wtv.pl
Tadeusz Rydzyk

(screen) Youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Mimo że do urodzin Radia Maryja jeszcze wiele miesięcy, Tadeusz Rydzyk szykuje się na nie już teraz. TV Trwam pokazała urywki z sobotniej nowenny do Matki Bożej, która miała mieć charakter przygotowawczy przed wielkim jubileuszem stacji.

W świątyni niektóre osoby nie zasłaniały twarzy maskami i nie byli to jedynie celebransi, a wierni, których powinny obowiązywać obostrzenia.

Tadeusz Rydzyk szykuje się na urodziny Radia Maryja. W kościele tłumy

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do kolejnych urodzin Radia Maryja - następne szykują się w grudniu tego roku. Tym razem świętowana będzie 30. rocznica urodzin stacji.

W Kościele Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyła się nowenna do Matki Bożej mająca na celu rozpoczęcie przygotowań do jubileuszu powstania.

Na miejscu zgromadzone były rzesze zwolenników Tadeusza Rydzyka - tzw. Rodzina Radia Maryja. Od razu można było zauważyć, że nie przestrzegano żadnych z narzuconych od długiego czasu obostrzeń - choć wielu wiernych nosiło maseczki, nie robili tego wszyscy. Nie zachowywano również odpowiednich odległości w ławkach.

Wałbrzych

Wyzwiska i groźby za szczepienie. Prezydent Wałbrzycha okrutnie potraktowany

CZYTAJ DALEJ

Rydzyka cieszyła jednak wysoka frekwencja. W czasie modlitwy odniósł się również do piątkowego wydarzenia związanego z ucałowaniem stóp przez jego zwolenniczkę młodej dziewczynie owiniętej w tęczową flagę.

Podobne wydarzenia odbywać będą się teraz częściej. Istnieje tylko pytanie, czy w podobnych warunkach. Nie wiadomo, czy w związku z narażeniem na zakażenia, do prokuratury nie wpłynie kolejne zawiadomienie, podobnie jak w przypadku grudniowych uroczystości.

Tadeusz Rydzyk nie obawia się prokuratury?

Pod koniec 2020 roku, 5 grudnia, odbyły się uroczystości z okazji 29-lecia stacji. Obchody, jak na czas II fali epidemii, były bardzo huczne. Oprócz koncertu odbyła się również uroczysta msza święta, w której udział wzięli rządowi dygnitarze, m.in. Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak.

Podejrzenie wzbudziła bardzo duża grupa osób w kościele. Większość znajdujących się w świątyni biskupów i duchownych zaproszonych na uroczystość nie nosiła masek, co zostało zauważone przez internautów.

Sprawę do prokuratury zgłosiła posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus. Jak zarzekała się policja, limity w kościele nie zostały przekroczone, a sama uroczystość odbyła się zgodnie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa.

Podobne zdanie wyraził sanepid, który również nie dopatrzył się nieprawidłowości w organizacji wydarzenia. Prokuratura umorzyła sprawę.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Youtube/Radio Maryja]

Podobne artykuły

Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Andrzej Duda otrzymał list z gratulacjami w związku ze świętem Konstytucji 3 maja

Polityka

Do Andrzeja Dudy spływają gratulacje z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej >
Istnieje ryzyko, że Lewica wycofa się z poparcia udzielonego PiS.

Polityka

Fundusz Odbudowy. PiS może mieć poważny problem z głosowaniem

Czytaj więcej >
Kidawa-Błońska chora

Polityka

Małgorzata Kidawa-Błońska zakażona koronawirusem

Czytaj więcej >
Andrzej Sośnierz opowiedział o wewnętrznych problemach w Prawie i Sprawiedliwości

Polityka

„Brzydziło mnie już to wszystko”. Były polityk klubu PiS nagle zdradza, co się kryje w partii

Czytaj więcej >