wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Robert Bąkiewicz w Radiu Maryja: Szykujmy się do starcia, do wojny

21 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz wypowiedział się na antenie Radia Maryja na temat nienawiści do Kościoła i duchownych, która jego zdaniem "eskaluje geometrycznie w ostatnich miesiącach w Polsce". Nawiązał przy

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, o którym w ostatnich miesiącach szczególnie głośno było w związku z "obroną kościołów" przed rzekomymi ataki ze strony Strajku Kobiet, w środowym programie "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja wypowiedział się na temat narastającej jego zdaniem w Polsce nienawiści do kościoła.

Robert Bąkiewicz nawiązał przy tym do śmierci ks. prałata Adama Myszkowskiego, który w środę zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi po tym, jak na początku marca został pobity

Robert Bąkiewicz: Takie przypadki będą coraz częstsze

- Szykujmy się do starcia, do wojny, która tak naprawdę już trwa, ale szykujmy się również do starć, które będą w przyszłości. Musimy być przygotowani chociażby do tego, żeby nieść pomoc kapłanom, żeby zapobiegać takim sytuacjom, jak śmierć kapłana w Łodzi, dlatego że takie przypadki będą – w mojej ocenie – coraz częstsze - czytamy wypowiedź Roberta Bąkiewicza na portalu radiomaryja.pl.

Jak zwraca uwagę gazeta.pl, nic nie wskazuje na to, że śmierć księdza z Łodzi motywowana nienawiścią religijną. Do pobicia kapłana przyznał się 47-letni kościelny łódzkiej parafii, który w chwili popełnienia tego czynu miał być nietrzeźwy

Te szczegóły nie przeszkodziły jednak Robertowi Bąkiewiczowi połączyć pobicia i śmierci księdza z antyklerykalnym nastawieniem środowisk lewicowych oraz części mediów nagłaśniających problemy polskiego kościoła.

Przyjmujemy tę informację z bólem serca, ale to potwierdza nienawiść, która eskaluje geometrycznie w ostatnich miesiącach w Polsce – nienawiść do Kościoła, do pasterzy, do budynków, do wiernych, nawet do przydrożnych kapliczek. Sytuacja – w mojej ocenie – jest bardzo zła, dlatego że często media głównego nurtu zupełnie bagatelizują tę sprawę albo wręcz inspirują do pewnych działań, tworząc propagandę nienawiści w stosunku do Kościoła katolickiego, do wiernych - mówił Bąkiewicz na antenie Radia Maryja.

W rozmowie na antenie Radia Maryja Robert Bąkiewicz przywołał również słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego o tym, że "Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale", ostrzegając przed przejmowaniem przez Polskę zachodnich wzorców i marginalizacją kościoła w życiu publicznym.

- Środowiska lewicowe mówią o miłości, o akceptacji i tolerancji, ale wiemy dobrze, że jest to krzywa narracja. Narracja zupełnie się wykluczająca, zupełnie nierozpoznająca istoty człowieka, jego antropologii, nierozumiejąca podstawowych kryteriów, definicji, czyli: wolności, dobra, sprawiedliwości. Ci ludzie zupełnie tego nie rozumieją lub nie chcą rozumieć i przez to ten ogromny bunt przeciwko Bogu, który doprowadzi do tragedii cywilizacyjnej - przekonywał przywoływany przez radiomaryja.pl Robert Bąkiewicz.

Pod koniec rozmowy Robert Bąkiewicz przypomniał o działaniach prowadzonych w ramach powołanej między innymi do "obrony kościołów" Straży Narodowej oraz zachęcił wiernych z całej Polski, do udziału w piątkowej Męskiej Drodze Krzyżowej, która rozpoczęła się na Placu Zamkowym w Warszawie. 

Źródło: Radio Maryja / radiomaryja.pl, gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >