wtv.pl > Radio Maryja

Radio Maryja

Radio Maryja jest rozgłośnią religijną o największym zasięgu w Polsce. Została założona w 1991 roku przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Na ich czele stanął obecny dyrektor rozgłośni, Tadeusz Rydzyk, który pozostaje prezesem zarządu powołanej przez siebie do życia Fundacji Lux Veritatis.

wtv
14.06.2022 02:02 Arcybiskup nie odpuścił Strajkowi Kobiet na urodzinach Radia Maryja. "Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy"

Trwają obchody 29. rocznicy założenia katolickiej rozgłośniW Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji abp Dzięga wygłosił homilięHierarcha w skandaliczny sposób obraził protestujące kobietyW 1991 roku Radio Maryja zaczęło nadawać pierwsze sygnały. Początkowo audycje były dostępne jedynie dla mieszkańców Torunia i Bydgoszczy. Po 29 latach stacja niemal całkowicie zdeklasowała rywali na rynku mediów katolickich. Warto podkreślić, że toruński redemptorysta, choć uskarżał się na problemy, doskonale wiedział, co robi.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 09:18 Ukończyli szkołę Tadeusza Rydzyka. Robią zawrotne kariery

Podopieczni Tadeusza Rydzyka mogą liczyć na dobry start na rynku pracy. Sprawdziliśmy, czym dziś zajmują się absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Od 2001 roku Tadeusz Rydzyk wykształcił pokolenie prawicowych, konserwatywnych polityków, dziennikarzy i społeczników. Część z nich pracuje dla Radia Maryja i TVP. Inni realizują się m.in. przy obozie rządzącym.Redemptorysta niejednokrotnie cieszył się z osiągnięć swoich studentów. Informacje o ich karierach można znaleźć także na stronie internetowej uczelni.

"Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę Mateusza Morawieckiego na temat słów Tadeusza Rydzyka z urodzin Radia Maryja
19.03.2022 09:14 "Poufna Rozmowa" publikuje rozmowę na temat Tadeusza Rydzyka. "To jest po prostu jakaś masakra"

Wyciekły kolejne rozmowy rządzących, tym razem te dotyczące obecności Zbigniewa Ziobro na urodzinach Radia Maryja, gdzie Tadeusz Rydzyk bronił bp. Janiaka. - Kto nie ma pokus? - mówił toruński redemptorysta. - Masakra - napisać miał rzecznik rządu Piotr Müller. W rozmowie brał udział również premier Mateusz Morawiecki.Bronienie przez Tadeusza Rydzyka oskarżanego o tuszowanie pedofilii w Kościele bp. Edwarda Janiaka było swego czasu sporym problemem obozu rządzącego blisko związanego z Radiem Maryja.Potwierdzają to zrzuty ekranów z rozmów, które opublikowała w internecie "Poufna Rozmowa". - Skandaliczna wypowiedź Rydzyka w obecności Ziobry lekceważąca zbrodnię pedofilii, będzie obciążać całą prawicę i rząd - miał napisać do Mateusza Morawieckiego Jacek Jaśkiewicz.

Rydzyk
19.03.2022 09:14 Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Radio Maryja wzywa ludzi na ulice

Już 19 września ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia i Rodziny, mający być odpowiedzią na "lewicowe manifestacje" i "rewolucję seksualną". Do uczestnictwa w wydarzeniu zachęcają m.in. media ojca Tadeusza Rydzyka.W niedzielę 19 września o godzinie 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Uczestnicy ruszą ulicami Starego Miasta w kierunku kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża.Patronat nad wydarzeniem objęły między innymi założone przez Tadeusza Rydzyka Radio Maryja i Telewizja Trwam. Hasłem marszu będzie: "Tato – bądź, prowadź, chroń".

Rydzyk - Lempart
19.03.2022 09:06 Rydzyk uderzył w Martę Lempart? "Boże, nikomu nie życzę takiej żony"

Podczas corocznego spotkania środowisk Radia Maryja i TV Trwam w Toruniu nie zabrakło czołowych polskich polityków czy gwiazd disco polo. 13. "Dziękczynienie w Rodzinie" nie mogło się odbyć bez Tadeusza Rydzyka, który zachęcał do kupna książek i wykorzystał okazję, by uderzyć w Strajk Kobiet.W sobotę w Toruniu ruszyła kolejna, trzynasta już edycja "Dziękczynienia w Rodzinie". Uroczystości rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.Głos w trakcie wydarzenia zabrał m.in. minister Przemysław Czarnek, zdaniem którego "gdyby nie Radio Maryja, przejechałby nas walec laicyzacji jak na Zachodzie".Podczas obchodów na scenie pojawił się również, rzecz jasna, założyciel toruńskiego imperium ojciec Tadeusz Rydzyk.

przemysław czarnek - radio maryja
19.03.2022 09:06 Przemysław Czarnek zachwycony rozgłośnią Rydzyka. "Co by było, gdyby nie Radio Maryja?"

Przemysław Czarnek wziął udział w corocznym spotkaniu środowisk Radia Maryja i TV Trwam. – Gdyby nie Radio Maryja, przejechałby nas walec laicyzacji jak na Zachodzie – przekonywał w Toruniu minister edukacji i nauki.W sobotnie południe w Toruniu rozpoczęło się zrzeszające środowiska mediów ojca Tadeusza Rydzyka "Dziękczynienie w Rodzinie". Uroczystości zainicjowała msza święta, której przewodniczył toruński biskup Wiesław Śmigiel.Jednym z gości nabożeństwa odbywającego się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II był szef MEiN Przemysław Czarnek.W świątyni nie zabrakło też szefowej Kancelarii Prezydenta Grażyny Ignaczak-Bandych, wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza oraz polskich parlamentarzystów.

ALEX MARCINOWSKI/East News
19.03.2022 09:06 Przemysław Czarnek będzie honorowym patronem pikniku rodziny Radia Maryja

Piknik Radia Maryja “Dziękczynienie w Rodzinie” ma nowego, rządowego patrona. Kilka lat temu do tego grona dołączył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W tym roku patronem honorowym ma być również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

rydzyk - rząd
19.03.2022 09:04 Na poczcie pojawi się nowy produkt

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zdecydował o wydaniu specjalnych znaczków pocztowych z okazji 30-lecia rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka. Akcję honorującą Radio Maryja przeprowadzi Poczta Polska.Szczegóły decyzji ministra przytaczają Wirtualne Media. Portal podkreśla, że w czwartek Jacek Sasin odwołał planowaną na październik emisję znaczka mającego powstać z okazji XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.Jednocześnie szef Ministerstwa Aktywów Państwowych zatwierdził projekt wydania dwóch innych znaczków.Pierwszy z nich, planowany na wrzesień, dotyczy gwiazd polskiej muzyki. Drugi zostanie wydany z okazji 30-lecia Radia Maryja.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:01 Rydzyk ostro o LGBT. “Manifestacje są organizowane przez potężne zaplecze”

Ojciec Tadeusz Rydzyk po raz kolejny zabrał głos w sprawie LGBT. Jego zdaniem protesty tego środowiska są organizowane przez potężne zaplecze, również z zagranicy. Duchowny jest przekonany, że “Polska przeżywa okres rozbiorów” o charakterze m.in. kulturalnym. W związku z tym nawołuje katolików do zaangażowania.

Radio Maryja tańczy
19.03.2022 08:59 Bayer Full wystąpi na święcie Radia Maryja. Podczas uroczystości przewidzianych jest również wiele innych atrakcji

Czwartego września odbędzie się w Toruniu 13 edycja wydarzenia "Dziękczynienie w Rodzinie", organizowanego przez Radio Maryja. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir Świerzyński i jego Bayer Full. Na stronie internetowej Radia Maryja pojawiło się zaproszenie podpisane nazwiskiem samego dyrektora rozgłośni. Święto Radia Maryja "Dziękczynienie w Rodzinie" to rodzaj festynu organizowanego przez Radio Maryja. W tym roku nastąpi już 13 edycja wydarzenia, dla którego uczestników przewidziane jest wiele atrakcji. Uroczystości, które odbędą się 4 września rozpoczną się o 11 mszą świętą, odprawioną w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, a poprzedzoną nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca. Oprócz uczty dla ducha, planowane są również liczne atrakcje dla ciała. To m.in. stoiska gastronomiczne ze zdrową i ekologiczną żywnością, które pojawić mają się nieopodal sanktuarium. - Nie zbraknie także tradycyjnych potraw z grilla i smakołyków z polowej kuchni - zachęca w zamieszczonym na stronie rozgłośni komunikacie Tadeusz Rydzyk. Zabawa z gwiazdami Podczas "13. Dziękczynienia w Rodzinie" nie zabraknie również muzyki. Rozpoczęcie koncertów przewidziane jest na godz. 14. Kto wystąpi na "scenie nad wodą" w amfiteatrze? To chociażby romski piosenkarz Bogdan Trojanek i Zespół Terne Roma, a także Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Wisienką na torcie jest jednak występ popularnej grupy disco polo Bayer Full, znanej z przebojów takich jak "Majteczki w kropeczki", czy "Szalona blondyneczka". Podczas spotkania zorganizowane zostaną również konsultacje medyczne: onkologiczne, kardiologiczne, diabetologiczne oraz ortopedyczne. Patronat nad uroczystością pełni prezydent Torunia Michał Zaleski. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Abp Gądecki krytykuje rząd PiS. Wszystko za sprawą ograniczeń nałożonych na Kościół w czasie pandemiiTadeusz Rydzyk uskarża się na nagonkę. Jego współpracownicy grzmią na lewicowych posłówUkończyli szkołę Tadeusza Rydzyka. Robią zawrotne karieryźródło: radiomaryja.pl, wtv.pl zdjęcie główne: PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS - zdjęcie ilustracyjne

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:59 Tadeusz Rydzyk ponownie stanie przed sądem. Znamy termin rozprawy

Już 12 sierpnia rusza proces Tadeusza Rydzyka. Zeznawać będzie dwóch pracowników Lux Veritatis. Czy podwładni redemptorysty zdradzą długo skrywane tajemnice dotyczące wydatkowania środków z publicznych pieniędzy?Wbrew działaniom prokuratury i samego Tadeusza Rydzyka, sąd nie dopuścił do zdjęcia sprawy z wokandy. Wiele wskazuje na to, że proces Lux Veritatis może zakończyć się już w najbliższych tygodniach. Po zakończeniu ostatniej rozprawy - 30 czerwca - wyznaczono kolejny termin spotkania. Już 12 sierpnia Watchdog Polska i Lux Veritatis spotkają się w sądzie.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:57 Tadeusz Rydzyk uskarża się na nagonkę. Jego współpracownicy grzmią na lewicowych posłów

Tadeusz Rydzyk czuje się atakowany przez posłów Lewicy. "Nagonka" miała przyjść nie tylko ze strony Watchdog Polska. Kapłan zaczął się tłumaczyć ze sposobu pozyskiwania środków. Gazeta Tadeusza Rydzyka "Nasz Dziennik" opublikowała artykuł o "nagonce" na redemptorystę. Parlamentarzyści już skierowali pisma do Ministerstwa Kultury i Ministerstwa Sprawiedliwości. Mowa o działaniach Joanny Scheuring-Wielgus i Wandy Nowickiej, które chcą dowiedzieć się, czy środki przyznane na instytucje kapłana zostały właściwie wydane i rozliczone.

radio maryja - jak być dobrą żoną
19.03.2022 08:56 Radio Maryja uczy, jak być dobrą żoną. "Kobieta ma moralne prawo poddać się biernie mężowi"

Wobec zapowiedzi ministra Czarnka o przywróceniu kobiet do "cnót niewieścich" w sieci przypomniano audycję Radia Maryja pt. "Jak być dobrą żoną w sypialni". Na antenie rozgłośni ojca Rydzyka przekonywano choćby, że kobieta nie ma prawa odmówić seksu mężowi, ma za to moralne prawo "poddać się biernie mężowi".Audycję na antenie rozgłośni ojca dyrektora zrealizowano przed rokiem. Jej szczegóły w związku z zapowiadanymi przez MEiN zmianami przypomnieli jednak blogerzy z profilu Make Life Harder.Przypomnijmy, że według doradcy Przemysława Czarnka, dr Pawła Skrzydlewskiego, możemy obserwować dziś "duchowe zepsucie kobiet", które przejawia się m.in. próżnością czy egotyzmem.Według Skrzydlewskiego Ministerstwo Edukacji i Nauki planuje tym samym wzbogacić wychowanie do życia w rodzinie "ugruntowaniem dziewcząt do cnót niewieścich".

tadeusz rydzyk - lewica
19.03.2022 08:56 Lewica zapowiada kontrolę poselską. Media ojca Rydzyka grzmią o próbie zniszczenia

Przed tygodniem posłowie Lewicy zapowiedzieli kontrolę środków, które z budżetu państwa płyną na przedsięwzięcia ojca Tadeusza Rydzyka. Toruńskie media już grzmią o ataku. "Pod przykrywką rzekomych nadużyć finansowych chce się zniszczyć Radio Maryja".O złożonej przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus zapowiedzi przeprowadzenia kontroli poselskiej w sprawie środków finasowania projektów wewnątrz toruńskiego imperium pisaliśmy TUTAJ.Przypomnijmy, że od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości na inwestycje ojca Rydzka powędrowało kilkaset milionów złotych z budżetu państwa.Zdaniem szefa klubu Lewicy, Krzysztofa Gawkowskiego, ojciec dyrektor nie tylko "wyciąga pieniądze" od rządu, ale też je defrauduje.

Tadeusz Rydzyk prosi o pomoc
19.03.2022 08:56 Tadeusz Rydzyk apeluje o pomoc finansową dla swojej uczelni. "Niech uczynią coś dobrego, niech dadzą co roku jakąś sumę"

Na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk apelował o wsparcie finansowe dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dyrektor stacji przekonywał, że nie otrzymuje dotacji od rządu. Tadeusz Rydzyk podkreślał również, że Telewizja Trwam ledwo wiąże koniec z końcem. Tadeusz Rydzyk potrzebuje pieniędzy W "Aktualnościach dnia" na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk zaapelował do słuchaczy o pomoc finansową dla prowadzonej przez siebie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Redemptorysta podkreślił, że jego szkoła jest wolna od marksizmu, który, jego zdaniem, na stałe zagnieździć miał się w wielu innych placówkach edukacyjnych. - W tej chwili – widzimy to w świecie, to już jest powszechne – w uniwersytety, w uczelnie, w te najstarsze, najznakomitsze uczelnie wszedł marksizm - przekonywał Rydzyk. - Polacy uwalniali się z marksizmu i w dużej mierze nam to się udało, jakkolwiek niezupełnie, bo ten marksizm w Polsce też się przebrał - dodał. Dyrektor Radia Maryja poinformował, że jego uczelnia nie otrzymuje żadnych dotacji finansowych od państwa, wskutek czego musi sama radzić sobie ze wszelkimi opłatami. - Nasza uczelnia nie ma dotacji rządowych - żalił się Tadeusz Rydzyk. - Uczelnia kosztuje; trzeba i prąd zapłacić, i ogrzewanie zapłacić, i remonty zapłacić, i profesorom zapłacić, pracownikom zapłacić - podkreślił w programie. Wezwij rodzinę, wezwij znajomychTadeusz Rydzyk przekazał też, że Telewizja Trwam jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. W przeciwieństwie do TVN-u, który zdaniem toruńskiego redemptorysty przesyła setki milionów złotych do Stanów Zjednoczonych. - Na telewizję mamy takie pieniądze, że starczy od pierwszego do pierwszego, minimalne środki w stosunku do innych - narzekał dyrektor Radia Maryja. Później duchowny zwrócił się bezpośrednio do słuchaczy.- Może znacie jakieś firmy, może w Twojej rodzinie jest ktoś itd. - wyliczał Tadeusz Rydzyk. - Zacznij pracować nad tym człowiekiem, nad właścicielami tej firmy. - Niech uczynią coś dobrego. Niech dadzą co roku jakąś sumę - nalegał. Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej przekazał, że w zamian przekaże darczyńcom informacje dotyczące tego, na co wykorzystane zostały ich pieniądze. Szkoła Tadeusza Rydzyka powstała w 2001 roku i jest uczelnią niepubliczną. Formalnie należy do fundacji Lux Veritatis, której założycielem również jest toruński redemptorysta. Obecnie można na niej studiować m.in. dziennikarstwo i komunikację społeczną, politologię, informatykę medialną, czy pielęgniarstwo. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński przekazują wyrazy wdzięczności dla Radia Maryja. "Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom"Lewica skontroluje środki finansowania ojca Rydzyka. "Defrauduje pieniądze"Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński przekazują wyrazy wdzięczności dla Radia Maryja. "Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom"Źródło: radiomaryja.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: East News

Tadeusz Rydzyk wzywa żonę Czarnka
19.03.2022 08:55 30. pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Tadeusz Rydzyk przedstawia tłumom żonę Przemysława Czarnka

Tadeusz Rydzyk przedstawił żonę Przemysława Czarnka podczas obchodów 30. pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Do tej pory małżonka ministra edukacji nie pojawiała się w mediach. Przemysław Czarnek najprawdopodobniej po raz pierwszy miał okazję pochwalić się swoją żoną przed tak liczną widownią. Wystąpienie Tadeusza RydzykaTrwa 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Uroczystości rozpoczęły się 10 lipca i zakończą się w niedzielę o godz. 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wydarzenia transmitowane są przez Telewizję Trwam, dzięki czemu osoby, które nie mogły w tym roku osobiście uczestniczyć w celebracji w Częstochowie, mogą "połączyć się" z pielgrzymami za pośrednictwem mediów. Jak zwykle, jednym z najciekawszych elementów uroczystości było wystąpienie dyrektora Radia Maryja Tadeusza Rydzyka. Toruński redemptorysta dziękował zgromadzonym za przybycie oraz dzielił się refleksjami związanymi z tematem aborcji. - Pierwszy to Lenin kazał zabijać nienarodzonych. Pierwszy! To były Sowiety - tłumaczył pielgrzymom - Czy my wracamy? Gdzie my... Boże uchowaj. Ja bym się tego bardzo bał.... - zwierzał się Tadeusz Rydzyk. Żona Przemysława Czarnka wychodzi z cieniaChwilę później toruński redemptorysta chwalił się, że założona przez niego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej świętuje 20. urodziny. Wówczas zwrócił się do obecnego na uroczystości Przemysława Czarnka. - Bóg zapłać, że pan jest i z żoną! A niech się żona pokaże! - zachęcił duchowny. Małżonka ministra edukacji wstała i uśmiechając ukłoniła się do publiczności. >- Bardzo dobrzy ludzie - ocenił Tadeusz Rydzyk małżeństwo. Żona Przemysława Czarnka pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest doktorem biologii. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Abp Wiktor Skworc zrezygnował z pełnionych funkcji. Powodem śledztwo Watykanu ws. wykorzystywania nieletnichKardynał Dziwisz udał się na pielgrzymkę do Medziugorie. Do prasy przedostały się zdjęcia z wypoczynku na plażyO. Tadeusz Rydzyk zabrał głos po kolejnej rozprawie z Watchdog PolskaŹródło: Telewizja Trwam, wtv.pl Zdjęcie główne: East News/Pawel Wodzynski, Marcin Gadomski

Słuchacze Radia Maryja zaskoczeni ciszą w eterze
19.03.2022 08:54 Awaria nadajników Radia Maryja. W piątek rozgłośnia docierała jedynie do mieszkańców Warszawy i okolic

Problemy Radia Maryja? Początek weekendu dla słuchaczy Radia Maryja nie był przyjemny. Bez żadnej informacji oraz komunikatu rozgłośnia zamilkła. Okazuje się, że głosy dziennikarzy katolickiej rozgłośni Tadeusza Rydzyka słyszalne były tylko w dwóch miejscach. Co się stało?W piątek 2 lipca doszło do niespodziewanego przerwania ogólnopolskiej dostępności Radia Maryja. Cisza w eterze dotyczyła praktycznie całego kraju.W przypadku piątkowej awarii mowa nie tylko o braku jednej z wielu auducji w rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Przez kilka godzin wierni słuchacze Radia Maryja nie wiedzieli co się dzieje.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:54 O. Tadeusz Rydzyk zabrał głos po kolejnej rozprawie z Watchdog Polska

Tadeusz Rydzyk wystąpił w "Aktualnościach Dnia" Radia Maryja. Tuż po kolejnej rozprawie z Watchdog Polska zaczął atakować aktywistów. Grzmiał o kolejnych etapach likwidowania TV Trwam. Tadeusz Rydzyk w trakcie rozprawy 30 czerwca nie był w stanie odpowiedzieć na większość pytań. Niejednokrotnie bronił się brakiem pamięci w sprawie działalności Lux Veritatis. Na antenie Radia Maryja zdobył się na szersze wyjaśnienia.

tadeusz rydzyk - redemptoryści
19.03.2022 08:53 Tadeusz Rydzyk przejdzie na emeryturę? Zaskakujące stanowisko jego przełożonych

Przełożony Tadeusza Rydzyka, o. Janusz Sok, miał poprosić Tadeusza Rydzyka, by zrezygnował z funkcji dyrektora Radia Maryja i przeszedł na emeryturę. Wewnątrz zakonu szykuje się próba sił, wynika z doniesień tygodnika "Polityka".Choć jeszcze do niedawna pozycja ojca dyrektora w toruńskim imperium wydawała się absolutnie niezagrożona, już wkrótce Tadeusz Rydzyk może zostać odsunięty od kierowania Radiem Maryja.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:50 Ujawnili ile osób naprawdę ogląda telewizje Trwam. Padła konkretna liczba

Tadeusz Rydzyk skutecznie odnosi sukces na polskim rynku medialnym. Dziennikarze portalu "Wirtualne Media" poinformowali o najnowszych danych Nielsen Audience Measurement. TV Trwam odnotowuje coraz większą oglądalność oraz udział na rynku. W zeszłym roku pisano o 0,55% udziału. Teraz odnotowano wzrost o 0,17 punktu procentowego. Tadeusz Rydzyk wystartował z projektem Telewizji Trwam kilka lat po wprowadzeniu Radia Maryja. Jeszcze w 2003 roku mogliśmy obejrzeć pierwsze programy katolickiego nadawcy. Przy wsparciu Jana Króla oraz Fundacji Lux Veritatis stacja odnotowuje coraz wyższy udział na rynku oglądalności.

Osobiste pożegnanie o. Mariana Sojki przez Tadeusza Rydzyka
19.03.2022 08:49 O. Rydzyk pożegnał zmarłego przyjaciela, o. Mariana Sojkę

O. Marian Sojka był przyjacielem Tadeusza Rydzyka. Toruński redemptorysta postanowił pożegnać się ze zmarłym duchownym. Padły wyjątkowo wzruszające słowa, które podkreślały ich znajomość oraz niezwykłe oddanie Bogu. Opowiedział również o tym, jak wyglądały ostatnie godziny życia jego przyjaciela.Na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk zdecydował się na kilka słów wspomnień na temat zmarłego o. Mariana Sojki. Redemptorysta nie ukrywał, że bardzo cenił jego osobę.W czasie audycji „Aktualności dnia” Tadeusz Rydzyk przedstawił obszerne wspomnienie o. Mariana Sojki. Postanowił nie tylko zaznaczyć jego niezwykłe oddanie Kościołowi, ale również podkreślić, że był ceniony przez wiele osób.Nie ulega wątpliwości, że przez kilka lat o. Marian Sojka był jednym z najbardziej zaufanych ludzi związanych z dziełami Tadeusza Rydzyka. To właśnie on kierował Instytutem i Muzeum Pamięci i Tożsamości.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:48 O. Rydzyk mimo pandemii organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę

Tadeusz Rydzyk już jutro zainicjuje XXII Pielgrzymkę Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Hasłem całego przedsięwzięcia są słowa błogosławionego Carla Acutisa "Mój plan na życie? Być zawsze zjednoczony z Jezusem". Pierwsze wydarzenie w ramach pielgrzymki rozpocznie się już o 17:30. Tadeusz Rydzyk wystąpił na antenie Radia Maryja, by zachęcić środowiska młodzieżowe do stawienia się na Jasnej Górze. Duchowny zasugerował, że rząd rozmroził wiele gałęzi gospodarki. Podkreślił, że musimy chodzić do pracy, do sklepów, na zakupy. - Mówią, że trwa pandemia, ale przecież trzeba żyć. [...] nie bój się kościoła i Jasnej Góry - deklarował, po czym podkreślił, że plac na Jasnej Górze jest duży. Wydarzenie ma odbywać się na świeżym powietrzu, przy zachowaniu dystansu społecznego.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:47 Sprawa Tadeusza Rydzyka. Członek KRRiT wysłał list do prezydenta

Tadeusz Rydzyk cieszy się kolejnym sojusznikiem. Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - profesor Janusz Kawecki skierował specjalny list do Andrzeja Dudy. Na antenie Radia Maryja mówił o nękaniu katolickich mediów. Wskazał, że sam zabiera głos przede wszystkim z potrzeby serca. Warto podkreślić, że to właśnie prezydent wybrał profesora do konstytucyjnego organu. Tadeusz Rydzyk zmaga się równolegle ze śledztwem policji w sprawie wydarzeń w WSKSiM oraz z subsydiarnym aktem oskarżenia ze strony prawników Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Redemptorysta jest oskarżony o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego oraz naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznejRydzykowi grozi nawet do 10 lat pobawienia wolności. Wszystko przez wzgląd na nieokazanie sprawozdań za lata 2008-2016 dotyczących otrzymanych dotacji państwowych oraz sposobu ich wydania. Rozprawy zdają się ciągnąć w nieskończoność. Pierwsze posiedzenie odwołano przez wzgląd na usprawiedliwioną nieobecność członków zarządu Lux Veritatis. Podczas drugiej rozprawy próbowano wykluczyć oskarżaną o stronniczość sędzię oraz zawiesić sprawę na czas rozpatrzenia wniosku prezeski Sądu Najwyższego do Trybunału Konstytucyjnego o zgodności zapisów ustawy o dostępie do informacji publicznej z KonstytucjąTrzecie posiedzenie zaplanowano na koniec czerwca. Równolegle trwa akcja pisania listów do Elżbiety Witek, Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy w obronie Radia Maryja i Tadeusza Rydzyka. Specjalny dokument do prezydenta skierował także sam członek KRRiT - profesor Janusz Kawecki Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Sieć Obywatelska Watchdog (@watchdog_polska) Według członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Tadeusz Rydzyk jest głównym celem ataków Watchdog Polska. Kawecki w liście do Andrzeja Dudy przywołał kilka publikacji stowarzyszenia, które miały odnosić się nie do Fundacji Lux Veritatis, a do samego redemptorysty. "Ataki" na kapłana mają wynikać ze świadomości aktywistów o jego nadzorowaniu procesem ewangelizacji narodu przez media katolickie. - To staram się przedstawić w liście do pana prezydenta Andrzeja Dudy - deklarował profesor Janusz Kawecki w "Aktualnościach Dnia" Radia Maryja. - Jako odbiorca Radia Maryja i Telewizji Trwam [...] mam swoją opinię - dodawał, tłumacząc, iż list do prezydenta przygotował przede wszystkim jako członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:47 o2: Policja prowadzi czynności po doniesieniach o wydarzeniach na uczelni o. Rydzyka

Tadeusz Rydzyk ponownie znalazł się w tarapatach. Tym razem za toruńskiego redemptorystę mieli wziąć się się funkcjonariusze policji. Według najnowszych informacji, podanych przez portal o2.pl, założyciel największych polskich katolickich mediów będzie miał na głowie nie tylko prawników Watchdog Polska. Chodzi o Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.Jeszcze 15 kwietnia, za redakcją o2.pl, przedstawialiśmy niepokojące doniesienia o sytuacji na terenie uczelni Tadeusza Rydzyka. Przypomnijmy, że zarówno 14, jak i 15 kwietnia mieliśmy do czynienia z trzecią falą zachorowań. W podanych terminach Ministerstwo Zdrowia informowało o przekroczeniu progu 21 tysięcy nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia.

Pieniądze z kieszeni podatnika dla TV Trwam
19.03.2022 08:46 Ponad 5,5 mln zł wydano z budżetu państwa na ponad 5,5 mln zł na emisję spotów w TV Trwam

Ujawniono, ile pieniędzy pochodzących z kieszeni podatnika rząd przeznaczył na spoty emitowany w TV Trwam w latach 2015-2021. Kwota może przyprawić o zawrót głowy. To ponad 5,5 mln zł. Rząd był w ostatnim czasie bardzo hojny dla TV Trwam. Ile jako Polacy zapłaciliśmy Tv Trwam? Do informacji dotyczących ilości środków finansowych przeznaczonych na emisję spotów rządowych na antenie TV Trwam dotarła posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek. Chodziło o okres między styczniem 2015 r. a 2021 r. Polityczka wystosowała interpelację do wszystkich ministerstw z prośbą o przedstawienie wydatków na materiały emitowane przez telewizję należącą do Tadeusza Rydzyka. Odpowiedzi, jakie otrzymała, są naprawdę szokujące. Łącznie z budżetu państwa telewizja toruńskiego redemptorysty otrzymać miała w wymienionym okresie ponad 5,5 mln zł. Zwłaszcza niektóre ministerstwa okazywały się wyjątkowo hojne dla Tv Trwam. Tylko w przeciągu ostatniego roku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeznaczyła 2,3 mln zł na spoty dotyczące zapobiegania i walki z koronawirusem. Miliony na spoty w telewizji z... niską oglądalnością - Radio Maryja ma od prawie trzydziestu lat status nadawcy społecznego. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że Radio Maryja nie płaci za koncesję - poinformowała w swoich mediach społecznościowych Hanna Gill-Piątek - Taki status mają prawie wyłącznie religijne media katolickie. Które - jak pokazują odpowiedzi na moje interpelacje - dodatkowo dotujemy kontraktami reklamowymi z ministerstw - dodała. Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło ponad 1 315 000 zł na rzecz wyemitowania na antenie TV Trwam spotów dotyczących m.in. profilaktyki raka piersi i szyjkki macicy. Waldemar Kraska z resortu zdrowia tłumaczył, że odbiorcą medium są często osoby sceptycznie nastawione do badań, w związku z czym stanowiły grupę docelową materiałów ministerstwa. Kolejne resorty, które zdecydowały się na emisję spotów w telewizji Tadeusza Rydzyka to Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Nie wszystkie ministerstwa odpowiedziały na interpelację posłanki Polski 2050. Zdarzyły się też takie, które poinformowały, że nie przekazywano z nich środków na zakup spotów w Tv Trwam. Dotyczy to m.in. Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, czy Ministerstwa Aktywów Państwowych. Zastanawiać można się, dlaczego tak ogromne kwoty z rządu przeznaczane są na emisję spotów w medium o tak niskiej oglądalności. Jak informuje Wyborcza.pl, z badania AGB Nielsen Media Research wynika, że w III kwartale 2020 r. odsetek widzów oglądających TV Trwam w porównaniu z innymi telewizjami wyniósł zaledwie 0,69 %. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Dom Kaczyńskiego chroniony przez 40 funkcjonariuszy. Prezes ma ponoć nie ufać SOPTragedia w Głownie. Matka znalazła ciało syna w wykopie z wodąSyn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojcŹródło: Wyborcza.pl

Pamiątki ze sklepu Tadeusza Rydzyka
19.03.2022 08:46 Sklepik Tadeusza Rydzyka oferuje pamiątki komunijne. Niektóre ceny są naprawdę wysokie

W sklepie fundacji Tadeusza Rydzyka znaleźć możemy dział z pamiątkami dla dzieci przyjmujących w tym roku I Komunię Świętą. Ich ceny mogą jednak zniechęcać do zakupu. Za niektóre wydania Pisma Świętego możemy zapłacić nawet 160 zł. W sklepie Tadeusza Rydzyka niektóre produkty dostępne są tylko dla wyjątkowo zamożnych klientów. I Komunia Święta z Tadeuszem Rydzykiem W Polsce trwa okres komunii świętych. Katolicy chcą, by dla ich pociech lub członków ich rodzin, dzień przyjęcia po raz pierwszy Ciała Chrystusa był wyjątkowy i by zapamiętano go na całe życie. Jak komunie to i oczywiście prezenty. Niemal tradycją stało się już obdarowywanie w tym dniu dzieci różnego rodzaju podarkami, od wartościowych książek, przez rowery górskie, aż po quady i iPhone'y. Wielu rodziców stawia jednak również na rozwój duchowy swoich pociech i chce zaoferować im coś związanego z, nazwijmy to, bardziej katolickim wymiarem tego święta. W tym celu udają się często do sklepów z dewocjonaliami, by zakupić różańce, figurki przedstawiające świętych lub Biblie. Tego rodzaju przedmioty ma w swojej ofercie również oficjalny sklep fundacji Lux Veritatis, której prezesem jest Tadeusz Rydzyk. Wiele z dostępnych na jego stronie "prezentów" jest jednak zbyt drogich na kieszeń przeciętnego Polaka. Różaniec za 189 zł, Pismo Święte za 160 zł Zajrzyjmy zatem na stronę sklepu fundacji, znajdującej się pod adresem Sklep.luxveritatis.pl. Po lewej stronie tuż nad działem z bestsellerami (w którym znajduje się m.in. książka o wiele mówiącym tytule "Żydzi przeciw Żydom"), odnajdziemy spis działów, a w nim zakładkę z pamiątkami na I Komunię Świętą. Ceny są bardzo różne, choć za te niskie otrzymamy jedynie wyjątkowo symboliczne podarki. Za 3,90 zł możemy nabyć np. kilkustronicową malutką książeczkę "Na pamiątkę pierwszej Komunii Świętej", a za 4,90 zł magnes na lodówkę. Najciekawsze przedmioty znajdują się w stawce cenowej powyżej 100 zł i są to głównie wydania Pisma Świętego. Za Biblię z wydawnictwa Edycji Św. Pawła przyjdzie nam zapłacić np. 117 zł. Wersja z pozłacanymi kartkami to już wydatek rzędu 160 zł. Prezent na I Komunię Świętą możemy wybrać oczywiście również z innych działów dostępnych na stronie fundacji Tadeusza Rydzyka. Przyjrzyjmy się zatem różańcom - tutaj ceny są równie zróżnicowane. Najprostszy, klasyczny różaniec kosztuje 5,90 zł. Rzecz oczywista, jest to wersja dla klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na większy wydatek. Tadeusz Rydzyk ma jednak również ofertę dla dużo zamożniejszych osób. Różaniec w formie bransoletki wykonanej z bursztynu nabyć możemy za 79,90 zł. W ofercie sklepu Tadeusza Rydzyka są również srebrne różańce z agatem indyjskim lub koralem. To wydatek... 189,90 zł. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Dom Kaczyńskiego chroniony przez 40 funkcjonariuszy. Prezes ma ponoć nie ufać SOPTragedia w Głownie. Matka znalazła ciało syna w wykopie z wodąSyn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojcŹródło: Fakt.pl, Luxveritatis.pl

Sebastian Kaleta stanął w obronie Tadeusza Rydzyka w kontekście procesu Lux Veritatis
19.03.2022 08:46 Problemy z prawem Tadeusza Rydzyka. Sebastian Kaleta skomentował

W programie „Tłit” Wirtualnej Polski gościł wiceminister sprawiedliwości Sebastian KaletaPolityk Solidarnej Polski postanowił stanąć w obronie Tadeusza RydzykaStwierdził on, że fundacja Lux Veritatis przekazała wystarczające informacje na temat spożytkowania publicznych pieniędzyW ostatnim czasie Tadeusz Rydzyk znajduje się w centrum zainteresowania niemal wszystkich. Związane jest to oczywiście z procesem, w którym na ławie oskarżonych zasiadł cały zarząd fundacji Lux Veritatis. Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, stanął w obronie toruńskiego redemptorysty.Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk nadal może liczyć na względy polityków obozu rządzącego. Wchodzący w skład Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta postanowił przekazać kilka ciepłych słów pod adresem duchownego.Radio Maryja oraz TV Trwam założone przez Tadeusza Rydzyka zostały docenione przez wiceministra Kaletę za łagodny ton wypowiedzi. Dodatkowo wskazał on, iż to właśnie katolickie media redemptorysty zajmowały się przemilczanymi przez innych tematami. Poruszona została również kwestia procesu zarządu Lux Veritatis.

biskup bronakowski - KEP
19.03.2022 08:46 Biskup Bronakowski chce zakazu reklam piwa

Biskup Tadeusz Bronakowski wskazał na konieczności zmiany prawa ws. sklepów monopolowych oraz zakazania reklam piwa w telewizji. W mediach ojca Rydzyka przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych mówił o "zniewoleniu mentalności ogółu społeczeństwa".Walka biskupa z Łomży o trzeźwość Polaków trwa od lat. Już w roku 2017 przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przedstawiał ciekawe sposoby na ograniczenie konsumpcji.Przed czterema laty bp Bronakowski przekonywał, że media powinny zrezygnować z reklam alkoholu. Duchownemu nie podobały się również ceny trunków.– Nie powinno być tak, że piwo kosztuje niecałe 2 złote – mówił łomżyński hierarcha.