wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wojewoda w Radiu Maryja o atakach na Kościół. "Musimy zrobić wszystko, żeby go od tych ataków chronić"

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na antenie Radia Maryja w "Rozmowach niedokończonych" udział wziął wojewoda kujawsko-pomorski. Mikołaj Bogdanowicz, bo o nim mowa, chce zrobić wszystko, żeby "uchronić Kościół przed atakami". Jego zdaniem młodzież jest zmanipulo

  • We wczorajszym wydaniu "Rozmów niedokończonych udział wzięli: Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski, Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski

  • Tematem debaty była sytuacja Kościoła katolickiego w Polsce. Mówiono o atakach na wspólnotę wyznaniową i agresywne zachowanie młodzieży. Bogdanowicz winą za protesty obarczył kampanię fałszywych informacji, które miały zmanipulować młodzież

  • Za taki odpowiada "ta fala lewactwa z Zachodu", a takżę "bardzo niebezpieczny i chyba niedoceniany przez nas wszystkich internet, który bardzo źle wpływa na młodych ludzi"

Wczorajsze "Rozmowy niedokończone" poprowadził dziennikarz Radia Maryja, ojciec Grzegorz Woś. Rozmowa, choć dotyczyła walki z pandemią, prędko zboczyła na tory ostatnich wydarzeń społeczno-politycznych. Odnoszono się do ataków na Kościół katolicki, a także spadającej liczby wierny.

Na antenie Radia Maryja wojewoda kujawsko-pomorski chce chronić Kościół katolicki "przed atakami"

- Na szczęście dzisiaj Polska cały czas jest krajem chrześcijańskim - deklarował Mikołaj Bogdanowicz, zapewniając, że każdy powinien walczyć o silną pozycję związku wyznaniowego w naszym społeczeństwie. - On (Kościół - red.) jest bardzo ważny. Musimy zrobić wszystko, żeby go od tych ataków chronić - dodawał. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odpowiadał także na telefon widza, który uskarżał się na "zło z Zachodu". 

- Wszystkie zło napływa to nas niestety z Zachodu. Wartości, prawdziwe wartości, wartości chrześcijańskie są na wschodzie, na dawnych Kresach. Tam jest prawdziwa wiara, prawdziwe zasady życia społecznego i to, czego powinniśmy się trzymać - tłumaczył pan Mieczysław. Na odpowiedź działacza Zjednoczonej Prawicy nie trzeba było długo czekać. 

- Musimy walczyć o wartości. Jest bardzo trudno [...] Rzeczywiście jest ta fala lewactwa z Zachodu, ale też bardzo niebezpieczny i chyba niedoceniany przez nas wszystkich internet, który bardzo źle wpływa na młodych ludzi - komentował na antenie Radia Maryja. - Tam te wszystkie treści, fake newsy, zmanipulowane informacje trafiają do młodego pokolenia. Nad tym większej kontroli my niestety nie mamy. I to jest źródło ewentualnych dużych kłopotów w przyszłości - dodawał. 

Podczas całej audycji Radia Maryja wojewodowie opowiadali o pracach na rzecz walki z pandemią. Informowano o wsparciu dla przedsiębiorców, procesie rejestracji na szczepienia, a także redystrybucji preparatów na koronawirusa. Tematem debaty było "Administracja rządowa w terenie - aktualne wyzwania". 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz nigdy nie krył swojej sympatii do Tadeusza Rydzyka i jego katolickich mediów. Bydgoski oddział "Gazety Wyborczej" nagłaśniał działania Mikołaja Bogdanowicza, który miał pozwolić redemptorystom na przejęcie terenu za pośrednictwem wieczystego użytkowania za jedyne 11,2 tysiąca złotych. Wszystko przez wzgląd na 60-procentową bonifikatę, która miała zostać zatwierdzona przez przedstawiciela administracji rządowej.

Ojciec Rydzyk, według "Gazety Wyborczej", miał zaoszczędzić 400 tysięcy złotych na bonifikatach do kolejnych opłat rocznych.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Radio Maryja/Rozmowy niedokończone]

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >