wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Radio Maryja ostatecznie straciło współpracę z kanadyjską rozgłośnią

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Radio Maryja zostało wyeliminowane z publicznych fal radiowych w Kanadzie. Ostatnia pozostała rozgłośnia radiowa, 810 CKJS z Winnipeg, zdecydowała się zaprzestać transmitowania audycji stacji. Tym samym radia ojca Tadeusza Rydzyka można słuchać tam wyłącz

  • Z nadawania audycji Radia Maryja zrezygnowała ostatnia kanadyjska rozgłośnia

  • Decyzja władz CKJS to efekt działań Thomasa Lukaszuka, który od lat wskazuje na szkodliwość mediów ojca Tadeusza Rydzyka

  • Zdaniem działacza ogłoszenie wspomnianej decyzji w Dzień Kobiet ma również charakter symboliczny. – Wszak Radio Maryja promuje wartości sprzeczne również z wolnością kobiet – wskazuje

Początek swoistego upadku przedsięwzięć ojca Rydzyka w Kanadzie rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku, gdy redemptorysta otrzymał zakaz odprawiania mszy w części kraju.

Za problemami założyciela Radia Maryja stoi Thomas Lukaszuk, były kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, który od lat zwraca uwagę obywateli Kanady, że w mediach ojca dyrektora pojawiają się wypowiedzi, które należy uznać za mowę nienawiści, jak choćby ataki na środowiska LGBT czy ekologów, wskazuje Onet.

Lukaszuk mówił też o wystąpieniach Tadeusza Rydzyka, które noszą znamiona antysemityzmu.

Radio Maryja traci ostatnią rozgłośnię

Jak podaje wspomniany portal, Rydzyk utracił właśnie ostatnią kanadyjską rozgłośnię, która nadawała sygnał Radia Maryja. Lukaszuk – wraz z członkami organizacji B'nai Brith – zwracali uwagę na szkodliwe społecznie treści pojawiające się na antenie założonego przez zakonnika radia.

Ostatni program Radia Maryja stacja CKJS z Winnipeg nadała w niedzielę. – Decyzja dyrekcji 810 CJKS zapadła po zapoznaniu się z ksenofobicznymi, antysemickimi oraz homofobicznymi treściami w Radia Maryja, które godzą w prawa człowieka – wskazuje Lukaszuk, cytowany przez Onet.

I dodaje: – To miły zbieg okoliczności, że całkowite wyeliminowanie Radia Maryja z publicznych fal radiowych w Kanadzie nastąpiło w Międzynarodowym Dniu Kobiet. Wszak Radio Maryja promuje wartości sprzeczne również z wolnością kobiet.

Według informacji kanadyjskiego działacza pozostałe stacje, które dotychczas nadawały część programów Radia Maryja dla kanadyjskiej Polonii, również przestały to robić. W efekcie radia ojca Tadeusza Rydzyka w Kanadzie można posłuchać wyłącznie przez internet.

W grudniu ze współpracy z Radiem Maryja wycofały się też władze CJMR 1320. W lutym Rydzyk komentował tę decyzję w dość dramatycznym tonie: – Aż mi się wierzyć nie chce! Oni zwrócili się do właściciela takiej stacji w Toronto, gdzie nadawaliśmy 20 lat, a on uznał, że „precz z radia!”.

Warto przypomnieć, że po wydaniu zakazu odprawiania mszy przez redemptorystę w sprawę usiłował zaangażować się polski ambasador w Kanadzie. W późniejszym wywiadzie dla Radia Maryja Andrzej Kurnicki ocenił, że ataki na rozgłośnię należy uznać za jednoczesne ataki na chrześcijaństwo oraz mieszkającą w kraju Polonię.

źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Prezydent Andrzej Duda pojawił się na filmiku z okazji Dnia Kobiet

  • Komendant Główny Policji złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet

  • Homofobiczny akt przemocy na ulicy w Warszawie. Mężczyzna został pchnięty nożem: "Trzymał za rękę partnera"

Podobne artykuły

Pixabay/_Alicja_ - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Nie żyje Jerzy Kieżun, bohater powstania warszawskiego

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >

Polska

Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Czytaj więcej >