wtv.pl > Radio Maryja

Radio Maryja

wtv
19.03.2022 08:28 Aktywiści złożyli wniosek o ściganie Rydzyka za pochwalanie krzywdzenia dzieci. "Sprawca był zdeprawowany i pełen poczucia bezkarności"

W trakcie uroczystości 29. urodzin Radia Maryja Tadeusz Rydzyk wziął w obronę oskarżanego o tuszowanie pedofilii biskupa Edwarda Janiaka– To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? – mówił założyciel rozgłośniSłowa zakonnika zaowocowały pozwem wystosowanym przeciw redemptoryście przez OMZRiKSprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa w GrudziądzuSłowa ojca dyrektora, które padły w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, wywołały ogromne poruszenie opinii publicznej. Zamieszanie było na tyle duże, że głos w sprawie zabrał m.in. Prymas Polski.Ingerencja Episkopatu doprowadziła do wystosowania przeprosin przez Tadeusza Rydzyka. O sprawie pisaliśmy w artykule Piekło zamarzło. Przyparty do muru Tadeusz Rydzyk przeprasza.

wtv
19.03.2022 08:28 Wpłynął wniosek do prokuratury o ściganie o. Rydzyka. "Zdeprawowany, pełen poczucia bezkarności"

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oświadczył, że złożył do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tadeusza RydzykaOMZRiK działa w sprawie skandalicznych słów usprawiedliwiających pedofile, które redemptorysta wygłosił w czasie urodzin Radia MaryjaPoza OMZRiK do prokuratury podobny wniosek złożyła posłanka Joanna Scheuring-WielgusTadeusz Rydzyk trafił na celownik Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK), które zdecydowało się o zawiadomieniu organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. To kolejne pokłosie skandalicznych słów, jakie padły podczas niedawnych urodzin Radia Maryja.Redemptorysta określony został przez OMZRiK jako "pracownik instytucjonalnego kościoła katolickiego w Polsce". To nie jedyne mocne słowa, jakie padły pod adresem Tadeusza Rydzyka. Czy to możliwe, że wraz z bronieniem bp. Edwarda Janiaka tuszującego pedofilię w Kościele rozpoczął się początek końca toruńskiego duchownego?

wtv
19.03.2022 08:28 Kard. Dziwisz miał u Rydzyka złożyć życzenia. Dziękował Radiu Maryja i "bronił" Jana Pawła II

Tadeusz Rydzyk udostępnił swoją rozgłośnię dla kardynała Dziwisza i biskupa JaniakaObaj duchowni zostali obciążeni poważnymi zarzutami o tuszowanie przestępstw wobec osób nieletnichKardynał Dziwisz nawet w święta ostrzega przed atakami na Kościół i papieża- Nie lękajcie się - parafrazował Dziwisz słynne słowa Jana Pawła II na antenie Radia Maryja.Kontrowersyjne fakty dotyczące kardynała Dziwisza przedstawił Marcin Gutowski. Dziennikarz TVN24 stworzył dokument o tytule "Don Stanislao". Obszerny materiał przedstawił poważne zarzuty pod adresem osobistego sekretarza Jana Pawła II.

wtv
19.03.2022 08:27 Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Rydzyka. Jest decyzja prokuratury

5 grudnia W ŚNMP obchodzono 29. rocznicę urodzin Radia Maryja - zdjęcia wskazywały na możliwe złamanie obostrzeńSanepid, po otrzymaniu wyjaśnień od organizatorów, uznał, że nie doszło do naruszenia prawa, choć redakcja "Konkret24" doliczyła się 171 uczestników przedsięwzięciaOśrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomił o sprawie organy ścigania. Prokuratura również odmawia wszczęcia śledztwa, więc sprawa trafi do sądu29. urodziny Radia Maryja upłynęły pod znakiem skandalu. W samym środku epidemii, przy zaostrzonych obostrzeniach, Tadeusz Rydzyk przeprowadził huczną uroczystość z udziałem wysoko postawionych hierarchów Kościoła katolickiego, a także przedstawicieli Rady Ministrów.

wtv
19.03.2022 08:26 Tadeusz Rydzyk w tarapatach? Światło dzienne ujrzały bezlitosne liczby dot. Radia Maryja

Czy w najbliższym czasie media Rydzyka zdołają się podnieść? Bardzo prawdopodobne, szczególnie, gdy wokół mediów Tadeusza Rydzyka wybuchną kolejne kontrowersje.

wtv
19.03.2022 08:25 Na pogrzebie wiceministra PiS pojawili się Tadeusz Rydzyk i abp Sławoj Leszek Głódź

Zbigniew Wysocki był jednym z najstarszych wiceministrów w rządzie PiS-Samoobrona-LPRJego głównymi zainteresowaniami była żegluga morskaWysocki wywodził się ze środowisk Radia Maryja i aktywnie wspierał je do samego końcaNa jego pogrzebie pojawili się m. in. bp Sławoj Leszek Głódź oraz Tadeusz RydzykPrzybyli również prominentni działacze pomorskiego PiS.

wtv
19.03.2022 08:24 Tadeusz Rydzyk i Lux Veritatis staną przed sądem w procesie karnym

Pracownicy Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdzili dla Onetu, że postępowanie już zarejestrowano pod sygnaturą akt II K 555/20. Wciąż nie wyznaczono terminu pierwszego posiedzenia sądu, a akt oskarżenia dotyczący Tadeusza Rydzyka został przedłożony w czerwcu ubiegłego roku.

wtv
19.03.2022 08:24 Do muzeum Tadeusza Rydzyka trafiły nowe eksponaty

Do muzeum Tadeusza Rydzyka przekazane zostały 3 nowe obiekty militarneTematyką muzeum miało być... dziedzictwo Jana Pawła IINa inicjatywę Tadeusza Rydzyka rząd przeznaczył z kieszeni podatnika ok. 200 mln złNie wiadomo jeszcze do końca jaką tematykę ma poruszać muzeum Tadeusza Rydzyka, ale nie przeszkadza to w spływaniu do powstającej placówki kolejnych milionów złotych.

wtv
19.03.2022 08:23 Radiowa "Trójka" rzadziej słuchana już nawet od Radia Maryja. Program Trzeci Polskiego Radia notuje kolejne spadki

Radiowa Trójka zaliczyła poważny spadek słuchalnościTrzeci Program Polskiego Radia wyprzedziło nawet kilka stacji o lokalnym zasięguPrzyczyny z pewnością należy upatrywać w wizerunkowym kryzysie radiaNie od dziś wiadomo, że radiowa "Trójka" przechodzi poważny kryzys wizerunkowy.

wtv
19.03.2022 08:23 Tadeusz Rydzyk prosi o przekazanie 1 proc. podatku na swoją fundację

Fundacja Nasza Przyszłość od 2008 roku organizuje warsztaty dla młodzieży, współfinansuje badania naukowe, a także organizuje koncerty religijno-patriotyczne"W Radiu Maryja i dziełach przy nim powstałych jest nas niewielu, ale usiłujemy czynić bardzo wiele" - zapewnia zakonnik, deklarując, że działania wspiera sam BógRydzyk wyliczył zasługi organizacji. Zalicza się do nich przeprowadzenie warsztatów dziennikarskich dla ponad 54 tysięcy uczniów szkół średnich, a także prowadzenie letnich staży i praktyk dla studentów WSKSiMApel Tadeusza Rydzyka odbił się szerokim echem w mediach. Duchowny rozpoczął oświadczenie od powiedzenia "Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć i więcej lat – sadzi las, a daleko w przyszłość - dobrze kształtuje, formuje dzieci i młodzież".Fundacja Nasza Przyszłość ma formować i kultywować polską tradycję w myśl wartości katolickich. Wszystko dla Boga, rodziny, ojczyzny, a przede wszystkim, dla dzieci i młodzieży - głównego obiektu zainteresowania instytucji.

wtv
19.03.2022 08:23 Radio Maryja liderem wśród wzrostów rozgłośni radiowych

Opublikowano ranking najchętniej wybieranych przez słuchaczy stacji radiowym w godzinach porannychBadano okres od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r.W godzinach od 6:00:00 do 8:59:59 liderem jest RMF FMRadio Maryja założone przez Tadeusza Rydzyka pochwalić się może 9. miejscem na lisie i rekordowym wzrostem zainteresowania: aż o 1,1 pkt proc.Rekordowy spadek natomiast zaliczyła Trójka, z miejsca 5. spadła na miejsce 12.Wynik Radia Maryja może być zaskoczeniem dla wielu osób. Okazuje się bowiem, że stacja radiowa Tadeusza Rydzyka prześcignęła w słuchalności w godzinach porannych nawet program trzeci Polskiego Radia.To właśnie Radio Maryja odnotowało wyjątkowo duży awans w rankingu najchętniej wybieranych przez słuchaczy rozgłośni. Nie ulega wątpliwości, że Tadeusz Rydzyk ma powody do dumy i zadowolenia z prowadzonych przez siebie mediów.

wtv
19.03.2022 08:23 Wojewoda w Radiu Maryja o atakach na Kościół. "Musimy zrobić wszystko, żeby go od tych ataków chronić"

We wczorajszym wydaniu "Rozmów niedokończonych udział wzięli: Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski, Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Łukasz Kmita - Wojewoda MałopolskiTematem debaty była sytuacja Kościoła katolickiego w Polsce. Mówiono o atakach na wspólnotę wyznaniową i agresywne zachowanie młodzieży. Bogdanowicz winą za protesty obarczył kampanię fałszywych informacji, które miały zmanipulować młodzieżZa taki odpowiada "ta fala lewactwa z Zachodu", a takżę "bardzo niebezpieczny i chyba niedoceniany przez nas wszystkich internet, który bardzo źle wpływa na młodych ludzi"Wczorajsze "Rozmowy niedokończone" poprowadził dziennikarz Radia Maryja, ojciec Grzegorz Woś. Rozmowa, choć dotyczyła walki z pandemią, prędko zboczyła na tory ostatnich wydarzeń społeczno-politycznych. Odnoszono się do ataków na Kościół katolicki, a także spadającej liczby wierny.

wtv
19.03.2022 08:23 O. Rydzyk rozpoczyna przygotowania do 30. urodzin Radia Maryja. Ujawniono szczegóły

8 grudnia 1991 roku założono katolicką rozgłośnię. Już za 9 miesięcy rodziny Radia Maryja będzie obchodzić jubileuszową rocznicę. Pierwsze działania zostaną podjęte już w pierwszą sobotę marcaCo miesiąc Tadeusz Rydzyk będzie prowadzić dziękczynne modlitwy. Odmawiany będzie także akt oddania pod opiekę Matki BoskiejRedemptoryści chcą wynagrodzić Maryi zniewagi w postaci ataków dotyczących jej niepokalanego poczęcia, dziewictwa, a także macierzyństwa. Oficjalny komunikat w sprawie wydali pracownicy Radia Maryja Jak podaje katolickie medium, Tadeusz Rydzyk chce zawierzyć swoje losy w ręce Matki Boskiej. 30. rocznica powstania projektu minie dopiero 8 grudnia, jednak do tego czasu co miesiąc będą odprawiane msze. Przedsięwzięcia będą odbywać się w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II. Kustosz sanktuarium, ojciec Andrzej Laskosz wskazał, że Radio Maryja jest nieustannie atakowane, oczerniane, szkalowane i ośmieszane. - Zawierzamy Maryi i poprzez nabożeństwo, o którego podjęcie prosiła w Fatimie, chcemy Jej wynagradzać, dziękując też za opiekę, prosząc o dalszą pomoc, aby dawała moc i siły w przezwyciężaniu wszelkich trudności - komentował .

wtv
19.03.2022 08:23 Ks. Isakowicz-Zaleski o "imperium" Rydzyka: To bardzo źle, że tego typu media wiążą się mocno z polityką

W programie Wirtualnej Polski "Tłit WP" Krzysztof Simon został zapytany o prognozy epidemiczne na Wielkanoc. "Proszę zwrócić się do Torunia, tam, gdzie udzielają takich informacji" - mogli usłyszeć odbiorcyO komentarz poproszono księdza Isakowicza-Zaleskiego, który niejednokrotnie komentował działania toruńskiego redemptorysty"Jego związek z polityką jest rzeczywiście bardzo rażący" - odpowiedział pytany o wpływy przedsiębiorcyOd początku roku nie milkną echa o nadchodzącej Wielkanocy. Wszystko przez wzgląd na możliwe obostrzenia, które miałyby uniemożliwić spotkania z rodziną. Przedstawiciele rządu ucinają spekulacje, wskazując na prawdopodobny brak zaostrzenia polityki epidemicznej. Krzysztof Simon - członek Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów zarzucił zaś, że o prognozy zakażeń na święta należy poprosić "Toruń". Czy to oznacza, że Tadeusz Rydzyk naciska na Radę Ministrów?

wtv
19.03.2022 08:22 Radio Maryja ostatecznie straciło współpracę z kanadyjską rozgłośnią

Z nadawania audycji Radia Maryja zrezygnowała ostatnia kanadyjska rozgłośniaDecyzja władz CKJS to efekt działań Thomasa Lukaszuka, który od lat wskazuje na szkodliwość mediów ojca Tadeusza RydzykaZdaniem działacza ogłoszenie wspomnianej decyzji w Dzień Kobiet ma również charakter symboliczny. – Wszak Radio Maryja promuje wartości sprzeczne również z wolnością kobiet – wskazujePoczątek swoistego upadku przedsięwzięć ojca Rydzyka w Kanadzie rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku, gdy redemptorysta otrzymał zakaz odprawiania mszy w części kraju.Za problemami założyciela Radia Maryja stoi Thomas Lukaszuk, były kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, który od lat zwraca uwagę obywateli Kanady, że w mediach ojca dyrektora pojawiają się wypowiedzi, które należy uznać za mowę nienawiści, jak choćby ataki na środowiska LGBT czy ekologów, wskazuje Onet.Lukaszuk mówił też o wystąpieniach Tadeusza Rydzyka, które noszą znamiona antysemityzmu.

wtv
19.03.2022 08:22 Robert Bąkiewicz w Radiu Maryja: Szykujmy się do starcia, do wojny

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, o którym w ostatnich miesiącach szczególnie głośno było w związku z "obroną kościołów" przed rzekomymi ataki ze strony Strajku Kobiet, w środowym programie "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja wypowiedział się na temat narastającej jego zdaniem w Polsce nienawiści do kościoła.Robert Bąkiewicz nawiązał przy tym do śmierci ks. prałata Adama Myszkowskiego, który w środę zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi po tym, jak na początku marca został pobity.

wtv
19.03.2022 08:21 Tadeusz Rydzyk ma powody do świętowania. Radio Maryja z dużym wzrostem

W przeciągu roku Radio Maryja zdobyło rekordową liczbę słuchaczyObecnie rozgłośnia Tadeusza Rydzyka może pochwalić się wynikiem lepszym niż TrójkaJednocześnie program Trzeci Polskiego Radia zaliczył największy spadek ilości słuchaczy. W ciągu roku wynik Trójki spadł o 3,6 proc.Prawo i Sprawiedliwość jako partia polityczna wyjątkowo liczy się z głosem i wpływami Tadeusza Rydzyka. Wskazują na to, chociażby wizyty najważniejszych polityków, w tym ministrów, na uroczystościach związanych z Radiem Maryja.Możliwe, że partia rządząca dobrze zdaje sobie sprawę, że aprobata Tadeusza Rydzyka może zagwarantować kreowanie pozytywnego wizerunku u sporej części docelowej grupy wyborców. Dane dotyczące słuchalności potwierdzają, że wpływy Radia Maryja nie należą do małych. Dodatkowo katolicka rozgłośnia rozrosła się pod względem słuchaczy w rekordowym tempie.

wtv
19.03.2022 08:21 Jarosław Kaczyński wiele lat temu mówił niepochlebnie o Radio Maryja

W 1998 roku Radio Maryja mogło poszczycić się 7-letnim doświadczeniem we wpływaniu na opinię publiczną poprzez przekazywanie Polakom wartości konserwatywno-katolickich. Tymczasem Jarosław Kaczyński zasiadał w Sejmie III kadencji, do którego wszedł z warszawskiej listy Ruchu Odrodzenia Polski. Wówczas w natłoku konfliktów wewnątrz ugrupowaniach prawicowych obecny polityk Prawa i Sprawiedliwości udzielił wywiadu dla "Gazety Polskiej".

wtv
19.03.2022 08:20 "Księgowa Tadeusza Rydzyka" w mediach. Broni przełożonego

Według organizacji pozarządowej Watchdog Polska Lux Veritatis uchyliła się o przedstawienia odpowiedzi na wniosek o dostęp do informacji publicznej z 2016 roku. Stowarzyszenie chciało dowiedzieć się, w jaki sposób Fundacja dysponowała państwowymi dotacjamiProkuratura trzykrotnie odmówiła wszczęcia śledztwa. Watchdog postanowił skierować subsydiarny akt oskarżenia do sądu. Wymiar sprawiedliwości nie umorzyła sprawy, choć wnioskowała o to prokuraturaPodczas pierwszej rozprawy oskarżeni nie zjawili się w Sądzie Rejonowym Warszawa-Wola. Rozprawę przeniesiono na 29 kwietnia, na godzinę 12. Co ciekawe, w dniu pierwszego posiedzenia Lidia Kochanowska-Mańcz udzieliła wywiadu dla Radia Maryja, Tadeuszowi Rydzykowi zarzuca się popełnienie przestępstwa wynikającego z artykułu 231 Kodeksu karnego. "Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10" - czytamy.

wtv
19.03.2022 08:19 Tadeusz Rydzyk przychylił się do próśb wiernych. Zarobi jeszcze więcej

Słuchacze i widzowie mediów katolickich tworzonych przez Tadeusza Rydzyka mogą być spokojni. Kolejne ich potrzeby artykułowane redemptoryście zostały spełnione.O. Tadeusz Rydzyk nie pozostał głuchy i stworzył zaplecze umożliwiające spełnienie pragnień dotyczących wsparcia dzieła i ewangelizacji prowadzonych w jego opinii przez między innymi Radio Maryja. Na stronie rozgłośni pojawił się specjalny odnośnik.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:19 Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Mimo że do urodzin Radia Maryja jeszcze wiele miesięcy, Tadeusz Rydzyk szykuje się na nie już teraz. TV Trwam pokazała urywki z sobotniej nowenny do Matki Bożej, która miała mieć charakter przygotowawczy przed wielkim jubileuszem stacji.W świątyni niektóre osoby nie zasłaniały twarzy maskami i nie byli to jedynie celebransi, a wierni, których powinny obowiązywać obostrzenia.

tadeusz rydzyk - ziobro
19.03.2022 08:19 Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez Zbigniewa Ziobrę. Minister sprawiedliwości przekonuje, że proces przeciwko założonej przez ojca dyrektora Fundacji Lux Veritatis to przykład "nękania i inwigilacji". –To są metody wzięte rodem z reżimu Łukaszenki.Tadeusz Rydzyk wraz z pozostałymi członkami zarządu Fundacji Lux Veritatis zostali oskarżeni o nieujawnienie informacji publicznych dotyczących ilości i sposobu rozdysponowania środków finansowych przekazanych przez państwoRolę oskarżyciela pełni organizacja Watchdog PolskaZakonnik przekonywał już, że jest bohaterem niesłusznych ataków, porównując się przy tym choćby do księdza PopiełuszkiTym razem w obronie Rydzyka stanął Zbigniew Ziobro. "To, co się dzieje, jest szykanowaniem, które nie mieści się w głowie", przekazał goszczący na antenie Radia Maryja minister sprawiedliwości W miniony czwartek ojciec Tadeusz Rydzyk stawił się w toruńskim Sądzie Rejonowym, gdzie w formie wideokonferencji został przesłuchany w sprawie dotyczącej prowadzonej przez niego Fundacji Lux Veritatis.Organizacja jest oskarżana o uchylanie się od konieczności ujawnienia informacji publicznych w sprawie pieniędzy płynących do fundacji z budżetu państwa. Proces Lux Veritatis wytoczyli przedstawiciele Watchdog Polska.Publiczne fundusze zaczęły płynąć do Torunia po wyborczym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości. Potwierdzono, że w okresie od października 2015 roku do czerwca roku 2016 założona przez Rydzyka organizacja otrzymała od państwa blisko 1,4 mln zł. Oskarżyciel żąda jednak pełnej dokumentacji z kolejnych lat. W związku z toczącym się postępowaniem ojciec dyrektor raz po raz wskazywał w swych mediach, że rodzina Radia Maryja padła ofiarą zorganizowanych ataków. Efektem była manifestacja sympatyków rozgłośni pod toruńskim sądem. O demonstracji w obronie zakonnika pisaliśmy TUTAJ.

Daniel Obajtek był gościem Radia Maryja
19.03.2022 08:18 Na antenie Radia Maryja pojawił się Obajtek. Rydzyk: Pan jest genialny! W górę serca, chwała Panu

Gościem programu w Radiu Maryja był przed Orlenu Daniel ObajtekW czasie rozmowy można było usłyszeć jednak również Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta na antenie wyznał, że gdy dowiedział się o wizycie Daniela Obajtka postanowił zostać w radio nieco dłużej Słuchacze usłyszeli serię komplementów pod adresem prezesa Orlenu, w tym ten mówiący o jego geniuszuTV Trwam oraz Radio Maryja to media katolickie, jednak nie brakuje w nich poruszania tematów bieżących, w tym również politycznych. Ostatnio gościem rozgłośni prowadzonej przez Radio Maryja był prezes Orlenu Daniel Obajtek.Były wójt Pcimia oskarżany o prowadzenia działalności w czasie zajmowania samorządowej posady odwiedził Radio Maryja, by skomentować m.in. ostatnie zawirowanie w związku ze wstrzymaniem przejęcia Polska Press przez Orlen.Niespodziewanie do rozmowy włączył się sam ojciec założyciel. Tadeusz Rydzyk postanowił na antenie radia przekazać kilka miłych słów. Nie wszyscy mogą liczyć na tak duże uznanie toruńskiego redemptorysty.

"Chryja pod Radiem Maryja" z poprzednich lat.
19.03.2022 08:17 Środowiska feministyczne zapowiadają "Chryję pod Radiem Maryja" w urodziny o. Rydzyka

Jak przypomina toruńska "Gazeta Wyborcza", organizowana z okazji urodzin ojca Tadeusza Rydzyka "Chryja pod Radiem Maryja" jest organizowana od 2018 roku. Kolejną edycję wydarzenia zapowiedziano na 2 maja 2021 roku.Choć założyciel rozgłośni obchodzi swe urodziny dzień później, zorganizowanie wydarzenia tego dnia okazało się niemożliwe. Ktoś zajął już bowiem ten termin. Dziennik przypomina, że przed dwoma laty podobną próbę podjęli studenci założonej przez Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:16 Znany jest termin kolejnej rozprawy o. Rydzyka. Ostatnim razem był nieobecny

Kolejna rozprawa karna wytoczona przez Watchdog Polska wobec Fundacji Lux Veritatis będzie miała miejsce już za dwa dni. Dokładnie 29 kwietnia o godzinie 12:00 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli rozpocznie się drugie posiedzenie przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, Tadeusza Rydzyka i pozywających go aktywistów społecznych.Sprawa została wytoczona w ramach subsydiarnego aktu oskarżenia. Oznacza to, ze prokuratura nie jest stroną w sprawie, a mimo to, próbowała doprowadzić do uznania procesu za bezzasadny. Ostatecznie sędziowie odrzucili wniosek, decydując się na wnikliwe przenalizowanie działań toruńskiego redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:16 O. Rydzyk napisał list, wyliczając swe zasługi. "Mieszkamy w klasztorze, nie pobieramy żadnej pensji"

Tadeusz Rydzyk trafił przed sąd w wyniku subsydiarnego aktu oskarżenia ze strony aktywistów Watchdog Polska. Redemptoryście oraz innym przedstawicielom jego fundacji zarzuca się przekroczenie uprawnień (art. 231 KK), a także naruszenie przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznejSpołecznicy w 2016 roku skierowali wniosek do Fundacji Lux Veritatis. Zażądano wyjaśnienia, w jaki sposób wydano pieniądze przyznane organizacji w formie rządowych dotacji. Oskarżający deklarują, że do dziś nie otrzymali wyczerpującej odpowiedziDziś kapłan prosił o interwencję prezydenta. Mówił też o 53 tysiącach artykułów prasowych, nadających się do złożenia pozwów o pomówienie i naruszenie dóbr osobistychTadeusz Rydzyk za pośrednictwem Radia Maryja wydał ważny komunikat do całej wspólnoty wiernych, zrzeszonych wokół rozgłośni. Przypomniał o początkach istnienia medium, które już w latach 90. miało zmagać się z problemami. Co ciekawe, duchowny poinformował, iż od czerwca 1997 roku rozpoczął gromadzenie artykułów prasowych na temat swój i swojego projektu.

W majówkę odbędzie się premiera spektaklu "badającego fenomen Radia Maryja".
19.03.2022 08:16 Toruński teatr wystawi spektakl "badający fenomen Radia Maryja"

Na majówkę Teatr im. Wilama Horzycy przygotował premierę spektaklu "Wróg się rodzi" w reżyserii Anety Groszyńskiej. Przedstawienie dostępne będzie online od 1 do 3 maja po wykupieniu biletu w cenie 10 zł. Premierowe przedstawienia zbiegną się z przypadającymi na 3 maja urodzinami o. Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja. Spektakl ma badać "fenomen Radia Maryja", odwołując się do zbrodni wojennych, jakie miały miejsce na Bliskim Wschodzie, w Jugosławii czy w Rwandzie.