wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wpłynął wniosek do prokuratury o ściganie o. Rydzyka. "Zdeprawowany, pełen poczucia bezkarności"

22 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na profilu OMZRiK (Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych) pojawiła się informacja, że członkowie inicjatywy zdecydowali się na podjęcie kroków prawnych względem Tadeusza Rydzyka. Toruński redemptorysta ma być ścigany w zwią

    • Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oświadczył, że złożył do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Rydzyka

  • OMZRiK działa w sprawie skandalicznych słów usprawiedliwiających pedofile, które redemptorysta wygłosił w czasie urodzin Radia Maryja

  • Poza OMZRiK do prokuratury podobny wniosek złożyła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus

Tadeusz Rydzyk trafił na celownik Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK), które zdecydowało się o zawiadomieniu organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. To kolejne pokłosie skandalicznych słów, jakie padły podczas niedawnych urodzin Radia Maryja.

Redemptorysta określony został przez OMZRiK jako "pracownik instytucjonalnego kościoła katolickiego w Polsce". To nie jedyne mocne słowa, jakie padły pod adresem Tadeusza Rydzyka. Czy to możliwe, że wraz z bronieniem bp. Edwarda Janiaka tuszującego pedofilię w Kościele rozpoczął się początek końca toruńskiego duchownego?

Tadeusz Rydzyk i OMZRiK spotkają się w sądzie?

W związku z zachowaniem Tadeusza Rydzyka w czasie urodzin Radia Maryja OMZRiK zdecydował się na podjęcie kroków prawnych względem duchownego. Wniosek trafił do prokuratury w Grudziądzu, która zajmie się sprawą. Nie jest jasne czy redemptorysta będzie musiał stawić się w sądzie, jednak stawiane mu zarzuty są wyjątkowo poważne. Zresztą nie tylko Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zdecydował się na zawiadomienie odpowiednich organów o działaniach o. Rydzyka.

Swój wniosek w prokuraturze zgłosiła również Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka KO, o której uchylenie immunitetu wnioskuje Zbigniew Ziobro, również uważa, że zachowanie i słowa, jakie padły z ust redemptorysty mogą nosić znamiona przestępstwa. Ciekawe, że w czasie ich wygłaszania Tadeusz Rydzyk oklaskiwany był właśnie przez ministra sprawiedliwości i rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka.

W specjalny poście poświęconym poinformowaniu o działaniach OMZRiK względem duchownego padło wiele mocnych słów, jednak najpoważniejszy zarzut podziela wiele osób mających okazje zaznajomić się z wypowiedzią założyciela Radia Maryja.

"[...] zdeprawowany i pełen poczucia bezkarności": OMZRiK o Tadeuszu Rydzyku

- Mężczyzna zatrudniony na stanowisku dyrektora jednej z instytucji zajmujących się indoktrynacją religijna i działaniami finansowymi, medialnymi i inwestycyjnymi o nazwie "Radio Maryja", publicznie usprawiedliwiał i pochwalał przestępstwa i zbrodnie na dzieciach. Sprawca ten był tak zdeprawowany i pełen poczucia bezkarności, że tego obrzydliwego czynu pochwalania zachowań o charakterze pedofilskim dokonał publicznie w obecności funkcjonariuszy organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości - argumentuje w swoim poście na Facebooku OMZRiK.

Fakt, że w wypowiedzi uwielbianego przez władzę redemptorysty, bp Edward Janiak oskarżany o tuszowanie pedofilii i pomaganie unikania odpowiedzialności karnej za wykorzystywanie seksualne nieletnich, określony został mianem "współczesnego męczennika" (więcej na ten temat >TUTAJ<) rozgrzał opinię publiczną.

Tak silnej reakcji na kontrowersyjne i skandaliczne działania Tadeusza Rydzyka nie można było oglądać chyba jeszcze nigdy. Założyciel Radia Maryja i TV Trwam został skrytykowany zarówno przez polityków prawicy, jak i otrzymał żądanie wyjaśnień od Konferencji Episkopatu Polski.

Wiele osób nie wierzy, że przeprosiny, jakie opublikował Tadeusz Rydzyk (więcej an ten temat >TUTAJ<), wskazując, że gdyby nie niespodziewana masowa krytyka, duchowny nadal trwałby przy swoim zdaniu, wierząc, że jest on nieomylny w swych osądach. Warto zaznaczyć, że jeszcze kilka godzin przed przeprosinami podtrzymywał swoje zdanie w kwestii ulegania pokusom przez księży.

"Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by sprawca stanął przed sądem"

W poście opublikowanym przez OMZRiK na Facebooku pada stwierdzenie, że działacze zrobią wszystko, co w ich mocy, aby sprawdzić Tadeusza Rydzyka przed oblicze sądu. Działalność redemptorysty od lat jest kontrowersyjna, jednak bagatelizowanie krzywdy wielu osób i usprawiedliwianie molestowania powinno być momentem, gdy polska władza zdecyduje się na zmianę frontu w toczącej się dyskusji.

Poza publicznymi przeprosinami Tadeusz Rydzyk nie decyduje się na komentowanie kolejnych krytycznych komentarzy pod swoim adresem. Pozostaje mieć nadzieję, że działania OMZRiK sprawią wreszcie, że redemptorysta odpowie za swoje zachowanie. Wydaje się, że dawno już przestał być duchownym, a stał się zręcznym biznesmenem i politykiem.

Źródło: Wirtualne Media / Facebook.com @osrodek.monitorowania

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >