wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

O. Rydzyk rozpoczyna przygotowania do 30. urodzin Radia Maryja. Ujawniono szczegóły

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ojciec Tadeusz Rydzyk już rozpoczął pierwsze przygotowania do 30. rocznicy powstania Radia Maryja. Redemptorysta będzie prowadził najważniejsze nabożeństwa w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II.

  • 8 grudnia 1991 roku założono katolicką rozgłośnię. Już za 9 miesięcy rodziny Radia Maryja będzie obchodzić jubileuszową rocznicę. Pierwsze działania zostaną podjęte już w pierwszą sobotę marca

  • Co miesiąc Tadeusz Rydzyk będzie prowadzić dziękczynne modlitwy. Odmawiany będzie także akt oddania pod opiekę Matki Boskiej

  • Redemptoryści chcą wynagrodzić Maryi zniewagi w postaci ataków dotyczących jej niepokalanego poczęcia, dziewictwa, a także macierzyństwa. Oficjalny komunikat w sprawie wydali pracownicy Radia Maryja  

Jak podaje katolickie medium, Tadeusz Rydzyk chce zawierzyć swoje losy w ręce Matki Boskiej. 30. rocznica powstania projektu minie dopiero 8 grudnia, jednak do tego czasu co miesiąc będą odprawiane msze. Przedsięwzięcia będą odbywać się w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II. Kustosz sanktuarium, ojciec Andrzej Laskosz wskazał, że Radio Maryja jest nieustannie atakowane, oczerniane, szkalowane i ośmieszane. 

- Zawierzamy Maryi i poprzez nabożeństwo, o którego podjęcie prosiła w Fatimie, chcemy Jej wynagradzać, dziękując też za opiekę, prosząc o dalszą pomoc, aby dawała moc i siły w przezwyciężaniu wszelkich trudności - komentował . 

Ojciec Tadeusz Rydzyk poprowadzi ważne nabożeństwa. Ruszyły przygotowania do 30. rocznicy powstania Radia Maryja

Msze będą transmitowane na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Nabożeństwa zostaną zainicjowane w pierwszą sobotę marca. Jak podaje Radio Maryja, Tadeusz Rydzyk zadecydował o połączeniu przedsięwzięcia z nowenną o godzinie 12:00. Tuż po zgromadzeniu odbywać się będą procesje pokutne z relikwiami świętych i błogosławionych do krzyża stojącego na dziedzińcu świątyni. - Procesje odbywają się w intencji przebłagalnej za grzechy i błagalnej o darowanie win osobistych i społecznych - dodawał kustosz. 

Data nabożeństw nie jest przypadkowa. Rodzina zrzeszona wokół inicjatyw Tadeusza Rydzyka chce wynagrodzić Maryi zniewagi, jakich miała doświadczać ze strony ludzi. Radio Maryja, jak samo wskazuje, chce dążyć do zbawienia każdego człowieka, pomimo wielu ataków. Zadaniem duchownych ma być służenie prawdzie i piętnowanie grzechu.

Obelgi mają odnosić się bezpośrednio do niepokalanego poczęcia, dziewictwa Matki Boskiej, jej macierzyństwa. Część osób ma dążyć do "wpojenia obojętności w serca dzieci", a także wzgardy i nienawiści do bóstw społeczności katolickiego. Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w nabożeństwach Tadeusza Rydzyka będzie musiał spełnić ważne warunki. Chodzi o podejście do spowiedzi, przyjęcie komunii świętej oraz 15-minutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi.

"Każdy z nich musi być spełniony w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi" - czytamy w komunikacie Radia Maryja. - Maryja jest naszą Matką, a dziecko wyraża miłość swojej mamie przez posłuszeństwo. To właśnie czyni Radio Maryja - dodawał dla "Naszego dziennika" dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem,  ks. dr Krzysztof Czapla.

Przypomnijmy, że 5 grudnia obchodzono 29. rocznicę powstania rozgłośni. Wydarzenie wywołało nie lada kontrowersje przez wzgląd na obecność ministrów Zjednoczonej Prawicy, a także podejrzeń co do naruszenia zasad sanitarno-epidemicznych. Sprawa została zgłoszona do sanepidu, który odstąpił od wymierzenia kary. Na miejscu pracowały służby mundurowe, jednak nie wymierzono mandatów oraz nie podjęto interwencji, co miało wskazywać na zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Wpadka „Wiadomości” TVP. Na jednym pasku pomylono się aż trzykrotnie

  • „Byczy Burger” w Toruniu wywiesił szyld. Nie obsługują policjantów i ich rodzin

  • Wjechała autem w stację paliw. W końcu odkryto, co tak naprawdę ją do tego skłoniło

Źródło: [Radio Maryja/Nasz Dziennik]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >