wtv.pl > Radio Maryja

Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:15 Tadeusz Rydzyk organizuje rekolekcje dla prawników o finansach

Rekolekcje odbędą się przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w ToruniuWydarzenie zostanie przeprowadzone z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Rekolekcje będą obywać się w trybie stacjonarno-hybrydowymZajęcia poprowadzi ksiądz prałat Sławomir Oder. Rekolekcje zaś zainspirowali i współorganizują prawnicyZa pośrednictwem Radia Maryja, Tadeusz Rydzyk wydał ważny komunikat w sprawie nadchodzących rekolekcji. Przedsięwzięciu patronuje Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Prowadzący je, ksiądz Sławomir Oder jest zaś głównym postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Tematami zajęć będą: "klauzula sumienia w zawodach prawniczych", „Bóg adwokatem człowieka”, „Bóg sprawiedliwy” oraz „Bóg miłosierny”.Podczas zajęć odbywających się w trybie stacjonarnym, niezbędne będzie zasłanianie ust oraz nosa, jak i zachowanie należytego, dwumetrowego dystansu społecznego.

Antoni Macierewicz
19.03.2022 08:15 Antoni Macierewicz w Radio Maryja. Ma nową teorię na temat Smoleńska

Antoni Macierewicz wystąpił wydaniu "Rozmów niedokończonych" z 13 marca. Prowadzący, ojciec Dawid Wilczyński poświęcił program na rzecz prac komisji ds. katastrofy w SmoleńskuJuż w najbliższych tygodniach raport pisemny podkomisji smoleńskiej powinien zostać przygotowany i przekazany opinii publicznejPracę przedłuża pandemia, która ma uniemożliwiać spotkanie wszystkich członków organu- My mówimy nie tylko o technicznych przyczynach dramatu, jak doszło do eksplozji, ale mówimy też o genezie, czyli warunkach technicznych i politycznych, o przygotowaniach, jak one przebiegały, o sprawie remontu samolotu - wyliczał Antoni Macierewicz. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że obecnie dostępne materiały stanowią jedynie podsumowanie. Następnie polityk postanowił przedstawić "mało znaną, zaciemnioną faktografie". Według Antoniego Macierewicza fakty próbują przysłonić rosyjskie służby. Narracja służb miała zdominować zwłaszcza prywatne media, których właściciele "byli związani ze służbami bezpieczeństwa". - (media prywatne - red.) bronią strony rosyjskiej - zarzucał.

Tadeusz Rydzyk
19.03.2022 08:15 Tadeusz Rydzyk straszył polskimi mediami. "Można podłożyć komuś głos i zmanipulować, coś strasznego"

Tadeusz Rydzyk podczas inauguracji jednego z sympozjów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu postanowił przyjrzeć się dzisiejszemu dziennikarstwu i opowiedzieć o swoim dziennikarskim ideale. Jak twierdził, ten zawód jest powołaniem.