wtv.pl
Daniel Obajtek był gościem Radia Maryja

screen program „Rozmowy niedokończone” YouTube.com/Radio Maryja

Na antenie Radia Maryja pojawił się Obajtek. Rydzyk: Pan jest genialny! W górę serca, chwała Panu

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wizyta prezesa Orlenu Daniela Obajtka w Radiu Maryja przybrała nieoczekiwany kurs, gdy do rozmowy włączyć się Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta postanowił wyrazić swoją aprobatę nie tylko pod względem działań podejmowanych przez przedsiębiorczego wójta

  • Gościem programu w Radiu Maryja był przed Orlenu Daniel Obajtek

  • W czasie rozmowy można było usłyszeć jednak również Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta na antenie wyznał, że gdy dowiedział się o wizycie Daniela Obajtka postanowił zostać w radio nieco dłużej

  • Słuchacze usłyszeli serię komplementów pod adresem prezesa Orlenu, w tym ten mówiący o jego geniuszu

TV Trwam oraz Radio Maryja to media katolickie, jednak nie brakuje w nich poruszania tematów bieżących, w tym również politycznych. Ostatnio gościem rozgłośni prowadzonej przez Radio Maryja był prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Były wójt Pcimia oskarżany o prowadzenia działalności w czasie zajmowania samorządowej posady odwiedził Radio Maryja, by skomentować m.in. ostatnie zawirowanie w związku ze wstrzymaniem przejęcia Polska Press przez Orlen.

Niespodziewanie do rozmowy włączył się sam ojciec założyciel. Tadeusz Rydzyk postanowił na antenie radia przekazać kilka miłych słów. Nie wszyscy mogą liczyć na tak duże uznanie toruńskiego redemptorysty.

Daniel Obajtek w Radiu Maryja. Nie zabrakło również Tadeusza Rydzyka

Początkowe wyznanie Tadeusza Rydzyka mogło zdziwić, szczególnie osoby, które nie należą do stałych słuchaczy Radia Maryja. Założyciel katolickich mediów wyznał bowiem, że gdy dowiedział się, że Daniel Obajtek będzie jednym z gości, postanowił na niego poczekać.

Duchowny wcześniej zakończył swoją audycję i teoretycznie nie musiał już znajdować się w budynku. Tadeusz Rydzyk chciał jednak osobiście przekazać prezesowi Orlenu kilka słów uznania.

- Chciałem panu powiedzieć tylko: w górę serca, piorun nie uderza w to, co małe - oświadczył na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk. To jednak nie koniec słów uznania zaadresowanych do Daniela Obajtka.

Redemptorysta nie ukrywał swojego podziwu

W czasie tej zastanawiającej wymiany zdań padło kilka fascynujących stwierdzeń. Słuchacze Radia Maryja w nawiązaniu do wcześniejszej tezy usłyszeli, że „piorunochrony to nasza motywacja”.

Tadeusz Rydzyk na tym nie poprzestał. Prezes Orlenu usłyszał osobiste gratulacje od założyciela Radia Maryja. - Gratulujemy tego, co pan robi dla Polski. Jest pan naprawdę genialny - kontynuował duchowny. Prezes Orlenu nie pozostał głuchy na te pochlebstwa.

Zadziwiająca wymiana zdań w Radiu Maryja

Jak na tę serię komplementów wprost z ust Tadeusza Rydzyka zareagował Daniel Obajtek? Postanowił zaznaczyć, że obowiązkiem jest budowanie silnej Polski, dlatego też nieustannie prowadzone są działania w tym kierunku.

W odniesieniu do uwagi o genialności podkreślił, że ten epitet nie należy się tylko jemu. Wskazał, że cały zespół, z którym pracuje, również opisać można skierowanym w jego stronę komplementem.

Zdęcie wyróżniające to fragment programu „Rozmowy niedokończone”. Całość materiału dostępna jest pod adresem YouTube.com/Radio Maryja

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radio Maryja / gazeta.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >