Eurowizji, Jacek Kurski stoczył niemałą batalię. Okazuje się, że prezes Telewizji Polskiej musiał zmierzyć się nie tylko z konkurentami z zagranicy. Na swoje szczęście mógł liczyć na wsparcie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.Po sensacyjnej drugiej z rzędu wygranej polskiej reprezentantki w Eurowizji Junior, TVP reprezentowane przez Jacka Kurskiego rozpoczęło starania o to, by widzowie z całej wspólnoty ponownie oglądali przedsięwzięcie organizowane przez polskiego narodowego nadawcę. Wszystko wskazuje na to, że prezes Telewizji Polskiej uważa wyniki oglądalności międzynarodowego konkursu za dowód swojej "potęgi".
W materiale "Flash News", specjalnym programie TVP Info, przygotowywanym z myślą o widzach w USA i Kanadzie, podsumowano finał Eurowizji Junior 2020, którego gospodarzem po raz kolejny została Polska.–Konkurs dobiegł końca. Walka była zacięta do samego końca. Tegoroczną edycję wygrała Valentina z Francji. Mimo wyzwań związanych z pandemią Telewizja Polska sięgnęła po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne – usłyszeliśmy na antenie publicznego nadawcy. Wszystko, rzecz jasna, w języku angielskim.
Podczas konferencji Strajku Kobiet dziennikarz zapytał o rzekome plucie na policjęPadły ostre słowa pod adresem TVP "dzika horda"Skomentowano brutalne zachowania służb mundurowychDziś o godzinie 13:00 odbyła się konferencja prasowa liderek Strajku Kobiet, w tym Marty Lempart. Na miejsce tradycyjnie nie wpuszczono przedstawicieli TVP, jednak mimo to, nie brakowało gorących momentów.
Ala Tracz zajęła 9. miejsce podczas tegorocznego konkursu Eurowizja JuniorTVP wykorzystało przegraną dziewczynki do ataku na konkurencyjne mediaManipulacja TVP budzi oburzenie wśród dużej części środowiska dziennikarskiegoTVP stosuje prawdziwie obrzydliwą metodę tworzenia sztucznego skandalu po poinformowaniu przez media o przegranej Ali Tracz podczas Eurowizji Junior.
Niesamowita laurka dla Radia Maryja w sobotnim wydaniu "Wiadomości" TVP.O działalności toruńskiego redemptorysty wypowiedzieli się m. in. Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda.TVP zwróciło również uwagę na fenomen Radia Maryja - katolickiego głosu w każdym domu.Nie wypowiedziano się o skandalicznej, sobotniej mszy, gdzie większość uczestników siedziała w ścisku i bez maseczek.Niezwykle propagandowe podsumowanie działalności redemptorysty w "Wiadomościach". Czy we wtorek sytuacja się powtórzy?
6 grudnia 2013 r. zmarła Lucyna Grobicka, która przez 19 lat prowadziła w TVP prognozę pogodyGwiazda Telewizji Polskiej zmarła zapomniana przez widzów w wieku 50 latLucyna Grobicka zmagała się z ciężką chorobąW internecie bez problemu znaleźć można archiwalne odcinki "Wiadomości" TVP, gdzie Lucyna Grobicka oczarowuje widzów swoimi występami na antenie. Pogodynka Telewizji Polskiej nie liczyła, że to właśnie ona zostanie wybrana z tłumu kandydatek, ale kiedy pojawiła się na ekranach w polskich domach, z miejsca stała się gwiazdą stacji.Ostatnie dni cenionej pogodynki TVP w ogóle nie przypominały jej barwnego życia. Zarówno tego przed kamerami, jak i poza nimi. 6 grudnia 2013 roku w wieku 50 lat zmarła Lucyna Grobicka. Niestety choroba okazała się od niej silniejsza.
Marta Manowska odwiedziła rodzinę Dawida szukającego miłość w programie "Rolnik szuka żony"Mama 29-latka nie kryła swojego rozgoryczenia tym, jak potoczyły się losy jej synaUdzieliła również reprymendy Józefowi, który słynie z naruszania granic i oburzającego zachowania noszącego znamiona napastowania seksualnegoTVP kończy emitować już 7. serię programu "Rolnik szuka żony". Z każdej serii wyłaniała się dotychczas jedna barwna osobowość, jednak tym razem producenci zgromadzili naprawdę interesującą mieszankę. Niestety obecność kamer i zainteresowanie sporej ilości Polek i Polaków nie gwarantuje szczęścia w miłości.Boleśnie przekonał się o tym nie tylko Józef określany przez widzów "Rolnik szuka żony" mianem "szybkie ręce". Na odmianę swojego losu liczył również Dawid, jednak młody rolnik musiał pogodzić się z porażką.
Justyna Śliwowska-Mróz po dwóch latach wygrała z PiS w sądzieDziennikarka, pracując nigdyś w TVP, oskarżyła partię o to, że wykorzystała jej wizerunek nielegalnieSąd Apelacyjny wydał wyrok, przychylający się do zarzutów stawianych przez Justynę Śliwowską-MrózO swoim sukcesie poinformowała za pomocą mediów społecznościowychBatalia prawna z PiS była trudną i wyczerpującą przygodą, ale Justyna Śliwowska-Mróz poinformowała właśnie, że sąd orzekł na jej korzyść. Na Instagramie opublikowany został długi wpis komentujący całą sprawę.Zdziwienie dziennikarki po tym, jak spot PiS został wyemitowany w paśmie telewizyjnym, było ogromne. Szybko jednak ustąpiło pewności, że nie pozwoli bezprawnie wykorzystywać swojego wizerunku, zwłaszcza w kwestii poglądów politycznych.
Na Twitterze TOP TVP Info pojawiła się kolejna zapowiedź filmu Sylwestra LatkowskiegoReżyser związany w przeszłości z tygodnikiem "Wprost" niedługo pokaże swój dokument na temat afery Amber GoldW "Taśmach Amber Gold" jednym z głównych bohaterów będą Donald Tusk oraz jego synSylwester Latkowski wraz z TVP produkuje film mający rzucić nowe światło na sprawę Amber Gold, którą w 2012 roku żyła cała Polska. Niestety wiele osób kwestionuje wartość merytoryczną prezentowanego materiału."Taśmy Amber Gold" kilkukrotnie już pojawiały się nie tylko w głównym serwisie informacyjnym TVP. W mediach społecznościowych zamieszczono właśnie kolejną zapowiedź filmu produkowanego przez reżysera związanego w przeszłości z tygodnikiem "Wprost".
Poseł Koalicji Obywatelskiej - Adam Szłapka po raz drugi wygrał w sądzie z publicznym nadawcąPrzedmiotem sprawy były niejawne zarobki reporterów TVPWymiar sprawiedliwości ponownie orzekł na korzyść politykaTelewizja Polska jest instytucją publiczną. Pracami medium kieruje zarząd oraz rada nadzorcza. Jest to także spółka skarbu państwa, która jest obserwowana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Radę Mediów Narodowych.
"Wiadomości" TVP przedstawiły wywiad z właścicielką sklepu w WaszyngtonieInternauci zauważyli, że logo WOŚP, jakie kobieta miała naklejone na ubranie zostało ocenzurowane"Wiadomości" TVP i szef TAI tłumaczą się z wpadkiSzef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej postanowił zabrać głos w dyskusji na temat jednego z ostatnich wydań "Wiadomości" TVP.
W serialu "Osiecka", który premierę miał 25 grudnia 2020 r. doszło do wpadki hisotrycznejW 3 minucie serialu widać, jak uczniowie stoją na tle mapy PRL, które powstało kilka miesięcy po tym, jak Agnieszka Osiecka zdała maturę i opuściła mury szkołyJacek Kurski nie skomentował wpadki, jednak nie omieszkał pochwalić się ponad 3 milionową widownią produkcji TVPPo raz kolejny TVP znalazło się w ogniu krytyki internautów. Tym razem powodem nie jest jednak promowanie szkodliwych i przekraczających granice zachowań Józefa z "Rolnik szuka żony", a historyczna wpadka w najnowszym serialu na temat życia Agnieszki Osieckiej.Jacek Kurski zdążył już pochwalić się wynikiem oglądalności TVP w czasie premiery pierwszego odcinka (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<), jednak nie zdecydował się na odniesienie do krążącej po sieci uwagi, iż producenci i scenografowie "Osieckiej" nie do końca osadzili historię we właściwych ramach czasowych.
Na Twitterze TVP Info umieściło fragment rozmowy z żołnierzem wspierającym kierowców, którzy utknęli w DoverPodczas rozmowy naruszono przepisy sanitarne, obowiązujące w Wielkiej BrytaniiWpis udostępnił sam ambasador RP w LondynieDo zdarzenia doszło 25 grudnia. W piątek do brytyjskiej miejscowości, gdzie kierowcy ciężarówek zmagają się z ograniczonym ruchem na granicy, przyjechało 30 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. "GW" informuje, że operacja "Zumbach" polega na wsparciu przy wykonywaniu testów na koronawirusa. Przedsięwzięcie relacjonowały kamery TVP.
Mieszkańcy Ostródy niezbyt przychylnie podeszli do organizowanego w ich mieście Sylwestra Marzeń.Na jednym z wiaduktów pojawił się baner z symbolem Strajku Kobiet i nieprzychylnym mediom państwowym hasłem.Co pozostali mieszkańcy miasta sądzą o imprezie?Większość z nich wypowiada się nieprzychylnie, tym bardziej, że miasto jest zamieszkałe w dużej mierze przez przeciwników rządu.
Impreza organizowana przez TVP dobiegła końca - Kurskiemu udało się dopiąć swegoUjęcia przedstawiały możliwe naruszenie dystansu, zapewniającego bezpieczeńśtwoAndrzej Horban nie kryje oburzenia "Takich imprez nie powinno się robić, nawet na świeżym powietrzu" - deklarował dla "DGP"O 19:50 rozpoczął się Sylwester z TVP. Wydarzenie wywołało wiele kontrowersji, zanim zdążyło ruszyć. Spekulowano o naruszeniu obostrzeń w postaci gromadzenia się, prowadzenia wydarzeń kulturalnych, czy imprez masowych. Jacek Kurski wielokrotnie zapewniał, że wszystko ma odbywać się zgodnie z literą prawa.
W czasie "Sylwestra marzeń z Dwójką" wystąpił Pedro Santana przedstawiany jako gwiazda, jednak na jaw wyszło, że artysta nie posiada nawet własnych utworówMarta Najman tworząca "Napisy końcowe" prześledziła fakty na temat WenezuelczykaJuż wcześniej Pedro Santana występował na antenie TVP - w programie "Jaka to melodia"TVP edytowało pis występu Wenezuelczyka mieszkającego w Grecji, gdyż wcześniej wskazywano, że to on jest autorem utworu "Opa, opa" Po raz kolejny TVP znalazło się w ogniu krytyki internautów. Stacji wytknięto spore nadużycie w kwestii Pedra Santany występującego na "Sylwestrze marzeń z Dwójką". Śledztwo internetowe szybko ujawniło prawdę na temat artysty uświetniającego przedsięwzięcie publicznego nadawcy.We wcześniejszym opisie Pedra Santany TVP zareklamowało go jako twórcę hitu "Opa, opa", jednak czujni internauci szybko wychwycili, że nie jest to prawda. W mediach społecznościowych dotarto do jego kont i wydaje się, że jedynym winnym w tym całym zamieszaniu jest Telewizja Polska.
Nie milkną echa po minionej nocy sylwestrowej. Impreza TVP nie tylko przebiła konkurencję, ale też z pewnością była kosztownaMedia publiczne są finansowe ze środków podatnika. Arkadiusz Myrcha żąda odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy wydano na „Sylwestra Marzeń”Wniosek został przesłany specjalnie do naszej redakcji. Telewizja Polska ma 14 dni na odpowiedźPrzedstawiciele TVP od 3 dni chwalą się w mediach sukcesem, jakim okazał się być „Sylwester Marzeń”. 8 milionów widzów w szczytowym momencie, rzeczywiście, może dawać powody do radości. Prezes Telewizji Polskiej mógł jednak nie zauważyć, że poseł opozycji już 1 stycznia zawnioskował o rozliczenie się z opinią publiczną.