wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Skandaliczny pasek na TVP Info o strajku mediów. Próbują tłumaczyć się z zamachu na wolność słowa

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Słynne paski TVP Info mówiły o "niemieckich mediach, które nie chcą wspomóc służby zdrowia". Zabieg Telewizji Polskiej to, rzecz jasna, odpowiedź na protesty przedstawicieli branży przeciw pomysłowi wprowadzenia nowego pod

Gośćmi programu #Jedziemy, w którym skupiono się na planowanej przez rząd „opłacie solidarnościowej” (jak nazwały to publiczne media) byli Jarosław Jakimowicz, Jacek Wrona oraz Jacek Nizinkiewicz.

Od początku emisji widoczny pod prowadzącym Michałem Rachoniem pasek mówił z kolei o „najbogatszych koncernach medialnych, które nie chcą płacić na służbę zdrowia, kulturę i zabytki”.

TVP: „Międzynarodowe koncerny medialne traktują Polskę jak kolonię”

Dziennikarz TVP prezentował szczegóły wspomnianej „solidarnościowej akcji”, tłumacząc, że danina pomoże wspomóc władze w walce z pandemią, a środki popłyną ponadto na kulturę oraz ochronę zabytków.

Słynny pasek TVP Info zmienił tymczasem narrację, głosząc, że opłacenia składki odmawiają „niemieckie media”, grając przy tym utartym, doskonale znanym widzom schematem.

Michał Rachoń wskazał, że w ciągu ostatniego roku opozycja przekonywała, że 2 mld zł, które trafiły do publicznych mediów, powinny wspomóc służbę zdrowia. Używając dość pokrętnej logiki, dziennikarz zauważył przy tym, że obecnie te same środowiska protestują przeciw przekazaniu środków na walkę z wirusem.

Prowadzący analizował weekendową konferencję prasową Platformy Obywatelskiej, prezentując swe zdanie na temat wystąpień czy to Borysa Budki, czy to Rafała Trzaskowskiego. Pasek telewizji krzyczał tymczasem: Międzynarodowe koncerny medialne traktują Polskę jak kolonię.

Zdaniem Nizinkiewicza w całym problemie chodzi po prostu o to, że „nikt nie lubi płacić podatków”, mimo że zagranicznym korporacjom „bieda nie doskwiera”.

Fakt, że w protestach przedstawicieli mediów, rzecz jasna, „chodzi o pieniądze”, potwierdził Jacek Wrona. W jego opinii idą oni pod rękę z Polakami do momentu, gdy nie trzeba płacić.

Kolejno do głosu dopuszczono rzecznika rządu Piotra Mullera. O tłumaczeniach członka Prawa i Sprawiedliwości pisaliśmy TUTAJ.

Szczegół akcji protestacyjnej mediów przedstawiliśmy w artykule "Media bez wyboru". Władza organizuje zamach na wolność słowa i wolne media.

źródło: TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Danuta Holecka wróciła do "Wiadomości" TVP

Czytaj więcej >

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >