wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk prosi o przekazanie 1 proc. podatku na swoją fundację

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ojciec Tadeusz Rydzyk wydał specjalny apel o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz rozwoju Fundacji Nowa Przyszłość. Redemptorysta twierdzi, że pandemia utrudniła utrzymanie Radia Maryja i TV Trwam. Co więcej, przypomniał o sądzie ostatecznym i zasł

  • Fundacja Nasza Przyszłość od 2008 roku organizuje warsztaty dla młodzieży, współfinansuje badania naukowe, a także organizuje koncerty religijno-patriotyczne

  • "W Radiu Maryja i dziełach przy nim powstałych jest nas niewielu, ale usiłujemy czynić bardzo wiele" - zapewnia zakonnik, deklarując, że działania wspiera sam Bóg

  • Rydzyk wyliczył zasługi organizacji. Zalicza się do nich przeprowadzenie warsztatów dziennikarskich dla ponad 54 tysięcy uczniów szkół średnich, a także prowadzenie letnich staży i praktyk dla studentów WSKSiM

Apel Tadeusza Rydzyka odbił się szerokim echem w mediach. Duchowny rozpoczął oświadczenie od powiedzenia "Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć i więcej lat – sadzi las, a daleko w przyszłość - dobrze kształtuje, formuje dzieci i młodzież".

Fundacja Nasza Przyszłość ma formować i kultywować polską tradycję w myśl wartości katolickich. Wszystko dla Boga, rodziny, ojczyzny, a przede wszystkim, dla dzieci i młodzieży - głównego obiektu zainteresowania instytucji. 

Za pośrednictwem mediów Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze z 1% podatku dochodowego

Duszpasterz wskazał, że Radio Maryja, TV Trwam, Lux Veritatis i Fundację Nasza Przyszłość tworzy wąskie, ale niezwykle zaangażowane grono. "Usiłujemy czynić bardzo wiele" - zapewnia. Dotychczasowe działania pracowników Tadeusza Rydzyka miały cieszyć się wielkim powodzeniem. Chodzi nie tylko o warsztaty dla licealistów, ale także o ukończony już film "Nędzarz i Madame". Zwrócono uwagę na prowadzone koncerty religijno-patriotyczne, przeznaczone właśnie dla młodego pokolenia.

Z pieniędzy Fundacji współfinansowane są badania naukowe Instytutu Pamięć i Tożsamość. "Możliwe są letnie staże i praktyki studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wydaliśmy i rozdaliśmy (bezpłatnie) kilkaset tysięcy książek pomagających w formacji dzieci i młodzieży" - deklaruje Tadeusz Rydzyk. 1% podatku dochodowego ma zapewniać możliwość dotarcia do "najodleglejszych zakątków ojczyzny". 

Redemptoryści chcą postawić na współpracę międzypokoleniową. Starsze pokolenia miałyby przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie młodym, by uczyć ich wytrwałości, niezłomnej wiary w Boga oraz dumy ze swojego pochodzenia. Do końca stycznia swoje PIT-y rozliczyły już osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Renciści, emeryci, pozostałe firmy mają czas do końca kwietnia.

"Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji" - prosi Tadeusz Rydzyk, przypominając o nadchodzącym sądzie ostatecznym. Podczas spotkania z Jezusem Chrystusem wierni, według kapłana, usłyszą "cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

Duszpasterz zaznaczył, że nikt z nas nie zabierze do nieba pieniędzy, a jedynie dobre czyny. "Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość, wpisując w rozliczeniu podatkowym numer KRS: 0000091141" - zakończył swój apel, udostępniony na stronie Radia Maryja. 

Fundacja Nasza Przyszłość ma niezwykle szeroki zakres działań. Jak czytamy, pracownicy instytucji nie tylko dbają o rozwój młodzieży, krzewienie chrześcijaństwa i finansowanie badań, ale także wspierają i upowszechniają kulturę fizyczną oraz promują sport oraz inicjatywy wspomagające rozwój gospodarczy, wynalazczość i innowacyjność.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Radio Maryja]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >